Pasak R. Petruškevičiaus depresyvias nuotaikas gali lemti ne tik gyvenimiškos aplinkybės ar sveikatos sutrikimai, bet ir gamtos nulemtas šviesos trūkumas.
„Ne paslaptis, kad tamsiuoju ir šaltuoju metų laiku, kuris prasideda maždaug įpusėjus rudeniui, tęsiasi visą žiemą ir baigiasi maždaug pavasario viduryje, padidėja ne tik slogių nuotaikų, bet ir tikros depresijos atvejų. Tam gydyti yra sukurta netgi vadinamoji šviesos terapija, kurios metu naudojamos specialios lempos. Tačiau ir tokia, rodos, smulkmena kaip šviečiančių lempučių girlianda, pakabinta namuose ar prie namų gali padėti išvengti niūrių minčių“, - pasakojo psichologas.
Jis sako pastebintis, kad žmonės iškabina šviečiančias girliandas gerokai prieš Kalėdas, dar rudenį, ir vertina tai kaip teigiamą žingsnį.
„Nereikėtų savęs įsprausti į tradicijų rėmus ir laukti pačių Kalėdų, kad suteiktumėte savo gyvenimui daugiau šviesos ir grožio. Aišku, pernelyg ankstyvas ir intensyvus švenčių laukimas su visais jų atributas gali taip pat atnešti ne vien teigiamas emocijas.
Bet jei jums norisi, jei jaučiate, kad reikia, tikrai nenutiks nieko blogo, jei dar spalio pabaigoje ar lapkričio pradžioje užkabinsite jaukiai šviečiančią girliandą ant lango, prieangyje ar kambaryje. Matau, kad žmonės dabar tikrai jau anksčiau pasipuošia, kiti ir visus metus jų nenuima. O ar pastebėjote, kaip gražiai ir jaukiai atrodo kai kurios kavinės, kurios ir vasaros vakarais būna papuoštos lempučių girliandomis“, - aiškino R. Petruškevičius.
Labiausiai ramina ir teigiamai veikia švelnių gelsvų tonų pastoviai šviečiančios ar lėtai intensyvumą keičiančios švieselės. Bet jei energijos jums suteikia intensyvus ir ryškus mirgėjimas – tai irgi bus į naudą. „Svarbiausia – nepersistengti, kaip ir visose kitose gyvenimo srityse“, - primena psichologas.
Kaune įsikūrusio prekybos miestelio „Urmas“ marketingo vadovas Jonas Plenta sako, kad iš tiesų pirkėjai tiek girliandų, tiek kitų kalėdinių papuošimų kasmet pradeda ieškoti vis anksčiau.
„Tą pastebi ne tik pas mus kasmet specialią kalėdinę prekybą organizuojantys prekiautojai, bet ir nuolatiniai šventinės atributikos prekiautojai. Žmonės jaučiasi vis laisvesni, daugiau mėgsta improvizuoti ir atsižvelgia labiau į savo poreikius, nei į kartais beprasmiškai varžančius tradicijų rėmus. Ieško įdomesnių, originalesnių papuošimų ir kalėdinių dovanų“, - vardijo J. Plenta.
Rašyti komentarą