Praktinės magijos pamokos

Praktinės magijos pamokos

Bet kurie šiuolaikiniai psichologinio poveikio metodai iš esmės yra taikomoji magija, aprengta akademiniu apdaru. Taip ir John Grinder ir Richard Bandler, vienos progresyviausių psichologijos krypčių - neurolingvistinio programavimo (NLP) - pradininkai, sudėjo į vieną visų laikų burtininkų, šamanų ir hipnotizuotojų triukus, išrinko veiksmingiausius ir sukūrė bendrą sistemą.

Mūsų kasdienybė pilna buitinės magijos: įvairių simbolių, ženklų bei ritualų. Štai kad ir vieną iš būdų pritraukti simpatiją. Reikia į išrinktojo kišenę nepastebimai įdėti pinigą, kuris prieš tai "užkalbėtas meilei".

Ar čia esama kokios nors prasmės? Taip. Pirmiausiai - psichologinės. Iš tiesų "buitinė magija" tam ir egzistuoja, kad sutvirtintų tikėjimą sėkme.

Žinote, ką žmogui gali padaryti egzamino baimė? Jis gali pamiršti pačius paprasčiausius dalykus. Todėl pasitikėjimas savo jėgomis - būtinas. O štai kaip jo pasiekti - monetos užkalbėjimu ar autogenine treniruote - ne taip svarbu.

Paslėpusi užkalbėtą monetą išrinktojo kišenėje, mergina (jeigu tiki užkalbėjimais) per pasimatymą spinduliuos pasitikėjimą savo jėgomis. Vaikinas pasąmonės lygiu priims šią neverbalinę žinią ir veikiausiai išties pademonstruos panelei daugiau dėmesio.

Refleksai

Burtininkai ir magai, taip kruopščiai aprašyti fentezi žanro kūriniuose, naudoja vieną įdomų algoritmą. Jie pasiruošia visus užkeikimus, stebuklingas lazdeles ir amuletus iš anksto. Paskui vienu žodžiu ar gestu sukelia kerus. NLP tokie užkeikimai, amuletai ir talismanai vadinami "inkarais".

"Inkarai" skirstomi į regimuosius (veikiančius regą), garsinius (klausą) ir kinestetinius (fizinius pojūčius). Pastarieji - patikimiausi, nes kūniškus pojūčius lengvai priima pasąmonė.

"Inkaras" yra sudėtinga įprasto sąlyginio reflekso forma. Šis refleksas visiems žinomas iš mokyklos biologijos pamokų: veikiant stimului (vaizdui, garsui, pojūčiui) tam tikru būdu pasikeičia elgesys ir vidinė žmogaus (arba gyvūno) būsena.

Nuo Pavlovo šunelių mes skiriamės tik tuo, kad refleksui atsirasti mums nereikia daugybę kartų kartoti situaciją.

Pavyzdžiui, žmogus, kartą per plauką išvengęs baisios avarijos, nuo tol tikriausiai bijos vairuoti. Čia "inkaro" vaidmenį atlieka kas tik nori - bet kurie su įvykiu susiję garsai, kvapai, keliantys atitinkamas asociacijas.

Paanalizuokime vieną magijos triuką, atliekamą naudojantis "inkarais". Pavadinkime tai "Penkios jėgos viename kumštyje".

Užkalbėjimai

Pasirinkite penkias savybes arba būsenas, kurios būtinos, pavyzdžiui, autoritetui pelnyti.

Taigi ko jums trūksta? 1. Pasitikėjimo savimi. 2. Atkaklumo. 3. Sklandžios minčių išraiškos. 4. Diplomatijos.5. Reiklumo. Svarbiausia, kad pasirinktos asmens savybės viena kitai neprieštarautų.

Tai tik pavyzdinis sąrašas. Jūs sudarykite savo. Jeigu į galvą niekas nešauna, "nusirašykite" reikalingus bruožus nuo personažo, kurio autoritetas, jūsų nuomone, nekelia abejonių. Kas jam padėjo pasiekti visuotinio pripažinimo?

Taip pat naudinga prisiminti situaciją iš savo patirties, kai jūs dėl vienokių ar kitokių savo bruožų pelnėte žmonių pagarbą. Pasirauskite atmintyje: tai kadaise tikrai buvo nutikę - ar vaikystėje, ar jaunystėje, ar prieš porą dienų. Stenkitės atkurti prisiminimą lėtai, kuo detaliau, pajausdami tai, ką jautėte tada...

Jūs jau nusiteikę sėkmei? Puiku! Tuomet išsirinkite pirštą, kuriame norite "apgyvendinti" pirmąją jėga.

Bet kuriuo būdu - kad ir šokdami ritualinį šokį arba staipydamiesi prieš veidrodį, sukelkite sau būseną, kuri atitiktų pasirinktą "jėgą". Tai nėra taip sunku - juk kalbame tik apie vieną savybę.

Paskui sukoncentruokite dėmesį į kito piršto galiuką ir pajuskite, kaip energija plūsta į šį pirštą. Pajausite šilumą, pulsaciją, galbūt lengvą dilgčiojimą. (Jeigu jums mokslinio pagrindimo, prašom: esmė čia - kraujotakos suaktyvėjimas.)

Kitas momentas - labai atsakingas. Sutelkę energiją į piršto galiuką, turite pajungti ją sau kaip tam tikrą būseną. Kuo smarkiau prispauskite piršto galą prie delno (tarsi gremžtumėte kumštį; kiti pirštai turi būti ištiesti).

Įsivaizduokite, kad sutelkta energija jus užlieja - ir jūs įgyjate pasitikėjimo savo jėgomis (pvz., sklandžiai reiškiate mintis - nelygu kurią priskyrėte šiam pirštui).

Dabar reikia sustiprinti šį "inkarą" pasitelkus magišką frazę. Ji turi būti paprasta, bet nenaudojama kasdien ("peks-feks" ar pan. - rinkitės pagal savo skonį). Šią frazę reikia saugoti paslaptyje netgi nuo artimiausių žmonių.

Na, o regimuoju vaizdu, sustiprinančiu magiškąjį efektą, gali būti žmogus, kuris jūsų galva, įkūnija šį bruožą.

Taigi vienas pirštas užtaisytas.

Pailsėkite nuo burtų procedūrų: pažvelkite pro langą, pasivaikščiokite po kambarį. Tada išbandykite nustatytą "inkarą" (magiškojo ritualo elementą). Iš pradžių pajauskite dilgčiojimą piršto galiuke, paskui "įjunkite" jį.

Pasakykite sau: "Kaskart, kai sulenksiu pirštą ir pasakysiu magišką frazę <...>, tapsiu (nurodykite reikiamą bruožą ir sutvirtinkite atitinkamu vaizdiniu: pavyzdžiui tapsiu atkaklus kaip Billas Gatesas."

Jeigu būsena grįžo - vadinasi, viskas padaryta gerai.

Treniruokitės

Žinoma, iš pirmo karto gali ir nepavykti, bet daugkartinis kartojimas būtinai sukels reikiamus psichikos pokyčius, ir sąlyginis refleksas atsiras.

Po kurio laiko pakartokite pirštų užkalbėjimo procedūras kitoms psichologinėms būsenoms (savybėms). Prisiminkite: kiekvieną inkarą" reikia patikrinti atskirai.

Kad paleistumėte veikti iškart penkias jėgas, nepamirškite "pakibirkščiuoti" visais pirštais iškart. Nusprendę, kad energijos pakanka, "įjunkite" visą kumštį.

Dabar galite naudotis magijos burtu (arba, jei norite, - kinestetinių resursinių būklių kompleksu).

Juo patogu naudotis dar ir todėl, kad nereikės reikiamu momentu nei dainuoti, nei šnabždėti, nei mušti būgno, nei deginti laužų.

Iš šalies tai atrodys maždaug taip: žmogus sustojo, sekundę susimąstė ir sugniaužė kumštį. Įprastas gestas žmogaus, kuris ilgai rašė arba dirbo kompiuteriu.

Užkeikimai

Dar vienas magiškas triukas - užkeikimai.

Kaip jie kuriami, galima perskaityti knygose. Be abejonės, jėgų mums teks imti ne iš knygelių, o iš savo resursų.

Ruošdami užkeikimą nesistenkite iš karto galvoti teksto. Iš pradžių nuspręskite, ką būtent jūs norite sukelti šia fraze. Jeigu reikia, tarkime, laukinio nevaldomo įtūžio(na, maža kam...), užsirakinkite kur nors ir įtūžkite kaip reikiant. Kai pasieksite reikiamą būseną, užkeikimas pats ateis į galvą. Riaumodami ištarkite jį keletą kartų, o po to galite nurimti ir susirinkti nuolaužas.

Ir dar: pasistenkite, kad užkeikimo frazė netaptų mėgstamu jūsų partnerio, sutuoktinio ar viršininko posakiu. Neleiskite kitiems manipuliuoti jumis, netgi jeigu jie tai daro nesąmoniningai.

Jeigu jums įdomu, kiek tai moksliška, paaiškinu: neurolingvistinio programavimo (NLP) specialistai tokį metodą grindžia "resursinės būsenos garsinio "inkaro" nuostata. Skamba bauginamai. Burti kur kas linksmiau.

Analogiškai galima sukurti daugybę magiškų įvairios paskirties būdų. Sugalvokite savo baltąją, juodąją, žaliąją etc. magiją. Nesvarbu, ar ją galės naudoti kiti, svarbiausia, kad ji padėtų jums.

Šaltinis: Valerijus Rozanovas, psichologijos daktaras, NLP specialistas, Siteua.org.

Parengė Vilma Skiotienė

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder