Praradusiems gyvenimo džiaugsmą

Praradusiems gyvenimo džiaugsmą

Pozityvioji terapija rekomenduojama praradusiems gyvenimo džiaugsmą, užsisklendusiems savyje, nebendraujantiems su aplinkiniais, turintiems įvairių psichosomatinių sutrikimų žmonėms. Taip pat tai naudinga poroms, kurios nebesugeba pozityviai mąstyti ir išspręsti tarpusavio problemų, turintiems priklausomybių.

"Besigydančiam žmogui reikės daug padirbėti, bet palaipsniui jis suvoks, jog turi daug teigiamos energijos, kurios galių iki šiol nepajuto, nes buvo giliai paslėptos ir nenaudojamos, - sakė gydytojas.

- Siūlau rašyti dienoraštį kiekvieną dieną. Taip nusiimama našta, mažėja įtampa, mąstymas tampa nuoseklesnis. Kiekvieną rytą reikia parašyti, kaip jaučiamasi atsibudus, kodėl taip jaučiamasi. Dienoraščio nereikia skaityti - tik rašyti. Paskui kartu analizuojame."

Išlieka gebantys prisitaikyti

Pozityviosios terapijos specialistas sako, kad žmogus gyvenime susiduria su daugybe įvairiausių psichiką traumuojančių išgyvenimų, kurie vienaip ar kitaip pakeičia jo mąstyseną ir gyvenimo būdą. Ypač tai pastebima, kai žmoniją ištinka bendros problemos, kaip antai krizė.

"Vieni moka atsikratyti blogų minčių, kiti tampa be galo jautrūs, dirglūs, nebemato prasmės gyvenime. Kiekviena diena tampa kančia. Evoliucijos procese išlieka tie, kurie geriausiai prisitaikę prie kintančių sąlygų. Geriausiai prisitaiko tas žmogus, kuris linkęs bendrauti, suteikti ir gauti pagalbą iš kitų."

Paveikti civilizacijos, žmonės tapo tokios rūšies būtybėmis, kurios negali visavertiškai egzistuoti vienišos. "Kai suvokiame, kad esame per daug užsisklendę, turėtume pradėti judėti į priekį, mažais žingsneliais žengti į išorę, net jei ir nesame tikri, kad tai bus geras žingsnis", - pataria gydytojas.

Gyvenimas nėra vieno žmogaus spektaklis, greičiau - estafetė, o vienas žmogus jos negali nubėgti. Pirmas pagalbos ranką gali ištiesti tas, kuris gerai išmano pozityvaus mąstymo poveikį, gali padėti palaipsniui išbristi iš liūdesio, apatijos, beprasmybės liūno į kurį pateko kitas.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder