Laimės pojūtis skatina žmogų bendrauti ir būti dosnų, taip pat produktyviau dirbti ir daugiau uždirbti
Kalifornijos Riversaido universiteto mokslininkų, vadovaujamų profesorės Sonios Liubomirskajos, tyrimo objektas buvo laimės ir sėkmės sąsajos.
"Mes turime neginčijamų įrodymų, kad laimės pojūtis skatina žmogų bendrauti ir būti dosnų, taip pat produktyviau dirbti ir daugiau uždirbti. Be to, laimingi žmonės turi stipresnį imunitetą", - teigia profesorė.
Remiantis tyrimu, šiuolaikinėje industrinėje visuomenėje, rašo laikraštis "The Guardian", laimingu save vadina kas ketvirtas iš penkių jos narių.
Eksperimentiniai tyrimai rodo, kad staigus nuotaikos pakilimas generuoja sėkmę.
"Sakydami "sėkmė", mes turime galvoje ne tik pinigus, bet ir visa, kas vertinama visuomenėje kaip kultūros reiškinys: draugai, artimieji, ilgaamžiškumas ir pajamos", - sako Ilinojaus universiteto profesorius Edas Dineris, taip pat dalyvavęs minėtame tyrime.
Tačiau liūdni žmonės nėra pasmerkti nesėkmingam gyvenimui.
"Tyrimas parodė, kad žmonės turi pasistengti dažniau išgyventi pozityvias emocijas darydami tai, kas juos džiugina, kad ir neilgą laiką", - sako profesorė S. Liubomirskaja.
Beje, laimės stimuliatorius neturi būti pavojingas, kaip antai didelis važiavimo greitis, arba žalingas, kaip, pavyzdžiui, per daug šokolado. Jeigu jūs sugebate pasikelti sau nuotaiką nepavojingu būdu, išlošiate įvairiose gyvenimo srityse.
"Laimingi žmonės malonesni, su jais lengva bendrauti, jų geresnė sveikata, galų gale jie ir gyvena ilgiau", - įsitikinę mokslininkai.
Laimė - tai ne tik individualus tikslas.
Laimingos nacijos, kuriose daug laimingų žmonių, geriau tvarko savo gyvenimą.
"Laimingos nacijos noriai bendradarbiauja ir ištiesia pagalbos ranką kaimynams", - teigia Dineris. Profesoriaus nuomone, valdžia turi daryti viską, kad jos šalies žmonės daugiau šypsotųsi - tai yra suteikti jiems kuo daugiau saugumo bei stabilumo.
"Žinoma, valdžia negali gyventi už žmones ir priversti juos būti laimingus, tačiau ji gali sudaryti atitinkamas sąlygas - pavyzdžiui, steigti kuo daugiau parkų, protingai nustatyti darbo valandas, kuo geriau sureguliuoti sveikatos apsaugos bei transporto sistemą.
Visa tai turi daug įtakos tam, kad žmonės jaustųsi laimingi", - sako jis.
Rašyti komentarą