Fizinis, trunkantis 23 dienas, dvasinis, trunkantis 28 dienas, ir protinis, trunkantis 33 dienas.
Kiekvienas iš jų savo viduryje pasiekia aukščiausią fazę, ir tuoj pat kone vertikaliai jų kreivė krenta iki pradinės, o po to iki savo pabaigos pamažu pasiekia žemiausią.
Po to vėl pradeda kilti. Visų ritmų trajektorijos panašios, tik skiriasi dienų skaičiumi: fizinio ritmo kreivė pasiekia maksimumą per 11,5 dienos, dvasinio - per 14, protinio - per 16,5.
Jos turi įtakos žmogaus fizinei bei dvasinei savijautai ir protinei veiklai. Paprastai kilimo periodas organizmą paveikia silpniau negu kritimo.
Matyt, turi įtakos tai, kad prieš antrąjį "persilaužimą" yra net keletas dienų, sąlygojančių prastą žmogaus savijautą.
Minėti ritmai nuolatos veikia kiekvieną žmogų, nepriklausomai nuo jo išsilavinimo ar užimamų pareigų. Slenkant dienoms, jie kaitaliojasi, persipina ir sąveikauja tarpusavyje, tai sustiprindami, tai susilpnindami vienas kito poveikį organizmui.
O tas poveikis dar priklauso ir nuo tokių veiksnių, kaip žmogaus amžius, sveikata, emocinė įtampa, aplinka ir kt.
Žodžiu, ritmų poveikis kiekvieno žmogaus organizmui individualus: pavyzdžiui, susilpnėjus protinėms galioms, fizinė savijauta gali pablogėti, bet jaučiant dvasinį pakilimą, ji gali pagerėti.
Todėl labai svarbu žinoti savo ritmų "persilaužimo" dienas ir deramai elgtis.
Fizinis bioritmas (23 dienos)
Fizinis bioritmas labai svarbus sportininkms, šokėjams ir žmonėms, dirbantiems fizinį darbą. Ritmo kilimo fazėje žmogus jaučiasi energingas, ištvermingas, jam puikiai sekasi sportuoti ir dirbti fizinį darbą.
Ritmo "persilaužimo" dieną savijauta paprastai būna kritiška: trūksta jėgų, sunkiai sekasi sportuoti ar dirbti įprastą darbą.
Ritmo kritimo fazėje kamuoja silpnumas, sunkoka dirbti, po fizinio krūvio norisi ilgiau pailsėti. Kol bioritmo kreivė pradės kilti aukštyn, rekomenduojama kuo ilgiau ilsėtis.
Dvasinis bioritmas (28 dienos)
Šis ritmas turi įtakos žmogus dvasinei pusiausvyrai, jausmams, intuicijai, kūrybiniam potencialui. Jis ypač svarbus tiems žmonėms, kuriems darbe tenka daug bendrauti: gydytojams, mokytojams, padavėjams ir kt.
Ritmo kilimo fazėje žmogui lengviau pstebėti pozityvias gyvenimo puses, todėl jis būna gerai nusiteikęs ir geresnis kitiems.
"Persilaužimo" dieną jam sunku suvokti savo jausmus ir valdyti emocijas, todėl jis jaučiasi suirzęs, paniuręs, sunkiau bendrauja.
Tokios dienos būna kas 14 dienų, todėl tuomet reikėtų daugiau ilsėtis ir mažiau bendrauti. Ritmo kritimo laikotarpiu žmogus jaučiasi apatiškas, nerimastingas, linkęs į pesimizmą.
Taip nusiteikęs jis ne ką gali padėti ir aplinkiniams.
Protinis bioritmas (33 dienos)
Šis bioritmas turi įtakos žmogaus protinei veiklai, sugebėjimui greitai apsispręsti, susiorientuoti, spręsti rimtas problemas. Jis labai svarbus mokytojams, žurnalistams, politikams, rašytojams.
Ritmo kilimo periodu žmogui lengva pasisavinti informaciją, greitai ir sėkmingai atlikti įvairias užduotis.
"Persilaužimo" dieną pablogėja žmogaus reakcijos, jam sunku susikaupti, suvokti informacijos esmę. Tokiomis dienomis rimtų problemų geriausia nespręsti.
Kritimo periodu taip pat sunkoka mąstyti, susikaupti, o protinis darbas neteikia jokio džiaugsmo. Todėl svarbiausias užduotis geriausia atidėti kilimo periodui.
Bioritmai ir kasdienis gyvenimas
Kiekvienam žmogui svarbu žinoti ne tik savo, bet ir savo gyvenimo draugo bioritmų fazes.
Tuomet būna lengviau suderinti interesus ir išsaugoti gerus santykius. Geriausia, kai sutuoktinių bioritmų fazės sutampa, arba beveik sutampa, bet taip pasitaiko gana retai.
Todėl reikia išmokti jas apskaičiuoti ir pabandyti suderinti savo nuotaikas bei poreikius.
Mokant naudotis savo bioritmais, galima išvengti "labai juodų" dienų. Pavyzdžiui, jeigu įmanoma, persilaužimo dienomis reikia vengti labai atsakingų užduočių ir nuolatinio bendravimo.
O jeigu neįmanoma, reikia bent deramai nusiteikti, pasiruošti, žodžiu, maksimaliai sušvelninti nepalankų periodą.
Konkrečių patarimų, kaip elgtis su savo bioritmais, nėra - kiekvienas žmogus turi surasti individualius problemų sprendimo būdus. Svarbu niekada neprarasti savitvardos ir kantriai laukti kito kilimo periodo.
Nors jau seniai žinoma apie organizmo bioritmų poveikį darbingumui ir savijautai, bet kol kas jiems neskiriama tiek dėmesio, kad žmogus galėtų kaitalioti savo veiklą priklausomai nuo jų. Galbūt ateityje, kai tie ritmai bus kruopščiai ištirti, bus leista su jais derinti kiekvieną savo žingsnį.
Kaip apskaičiuoti bioritmus
Bioritmus galima apskaičiuoti. Jeigu skaičiuojate įprastu būdu arba kalkuliatoriumi, pirmiausia suskaičiuokite, kiek dienų praėjo nuo jūsų gimimo.
Savo metus padauginkite iš 365 ir pridėkite dienas, pragyventas nuo paskutinio gimtadienio, bei po 1 kiekvienų keliamųjų metų dieną (keliamaisiais laikomi metai, kurie dalijasi iš 4). Jeigu gimėte keliamaisiais metais, tai galite pridėti 1 dieną tik jeigu gimėte iki vasario 29 dienos.
Pavyzdžiui:
Gimimo diena - 1952. 02. 02
Skaičiavimo diena - 1993.4.27.
Jūsų amžius - 41 metai (41 x 365 = 14965).
Dienos, praėjusios nuo paskutinio gimtadienio - 84.
Papildomos keliamųjų metų dienos - 11.
Iš viso dienų - 15060.
Dabar visos gyvenimo dienos padalijamos iš 23 (fizinis bioritmas); iš 28 (dvasinis bioritmas) ir 33 (protinis bioritmas).
Sveikieji skaičiai rodo, kiek žmogaus gyvenime yra pasibaigusių bioritmų, o skaičiai po kablelio (užtenka 3 pirmųjų) rodo, kelinta dabar yra tam tikro bioritmo diena.
Naudojant tą patį pavyzdį gaunama:
Dienų skaičius - 15060.
Fizinis bioritmas (dalinta iš 23) - 654,782.
Dvasinis bioritmas (dalinta iš 28) - 537,857.
Protinis bioritmas (dalina iš 33) - 456,363.
Apskaičiuojant fizinį bioritmą, po kablelio esantys skaičiai (0,782) dauginami iš 23, ir gaunama šio bioritmo diena 17,9 (beveik 18). Vadinasi, persilaužimo diena (11,5) jau seniai praėjusi, ir žmogus dabar yra savo fizinio bioritmo kritimo fazėje.
Skaičiuojant dvasinį bioritmą, po kablelio esantys skaičiai dauginami iš 28, o skaičiuojant protinį- iš 33.
Apskaičiavus visus bioritmus, kalendoriuje galima nubrėžti kiekvieno iš jų kreivę, pažiūrėti, kaip jie tarpusavyje persipynę, ir pasvarstyti, kaip geriausia elgtis.
Norint nustatyti savo bioritmus kompiuteriu, tereikia pasirinkti tam tikrą jo programą (be mėnulio kalendoriaus). Tiesa, kai kurių iš jų kreivės ir komentarai nėra visiškai tikslūs.
Dabar jau yra ir kalkuliatorių, laikrodžių, kurie, nurodžius gimimo datą, gali parodyti žmogaus bioritmus.
Pagal užsienio spaudą
Rašyti komentarą