Neurovizualiniai tyrimai ateityje nuspės nusikaltėlių elgesį
Tyrimo, publikuotame mokslo žurnale „Proceedings of the National Academy of Sciences“, metu analizuotas impulsyvus ir asocialus elgesys, vertinant smegenų dalies, atsakingos už žmogaus elgesį ir impulsyvumą (priekinė juostinė smegenų žievė arba anterior cingulate cortex), parodymus.
Pasirodo, kaliniai, kurių smegenų veikla toje vietoje buvo mažo aktyvumo, yra kur kas labiau linkę nusikalsti dar kartą, nei tie, kurių veikla yra aktyvi. Mokslininkai tyrė 96 20–52 m. amžiaus savanorius. Jie arba buvo neseniai paleisti iš kalėjimo, arba atlikinėjo vidutiniškai 4 metų bausmes. Neurovizualinė smegenų veikla buvo fiksuojama atliekant magnetinio rezonanso tyrimus (MRT).
„Neurovizualiniai tyrimai ne tik padės nuspėti, ar kalinys dar kartą nusikals, bet ir suteiks galimybę sudaryti specialius terapijos kursus, skirtus gydyti potencialius nusikaltėlius“, – sakė tyrimui vadovavęs Dr. Kentas A. Kiehlas.
„Tai – dar tik pradžia, bet ateityje galėsime garantuoti efektyvesnę teisingumo sistemą“, – teigė dr. Walteris Sinnottas–Armstrongas.
Dr. K. A. Kiehlas šiuo metu bando nustatyti gydymą, kurio pagalba būtų skatinamas priekinės juostinės smegenų žievės aktyvumas.
Rašyti komentarą