Jeigu bijote atleidimo iš darbo, pats laikas apibendrinti savo karjerą: įverinti savo žinias, įgūdžius ir suprasti, kokių turite galimybių. Svarbiausia - suvokti, ar sugebate atsinaujinti.
Beje, kartais pakanka tiesiog atsigręžti atgal ir pamatyti, koks kelias nueitas. Juk buvo gyvenime kryčių, ir vis dėlto jums pavyko nusileisti "ant keturių kojų".
Imu pertraukėlę!
Pertraukos darbo procese sumažins stresą. Du tris kartus per dieną darykite tai, kas jums teikia malonumo: pažiūrėkite pro langą, pavartykite žurnalą. Pajuskite, kad išties atsipalaiduojate.
Taip pat svarbu dieną pamąstyti ir apie problemas, kurios jus kamuoja. Jeigu to nedarysite, smegenims liks tik vakaras, o tai trukdys jums užmigti.
Kyla teisingi klausimai?
Krizė padeda pamatyti, ko mums reikia iš tikrųjų. Galų gale ko gi mes neteksime? Galimybės daugiau nusipirkti? Krizė priverčia išsikelti esminius klausimus, perdėlioti prioritetus ir tikslus. Vadinasi, ji gali pastūmėti naujų idėjų ir projektų link.
Svarbu, kad naujovės padėtų priartėti prie to, ko išties trokštame.
Tai neturėtų būti despresyvus aktyvumas, užpildantis tuštumą. Tai turi būti kas nors, kas jums yra prasminga. Pavyzdžiui, jūs mokotės anglų kalbos, nes tai pravers darbe.
Jeigu pažvelgsime į tai, kas vyksta, tokiu kampu, pamatysime, kad krizės periodai skatina mus judėti pirmyn.
Kaip nugalėti baimę?
Jeigu bijote pramiegoti, - nustatykite keletą žadintuvų. Jeigu bijote troškulio, - pasiimkite su savimi vandens. Kitaip tariant, pasiruoškite iš anksto.
O jeigu nuolat kartosite "viskas blogai, viskas blogai" - nekonkretizuodami, kas būtent blogai, nevalingai įklimpsite į nerimą ir blogoms emocijoms leisite surišti jums rankas.
"Išmokite atrasti teigiamą krizės pusę, - pataria B. Milletr. - Nesakau, kad turite užsimerkti prieš negatyvius krizės padarinius, tačiau nereikia ir įsijausti, jog viskas prarasta. Gyvenime visada yra vietos džiaugsmui."
Parengė Alina Gukauskienė
Rašyti komentarą