Poatostoginė depresija

Poatostoginė depresija

Geros atostogos - kai žmogus vieną veiklos formą visiškai pakeičia kita. Pagrindinė problema - sugebėti darbą pamiršti visiškai. Skambindami kolegoms ir nurodinėdami, ką jiems daryti, jūs vagiate poilsį patys iš savęs ir rizikuojate susirgti chroniškomis ligomis.

Kita atostogų problema - laikas. Specialistų nuomone, geriau neatostogauti visai, nei atostogauti mažai. Mokslininkai nustatė atostogų minimumą - dvi savaitės. Pirmąją savaitę adaptuojamės prie naujų sąlygų, antrąją - jau ilsimės. Trečiąją būtų gerai po truputį grįžti prie ankstesnių gyvenimo sąlygų.

Dar viena dažnai daroma klaida - atostogauti dėl kompanijos. Tokiu atveju dažniausiai laiko praleidimo būdą renkatės ne jūs, o jūsų aplinka.

Vietoj palaimingo poilsio pliaže jūs su draugais kėblinate į ekskursijas arba, pavyzdžiui, dirbate uošvės sode, nors negalite kęsti žemės ūkio darbų. Reikia mokytis be tariamo kaltės jausmo tvirtai pasakyti "ne".

Apšilimas prieš startą

Tačiau net jei jums per paskirtą laiką pavyko išmoningai padykinėti ir pamiršti patį žodį "darbas", grįžus galimos komplikacijos.

Daugelis bando iš karto aktyviai įsijungti į darbo procesą ir spręsti susikaupusius klausimus. Praktika rodo, kad po atostogų pirmosiomis darbo dienomis neverta skubėti priiminėti svarbių sprendimų - galimos klaidos.

Vokiečių mokslininkai nustatė, kad sėkmingų atostogų atveju žmogaus intelekto koeficientas sumažėja 20-ia punktų, todėl reikia laiko, kad jis vėl taptų aktyvus.

Psichologai sako, jog nervinio persitempimo profilaktikai įstaigų darbuotojams pirmąją dieną po atostogų reikia leisti dirbti tik pusę darbo dienos.

Būtent po atostogų labai smarkiai pasireiškia nepasitenkinimas savo darbu ir gyvenimu apskritai.

Tačiau mėgstantis savo profesiją žmogus ilgai toks melancholiškas nebus. Ispanų psichologai išsiaiškino, kad per 35 proc. jų tėvynainių reguliariai puola į poatostoginę depresiją.

Mokslininkai tokios visuotinai slogios nuotaikos priežastimi laiko tai, kad tik 5 proc. ispanų patenkinti savo darbu.

Tad kyla klausimas - ar apskritai toks darbas reikalingas? Ir nereiktų to laikyti savo silpnumo apraiška, nes panašių problemų kyla ir stipriems, gyvenimu patenkintiems bei sėkmingą verslą turintiems žmonėms.

Gyvenimas gražus!

Taigi kaip įveikti "poatostoginę depresiją"?

1. Supraskite: dirbti vis tiek reikės. Pradėkite nuo pačių paprasčiausių dalykų. Per pertraukėlę papasakokite kolegoms savo atostogų įspūdžius, parodykite nuotraukas ir išdalykite suvenyrus.

2. Antra - informuokite namiškius, kad jūsų susierzinimas su jais nesusijęs.

Jums būtinas palaikymas ir meilė. Tiesą sakant, santuokoje laimingi žmonės greičiau įveikia problemas darbe, nes visada gali tikėtis artimo žmogaus palaikymo.

3. Esant tokiai būsenai labai svarbu surasti savų "pozityvių resursų". Kai ką ramina ilgi pasivaikščiojimai, kitus - šuoliai parašiutu. Kai kurie vadybininkai biure įsirengia akmenų sodą ir medituoja.

Bendraukite su simpatingais žmonėmis, laikykitės atokiau nuo įkyrių giminaičių ir skandalingų kaimynų - pagalvosite apie juos vėliau.

4. Fiziniai pratimai taip pat pakelia tonusą.

Nebūtina rauti štangą ar bėgioti stadione. Pakanka gulint ant lovos sunėrus rankas pakelti koją ir tokioje pozoje sustingus pabūti keletą minučių. Kartoti 5-10 kartų. "Pasyvioji" gimnastika tonizuoja, sudegina nereikalingas kalorijas ir padeda surikiuoti mintis.

5. Rytą atsikelkite 20-30 min. anksčiau nei įprastai. Papildomas laikas leis apmąstyti vertybes, priprasti prie naujų sąlygų ir pasvajoti apie kitas atostogas.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder