Rašysena atspindi žmogaus būdą

Rašysena atspindi žmogaus būdą

Patyręs grafologas, išanalizavęs keletą ranka rašytų eilučių, gali daug papasakoti apie jas parašiusio žmogaus charakterį. Rašysenoje užšifruotas mūsų temperamentas, mūsų įpročiai ir net polinkiai į vienokius ar kitokius poelgius.

Rašymo maniera

Smulkiomis, tankiai sugrūstomis raidėmis rašo šykštokas, egoistiškas ir apdairus žmogus. Paprastai jis ne itin emocionalus ir nemėgsta atskleisti savo minčių, planų ir troškimų. Jis pirmiausia žiūri savo naudos, o aplinkiniai jam - tik instrumentas tikslui pasiekti.

Iškrika rašysena būdinga dosniems, bet netoliaregiškiems žmonėms. Jie vis skuba, vis neturi laiko, todėl labai dažnai daro klaidų arba patenka į kvailas situacijas. Užtat tokie asmenys būna geri draugai - linksmi ir visada pasirengę ateiti į pagalbą.

Jei dauguma raidžių kampuotos, prieš jus - konfliktiškas žmogus, kuris, siekdamas savo tikslų, lipa kitiems per galvas, o apvalainomis raidelėmis rašo švelnūs, geri ir jautrūs žmonės.

Tie, kurie visas žodžio raides rašo kartu, nepalikdami tarpelių, sugeba logiškai mąstyti, jiems reikia viską suprasti ir nustatyti priežastinius ryšius. Jie be išlygų netiki nepatikrintais faktais ir bet kokia informacija, visur ieško patvirtinimo. Tuo metu tie, kurie tarp raidžių palieka tarpus, yra nenuoseklūs, tačiau jų intuicija yra puikiai išvystyta ir ja tokie žmonės kliaujasi daugiau negu logika.

Spaudimas

Stipriai spausdami rašo savimi pasitikintys, valingi žmonės, reiklūs sau ir kitiems. Tokie individai gali ilgai užsiimti viena ir ta pačia veikla, jie niekada nemeta pradėto darbo ir gerai žino, ko nori. Bet būtent jie tampa valdingiausiais vadovais, namų tironais, bekompromisiais kovotojais ir „kietais“ dėstytojais.

Silpnai plunksną spaudžia savimi nepasitikintys žmonės, kuriems nuolatos daro įtaką aplinkiniai, kurie veikia pagal kitų nurodymus, nes bijo pasakyti savo nuomonę.

O jei vienos raidės parašytos stipriai spaudžiant, o kitos - silpnai, vadinasi, asmuo labai gerai prisitaiko prie aplinkybių ir puikiai žino, kada ir su kuo galima elgtis nenuolaidžiai, o kam reikia nusileisti. Tiesa, čia yra vienas niuansas: kiekvienas žmogus turi ne tik mėgstamus skaičius, bet ir raides, kurios patinka labiau už kitas, ir kai kas jas nesąmoningai išskiria. Jei susidūrėte su nevienodai parašytomis raidėmis, paprašykite jų autoriaus greitai ir negalvojant parašyti frazę iš trijų keturių žodžių. Tuomet gausite objektyvesnį vaizdą, nes žmogus rašys greitai ir jo nesąmoningas noras išskirti vieną ar kitą raidę laikinai nuslops. O konformisto rašysena (ir netolygus spaudimas) nepasikeis.

Raidžių dydis

Mažomis raidelėmis, tarsi smulkiais karoliukais rašantis žmogus - intravertas, t.y. uždaro būdo, sunkiai bendrauja su žmonėmis, viską laiko savyje ir nemėgsta triukšmingų draugijų. Iš jo sunku sulaukti atvirumo. Bet toks individas nepamiršta savo naudos ir kartais net gudrauja ir moka išsisukinėti. Tokie žmonės tampa puikiais „pilkaisiais kardinolais“.

Stambi rašysena paprastai būdinga atviriems ir mėgstantiems bendrauti žmonėms, kurie dievina aplinkinių dėmesį ir su malonumu pasakoja intymiausias smulkmenas apie save. Jiems nėra ko slėpti, jie -

kaip ant delno, todėl yra mėgstami, su jais draugaujama, tačiau dažniausiai rimtų bendrų reikalų stengiamasi neturėti.

Rašysenos grožis

Graži, kaip sakoma, kaligrafiška rašysena būdinga tvarkingiems žmonėms, bet jie daugiau bando padaryti įspūdį publikai, o ne iš tiesų brangina tvarką. Tokie individai dažnai išoriškai atrodo santūrūs ir pasitikintys savimi, bet iš tiesų nuolatos nuo ko nors priklauso - nuo stereotipų, valdingesnių už juos žmonių, net nuo savų baimių. T.y. jiems labai svarbu daryti gerą įspūdį, bet iš tiesų jie nėra tokie, kokie dedasi.

Neįskaitomai ir negražiai rašo tie, kurie dažnai praranda savitvardą, rėkia, spaudžia aplinkinius. Tai energingi ir dažnai net charizmatiški žmonės, bet jie negalvoja apie rytdieną, gyvena tą minutę kylančiomis emocijomis. Be to, jie egoistiški, jiems dažnai kyla sunkumų bendraujant net su tais, nuo ko vienaip ar kitaip priklauso. O liūdniausia - jiems tas pats, ką apie juos pagalvos tie, su kuo glaudžiai bendrauja.

Tie, kurie specialiai rašo įmantriai, puošia savo užrašus visokiais užraitais, nesusirūpindami teksto įskaitomumu, arba yra itin lakios vaizduotės ir infantilūs, arba aktyviai bando pademonstruoti savo išskirtinumą. O jei raidės dar ir kampuotos, žmogus ne tik primygtinai perša aplinkiniams savo nuomonę, bet ir stengiasi juos įtikinti, kad jis - į nieką nepanašus intelektualas.

Raidžių palinkimas

Daugumos žmonių raidės yra pasvirusios į dešinę, nes taip rašyti moko mokykloje, ir daugelis šios taisyklės laikosi visą gyvenimą. Daug įdomiau, kai žmogus rašo į kairę pasvirusiomis raidėmis. Tai asmenybė, siekianti išsiskirti visais įmanomais būdais. Dažniausiai tai būna kūrybiškos prigimties, jautrūs ir juslūs žmonės. Tokiam individui jo vidiniai išgyvenimai yra daug svarbesni už visa kita. Labai dažnai tokie žmonės iki žilos senatvės širdies gilumoje lieka vaikai, kuriems rūpi viena - jie nori būti mylimi.

„Vaikiška“ rašysena

Per gyvenimą rašysena paprastai keičiasi. Jei ji lieka tokia pati kaip vaikystėje (mokyklos metais), vadinasi, žmogus nuolatos laukia aplinkinių pritarimo. Jis tarsi laiko egzaminą, bijodamas padaryti klaidą. Tokiems žmonėms gyventi yra sunku, nes tobulumo siekimas kelia nuolatinę vidinę įtampą, nepasitenkinimą savimi. Tie, kurie brandžiame amžiuje rašo tarsi dailyraščiu, laikydamiesi visų chrestomatinių raidžių rašymo kanonų, slopina savo vidinį „aš“, ir dažnai - savo libido. Jie gyvena pagal taisykles, nuo kurių patys jau pavargo, bet nieko negali pakeisti. Arba nenori, nes pastovumas - vienintelis dalykas, sulaikantis nuo kritimo į asmeninę bedugnę.

Eilučių lygumas

Jei eilutės, parašytos neliniuotame popieriuje, veržiasi aukštyn (kairysis kraštas žemiau negu dešinysis), vadinasi, jas rašęs žmogus - optimistas. Jei jos šliaužia žemyn - pesimistas. Tiesa, artistiškos prigimties žmonėms tai gali būti susiję su minutės nuotaika. Pedantiškai lygios eilutės būdingos tiems, kurie kruopščiai kontroliuoja savo veiksmus ir stengiasi viską daryti teisingai. Tokiam žmogui būdinga įgimtas tvarkingumas, mokėjimas valdyti emocijas ir dažniausiai vidinė ramybė ir santūrumas. Jei eilutė banguoja, jos autorius neturi dvasinės pusiausvyros, bet gudrus ir moka prisitaikyti prie aplinkybių. Tačiau kai kada tokia rašysena tik rodo, kad teksto autorius šiuo metu negali susikaupti, tai yra negalvoja apie tai, ką rašo.

Visos aptartos rašysenos ypatybės labai tiksliai apibūdina vieno ar kito žmogaus būdą, bet padaryti šimtu procentų teisingas išvadas galima tik tuomet, kai tekstas buvo rašomas neskubant ir komfortiškomis sąlygomis. Jei žmogus rašo ant kelių, skuba (pvz., studentas per paskaitą), jaudinasi arba pyksta, braižas iškart keičiasi. Kita vertus, palyginus keletą to paties individo rašytų tekstų, galima neklystamai nustatyti, kokia buvo jo emocinė būsena ir net kokioje situacijoje rašė tekstą. Todėl, norint objektyviai įvertinti rašyseną, reikia išnagrinėti ne dvi tris eilutes, o bent ketvertą penketą skirtingomis dienomis parašytų tekstų. Tik tuomet bus galima išties daug pasakyti apie žmogaus charakterį, jo trūkumus ir polinkius. Be to, atliekant grafologinę analizę reikia turėti omeny, kad kūrybiški žmonės dažnai keičia rašyseną, jiems tai yra savotiškas saviraiškos būdas. Iš pirmo žvilgsnio sudaryti psichologinį portretą gali tik patyręs grafologas.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder