Kai apninka nelinksmos mintys ir ima kankinti abejonės, imame įdėmiai stebėti kitų gyvenimus - skaitome straipsnius žurnaluose, žiūrime laidas apie žvaigždžių gyvenimą ir, aišku, ilgam įstringame socialiniuose tinkluose, skaitinėdami pozityvumu trykštančius: „buvusiųjų" - vyrų, žmonių, bendraklasių - pranešimus.
Ir klausiame savęs: kodėl tie, kas „startavo" prasčiau už mus, išsiveržė į priekį ir aplenkė mus visose srityse? Kodėl jie turi viską, o mes - nieko? Viso to rezultatas - pavydas, susierzinimas ir beviltiškumo pojūtis.
Ką reikėtų daryti tokioje situacijoje?
Pirmiausia - išsiaiškinti, ar visa tai yra taip, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Aiškinantis, kur jums nesiseka, o kur sekasi, neverta orientuotis į socialinius tinklus. Jie ir yra tokie populiarūs pirmiausia todėl, kad tai - greičiausias ir lengviausias būdas apdumti kitiems akis. Tikrovėje žmonės, kurių puslapiuose - vien gerovė ir teigiamybės, problemų gali turėti daugiau už jus.
Laimė, kaip žinoma, mėgsta tylą. Tikrai sėkmės lydimi žmonės ne tiek trokšta aplodismentų, kad į socialinius tinklus per dieną įkeltų kelias asmenukes - štai „ką aš valgiau", „kur buvau" ir štai „ką nusipirkau". Šį gerovės fasadą paprastai uoliai lipdo tie, kurie stengiasi įtikinti (pirmiausia - save), kad viskas yra puiku.
Paprastai ryškiausi puslapiai socialiniuose tinkluose būna tų merginų, kurios niekaip nenusiveda vyro prie altoriaus. Jos kasdien praneša pasauliui, ką jis padovanojo, kur nuvežė ir ką pažadėjo. O jūs „užkimbate ant kabliuko", įjungiate vaizduotę ir pratęsiate gražią jų gyvenimo istoriją. Nors pagalvokite: gėlių puokštė nebūtinai turi būti padovanota, puodelis kavos lėktuvo fone nereiškia, kad ji skrenda į Žydrąjį Krantą, o brangios suknelės nebūtina pirkti, ją galima nufotografuoti ir matavimosi kabinoje.
Neužteks laiko
Pagalvokite dar ir apie tai, kad gyvenime visko spėti neįmanoma. Tiems, kas visas jėgas skiria darbui ir karjerai, dažnai nesusiklosto asmeninis gyvenimas - tiesiog jam nebelieka laiko, arba dėl tos pačios priežasties neretai sušlubuoja sveikata, nes nėra kada nei miegoti, nei valgyti.
O tie, kas turi didelę šeimą ir svetingus namus, itin retai padaro sėkmingą karjerą, nes jie negali nei užtrukti darbe, nei aukoti laisvadienių - jie yra laukiami namuose.
Atsakykite į dar vieną klausimą. Ar jums išties labai reikia to, ko pavydite? Reikia milijono raudonų rožių ar geriau tuos pinigus išleistumėte romantiškai išvykai su sutuoktiniu? Jums išties reikalinga brangi nauja mašina ar geriau pagaliau įsigyti sodo sklypą, kur galėsite auginti gėles? Ir dar yra labai svarbu nustoti žvilgčioti į svetimus langus ir paklausti savęs: kodėl jums toks svarbus kitų gyvenimas?
Kodėl žmonės neskraido kaip paukščiai
Galbūt jūs sėdite ne savo rogėse? Juk žuvis nesvarsto apie tai, kaip gerai paukščiams, kad jie skraido, o paukščiai nepavydi voverėms, kurios laipioja medžių kamienais. Kiekvienas gyvūnijos pasaulio atstovas vykdo savo gyvenimo programą. O kieno programą vykdote jūs?
Galbūt dirbate netinkamą darbą? Mėgstamą darbą dirbančių žmonių taip nedomina kitų sėkmė. Galbūt jums vertėtų peržiūrėti savąją gyvenimo taktiką ir suprasti, ko išties gyvenime norite.
Ir yra labai svarbu sau kelti realias užduotis. 40-metei neverta svajoti apie balerinos karjerą, o sulaukus 50-ies - apie naują specialybę (nebent nebeturite galimybės dirbti pagal senąją). Atrasti save ir pasijusti laimingam gali padėti ir laisvalaikio pomėgiai. Juolab tuose pačiuose socialiniuose tinkluose galima rasti bet kokios pakraipos bendraminčių ir grupių pagal interesus.
Permąstykite ir savo laimėjimus. Taip, karjeros laiptais aukštai neužkopėte, bet užauginote puikius vaikus, kurie bus tikra parama senatvėje. Jūs nesukūrėte šeimos, bet susikūrėte save: atvykę iš provincijos be jokios pagalbos tapote vadovu ir už savo uždirbtus pinigus nusipirkote butą.
Ir dar yra svarbu prisiminti, kad kai kas gyvenime viską gauna avansu, o paskui visą gyvenimą moka už likimo dovanas. O kitas iš pradžių susimoka, o antrąją gyvenimo pusę raško savo triūso vaisius.
Gali būti, kad tiesiog skiriasi jūsų ir jūsų „slaptojo varžovo" gyvenimo scenarijai? Jo kieme žolė žalesnė gali būti dar ir dėl to, kad jis ją laisto. Veikiausiai jūs tiesiog nežinote, kaip ilgai ir sunkiai jis siekė to, ko jam pavydite. O jūs tiesiog pasirinkote už tai nemokėti tokios didelės kainos.
Ir galop, jei jau jums atrodo, kad visi kiti gyvena gerai, o jūsų gyvenime - viskas blogai, patikėkite, tie žmonės galvoja lygiai taip pat! Netikite? Paklauskite jų. Ir jie jums būtinai pasakys, kiek jūs visko turite ir kokių nepelnytų gyvenimo prizų gavote.
Rašyti komentarą