"Neafišuokite savo sėkmės", - perspėja bioenergetikas Eugenijus Šileika

"Neafišuokite savo sėkmės", - perspėja bioenergetikas Eugenijus Šileika

Nuo seno esame įpratę nenešti šiukšlių iš namų, tačiau apie laimę ir sėkmę skubame pranešti visam pasauliui - juolab kad tokią galimybę dabar turime. "Nepatarčiau to daryti", - sako bioenergetikas Eugenijus Šileika ir ragina nepamiršti, kokių papročių ir kodėl laikėsi mūsų senoliai.

Darganotą rudens rytą su bioenergetiku kalbėjomės apie tai, ar netradiciniai gydymo būdai veikia skeptikus, apie tai, kur dingsta mūsų energija, kaip randasi depresija bei priklausomybė nuo vaistų, ir apie tai, ką gali stiprios pavyduolių mintys.

Apie skeptikus

Pirmiausiai noriu paklausti, ar įsileidžiate į savo kabinetą skeptikus.

Maždaug pusė tų, kurie peržengia mano kabineto slenkstį, yra nusiteikę skeptiškai. Jie netiki, kad galiu padėti, bet ateina "dėl visa ko" ir "maža ką". Dažniausiai pagal draugų, pažįstamų rekomendaciją. 

Jeigu netiki, tai ir nepadėsite, argi ne taip?

Tam tikri dalykai egzistuoja objektyviai, tikite jūs jais ar ne. Pavyzdžiui, radiacija. Jūs galite net neįtarti, kad toks reiškinys yra, kad jis vadinamas būtent taip, bet jeigu netoli jūsų sprogs atominė bomba, jus paveiks būtent radiacija. Jūs neišvengsite poveikio. Tas pats ir su bioenergija.

Su žmonėmis, kurie ateina nusiteikę pozityviai, dirbti lengviau, su skeptikais - įdomiau. Tie, kurie tiki  bioenergetiko darbo efektyvumu, ir tie, kurie yra nusiteikę pasveikti, patys labiau prisideda prie to, kad problema būtų išspręsta greičiau. Netikintys, žinoma, mažiau prisideda, bet kai bioenergetikas problemą vis dėlto išsprendžia - padėkoja ir taip suteikia galimybę pasidžiaugti savo darbo prasmingumu.

Ar gydymo procese apskritai reikalingas paciento bendradarbiavimas?

Taip, tai yra abipusis darbas. Stebuklus daro tik Dievas.

Sakoma, kad gydo ne gydytojas, o žmogus pats save, jeigu jis tiki gydytojo galia.

Kartais žmogus nebekontroliuoja savo kūne vykstančių procesų ir jam reikalinga pagalba iš šalies.

Su kokiais žmonėmis niekada nedirbate?

Su tais, kurie ateina vedini visai smulkių problemėlių arba įsivaizduojamų ligų. Aš branginu ir savo, ir kito žmogaus laiką. Kartais rekomenduoju apsilankyti pas kitą specialistą, pavyzdžiui, pas psichoterapeutą.

O jeigu tai beviltiškas atvejis? Pavyzdžiui, vėžys?

Vėžys nėra beviltiškas atvejis. Žinoma, negalima vertinti apibendrintai, nes kiekviena liga yra skirtinga, ir patys žmonės skirtingi - jų amžius, kraujo apytaka ir kt. dalykai, tačiau kalbant apie lokalizuotus atvejus (kai auglys vienoje vietoje, kai jis dar neapėmęs viso organizmo), vis dėlto yra galimybių apsieiti be chemoterapijos ir chirurgijos. Manau, jog du trečdaliai išpjautų prostatų ir amputuotų krūtų yra skubos rezultatas. O chemoterapija gali užmušti ne tik vėžį, bet  ir patį žmogų.

Jums yra tekę išgydyti auglį?

Mano praktikoje buvo keletas atvejų, kai žmogui rado auglį ir jis, turėdamas kelis mėnesius laiko iki operacijos, atėjo pas mane, o po to operacijos nebereikėjo.

Reikia kelių mėnesių?

Auglys neatsiranda per naktį, jis per naktį ir neišnyksta. Jaunam žmogui gydyti paprastai prireikia mažiau laiko, vyresniam - daugiau.

Apie depresiją

Kodėl, jūsų manymu, moterys labiau linkusios į depresiją, o vyrai - į alkoholizmą?

Nepasakyčiau, kad moterys dažniau serga depresija negu vyrai, tiesiog jos dažniau taip įvardija pablogėjusią savijautą. Moterys jautresnės, jos greičiau reaguoja į energijos išsekimą. Savijautai blogėjant, jos aktyviau ima ieškoti priežasčių ir papildomų energijos šaltinių: pavyzdžiui, lankosi pas psichologą, žolininką ar sporto klubuose. Tuo tarpu vyrai mano, jog senkančią savo "bateriją" galima "įkrauti" paprastu būdu: pasistačius butelį. Tam kartui gal ir padeda, bet jeigu žmogus taip "pasikrauna" dažnai, atsiranda priklausomybė.

Kaip moterys - priklausomybe nuo antidepresantų. Kas yra depresija bioenergetiko akimis?

Tai gyvybinės energijos praradimas. Austrų psichoanalitikas Vilhelmas Raichas ir jo pacientas bei mokinys, psichiatras, bioenergetikos kūrėjas Aleksandras Louenas (Alexander Lowen) pirmieji teigė, jog depresija atsiranda, kai "orgonas" - universali gyvybės energija, maitinanti viską aplink, yra žmogaus kūne užblokuojama, kažkur prateka arba tiesiog išsenka. Žmogus bėga, lekia, kažką daro, organizuoja, taško savo energiją į kairę ir dešinę, kol galiausiai vidinis rezervas išsenka.

Maniau, vidiniai rezervai - neišsenkantys...

Jeigu žmogus nuolat eikvoja energiją ir nesirūpina jos atkurti, papildyti, - išsenka.

Kaip atkurti gyvybinę energiją?

Įvairiai. Vieni tai daro naudodami dvasines praktikas, kiti - sportuodami, dar kiti – užsiimdami mėgstama veikla, hobiu.  Be to, turime nepamiršti, kad žmogus, sulaukęs 50 metų,  turi labiau tausoti savo energiją nei  būdamas 25-erių.  Gamtos  dėsnių nepaisymas irgi sekina jėgas.  Galiausiai žmogus atsigula į lovą ir žiūri į lubas. Arba tampa ištikimu vaistų vartotoju.

Ar antidepresantai gali  grąžinti jėgas?

Tokie ir panašūs vaistai gali padėti, bet tik laikinai. Jie nuslopina varginančias emocijas - nepagrįstą nerimą, baimę. Žmogus gali nurimti, susimąstyti apie savo gyvenimą: ką reikia daryti kitaip, kad jis būtų sveikas, kad nereikėtų vaistų.  Bet jeigu, pasijutęs geriau, žmogus nesusimąsto ir nepasikeičia, jeigu jis vėl grįžta į buvusias vėžes, kurios jį atvedė prie vaistų... tai, suprantama,  jis ir vėl atsiduria ten pat.  Ir vėl sako: "Nėra džiaugsmo. Nėra jėgų..." Tarsi vaistai galėtų suteikti džiaugsmo ir jėgų.

Sveikas žmogus nevartoja vaistų.

Maža to. Jeigu atsidarysite tinklalapį vaistai. lt, pamatysite, kokį šalutinį poveikį daro antidepresantai ir kiti panašūs preparatai. Tai stiprūs vaistai. Net praėjus keletui mėnesių po jų vartojimo jie dar veikia. Staiga nutraukti kurso irgi negalima.  Todėl prieš tampant ištikimu vaistų vartotoju verta susimąstyti: o kur dingsta mano gyvybinė energija, ką aš darau ne taip?

Apie užkalbėjimus

Ar visada žmogus pats kaltas dėl savo blogos savijautos? Jeigu jis rūpinasi savo energijos atkūrimu, bet vis tiek blogai jaučiasi?

Tai gali reikšti, jog yra energoinformacinis pažeidimas. Jis pasireiškia fiziniame kūne.  Energija prarandama dėl šio pažeidimo.

Norite pasakyti, jog kažkas tai padaro tyčia?

Žmogaus energetikos pažeidimas būna tyčinis arba netyčinis. Tyčinis reiškia tikslingas, kai atliekami tam tikri ritualai. Netyčinis - tai kažkieno stiprios mintys, dar pastiprintos ir emocijomis - į jus nukreiptas pavydas, pyktis ir pan. Tuomet susiformuoja tam tikra struktūra, kaip ir naudojant ritualus. Šią struktūrą galima panaikinti su bioenergetiko pagalba.

Vadinasi, jeigu žmogui sekasi ir jam daugelis pavydi, jis gali būti tyčia arba netyčia "užburtas"?

Atkreipsiu dėmesį: ne kiekvienas žmogus.  Nieko nebūna šiaip sau.  Svarbus klausimas yra toks: kodėl taip nutiko būtent man? Yra apie ką pamąstyti.

Burtai, kerėjimai, užkalbėjimai, kaip nuo seno vadina liaudis, arba energoinformaciniai pažeidimai - kaip sako bioenergetikai, yra tas pats dalykas, tai plati ir dėmesio verta tema. Šįkart pasakysiu tik tiek, kad ne veltui žmonės nerodo naujagimių pirmaisiais mėnesiais ir neviešina net vaikų nuotraukų iki tam tikro jų amžiaus. Dauguma netgi nežino, kodėl taip daro. Tai senas paprotys, bet labai protingas. Saugokite savo sėkmę ir džiaukitės ja artimų žmonių rate - tų žmonių, kurie iš tiesų, nuoširdžiai, pasidžiaugs kartu su jumis.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder