Kodėl moterys bijo sėkmės

Gyvenime sekasi tiems žmonėms, kurie yra stipresni už savo baimes. "Dirbu vienoje firmoje jau aštuonerius metus, žinau visus veiklos niuansus. Tačiau neseniai pareigas paaukštino ne man, o mano kolegai, atsiprašau, - tikram asilui. Dirbti jo vadovaujama negaliu. Bijau, kad teks išeiti iš darbo ir likti be pajamų. Ką daryti toliau - neįsivaizduoju...", - rašo vienas skaitytojas.

Nugalėtojas gauna viską

Pirmiausia čiupkite už gerklės savo baimę. Kai galėsite mąstyti blaiviai, suprasite, kad jūsų konkurentas, dabar - viršininkas, sudarys jums tokias sąlygas, jog anksčiau ar vėliau išeisite.

Jis gi puikiai suvokia: jūs - potenciali jo priešininkė. Bet iš pradžių jis smagiai patampys jums nervus. Taigi gerai pamąstykite, ar verta griauti nuosavą nervų sistemą ir savivertę.

Geriau prisipažinkite sau, kad šiuo metu jūs pralaimėjote, ir dabar protingiausia - minimizuoti nuostolius. Žinoma, spręsite jūs, tačiau matyti, jog didžiausia jūsų problema šiandien - baimė. Jūs gi puikiai išmanote savo sritį ir galite susirasti kitą darbą.

Kodėl vyrai taip dažnai neįvertina kompetentingų ir gabių moteriškosios lyties atstovių? Priežasčių yra daug, o viena jų - moterims būdinga sėkmės baimė. Toji tipiška moteriška baimė kyla iš gyvenimo baimės.

Gyvenimo baimė - viena stipriausių, ji tūno labai giliai pasąmonėje. Vieni žmonės ją įveikia lengvai, kiti - sunkiai. Daugelis moterų pralaimi būtent todėl, kad jų sąmoningi ir nesąmoningi norai nesutampa. Kyla vidinis konfliktas.

Tokios moterys linkusios mažinti savo vertę, skausmingai išgyvena padarytas klaidas, vengia išsiskirti iš kitų, kad nepakliūtų į ugnį. Jos stengiasi nekristi į akis, kad išvengtų kritikos. Jos pasiduoda be mūšio.

"Pati blogiausia vergystė yra vergavimas baimei", - sakė Bernardas Šou. Išties, kas begali būti blogiau, nei terorizuoti pačiam save?

Tikriausia pastebėjote, jog labiausiai baimė mus kamuoja vakare ir naktį. Mes negalime užmigti, geriame valerijonus ir mintyse rutuliojame situacijos eigą, beje, - pačią blogiausią. Širdis daužosi, pila šaltas prakaitas.

Laimei, pirmieji saulės spinduliai tarsi adatėlės susprogdina tą baimės burbulą. Tuomet suprantame, kad nakties košmarai - tai tik mūsų vaizduotės darbas. Tačiau ši būsena ir vėl kartojasi.

Raudona lempelė

Jeigu mokate užgniaužti ir kontroliuoti savo baimę, tai ji atlieka naudingą apsaugos funkciją. Ji perspėja apie galimus pavojus, atkreipia dėmesį į nepalankią situaciją.

Baimės gali tapti savotišku varikliu, verčiančiu įveikti problemą. Jūsų sąmonėje baimė įžiebia raudoną lempelę - signalą, jog reikia veikti.

Sakykime, jūs jaučiate, kad darbe kaupiasi debesys, ir imate intensyviai galvoti, kaip pakeisti padėti į gera. Jeigu nesiblaškysite, viską ramiai apgalvosite, jūsų protas ir intuicija padės išsikapstyti iš blogos padėties.

Jei ne baimė netekti darbo, jūs prarastumėte sugebėjimą vertinti situaciją.

Kitas atvejis. Jūs tiesiog pajutote, kad mylimasis į jus nebereaguoja, jo žvilgsnis kažkoks stiklinis, tolimas. Iš pradžių, savaime aišku, jus sukausto tyli panika.

"SOS! Jis manęs nebemyli! Jis turi kitą!" Baimė užvaldo jus nuo galvos iki kojų ir sukelia jūsų širdyje jausmų uraganą. Po kurio laiko imate rimti ir mąstyti protingai. Greičiausi atkreipsite dėmesį į savo išvaizdą, elgesį ir stengsitės keistis, kad patiktumėte vyrui.

Kaip jūs manote, kas verčia žmogų uždirbti daug pinigų, pirkti butą, mašiną, atidaryti sąskaitą banke? Skurdo baimė.

Pats gyvenimas ir žiniasklaida numeta mums vis naują pretekstą bijoti. Pavyzdžiui, ar prieš dešimtį metų mes bijojome teroro aktų ir baltų miltelių vokuose?

Archyvų nuotr.

Ko jūs bijote?

Paklauskite pirmos sutiktos moters: "Ko jūs bijote?" Greičiausiai ji atsakys: "Nieko". Iš tiesų arba ji apsimeta, arba apie savo baimes nieko nežino. Jos slepiasi giliai pasąmonėje, ir kai kurie žmonės to net neįtaria. Prisipažinkite, ar jūsų nekamuoja tokios mintys?..

"Kai man viskas gerai klojasi, aš bijau, kad atsitiks kas nors bloga."

"Kai mane kas nors giria, aš bijau nuvilti pašnekovą, ir jaučiuosi labai nejaukiai."

"Stengiuosi niekam nekristi į akis. Man svarbiausia - ramybė."

"Mane greitai ima erzinti tai, ką sumanau daryti: lankyti aerobiką, laikytis dietos... Netikiu, jog man pavyks sulieknėti."

"Kai einu pas darbdavį, nesitikiu, kad ko nors pasieksiu."

"Kai kritikuoja mano darbą, bijau, kad mane išmes."

"Kai mane įpareigoja ką nors atlikti, bijau, kad nesusidorosiu."

"Nenorėčiau aukštesnių pareigų, nes tai ne mano jėgoms."

"Kai vyras užtrunka darbe, galvoju, kad jis turi kitą."

Kuo dažniau jums kyla tokios mintys, tuo aukštesnis yra jūsų baimės koeficientas. Be to, jums būdinga sėkmės baimė.

Jūsų užduotis - nugalėti savo baimes ir nuolat jas kontroliuoti, antraip jos pamažu sugriaus jūsų pasitikėjimą savimi. Gyvenime sekasi tiems žmonėms, kurie yra stipresni už savo baimes. Šios negatyvios emocijos pavojingos dar ir tuo, kad jos gali peraugti į fobijas, tai yra tapti patologinės. Tuomet teks ieškoti pagalbos pas psichikos specialistą.

Baimės priešnuodis

Tai pasitikėjimas savimi ir aukšta savivertė.

Patikėkite: jūs viską galite. Bet neperlenkite lazdos. Daugeliui nerimas ir nemalonumų nuojauta kyla dėl iškreiptos vertybių sistemos, per didelio reiklumo sau.

Dažnai mums gyvenimą apkartina neaiškus, miglotas nerimas. Suformuluokite kuo konkrečiau, ko ir kodėl jūs bijote. Su matomu priešu kovoti kur kas lengviau.

Nekelkite audros stiklinėje. Jeigu kas nors nesiseka, nebarkite savęs. Patikėkite - tai tik laikinos nesėkmės. Jos praeis, ir jūs būtinai pasieksite savo tikslą.

Nekoncentruokite aplinkinių dėmesio į savo klaidas. Nebendraukite su tais žmonėmis, kurie nuolat jus gąsdina ir kalba apie savo baimes. Žinokite - baimės užkrečiamos! Pabendravus su negatyviais žmonėmis ilgam sugenda nuotaika. Ir televizijos naujienas žiūrėkite ne dažniau kaip kartą per dieną.

Jeigu jūs labai bijote pokalbio su bosu arba su artimu žmogumi, pažaiskite situaciją vaizduotėje. Įsivaizduokite, kaip klostysis įvykiai pagal jūsų scenarijų. Išsiskirkite su baimėmis juokdamosi.

Dažniau žiūrėkite komedijas, skaitykite humoreskas. Mintyse paverskite savo baimę absurdu ir pasijuokite iš jos. Linksmiems žmonėms viskas sekasi lengviau nei nuolat surūgusiems, neturintiems humoro jausmo.

Neleiskite baimei vedžioti jus už pavadžio. Ji - bloga patarėja. Per didelis atsargumas - tai paslėpta nesėkmės baimė. Jeigu neišmoksite rizikuoti, nieko nepasieksite. Labiausiai rizikuota tas, kuris nerizikuoja.

Iš užsienio spaudos

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder