Kaip paaiškinti artimiesiems?

Kaip paaiškinti artimiesiems?

Sveiki, perskaičiau "Vakarų ekspresą" ir nutariau jums parašyti. Aš pati jaučiuosi labai gerai, bet mano artimiesiems taip neatrodo, nes aš pasikeičiau. Seniau būdavau daug ramesnė, pasyvesnė, neturėdavau savo nuomonės. Gal visiems ir buvo geriau, kada tokia buvau, bet ne man. Dabar jaučiuosi puikiai, tvirtai žinau, ko noriu.

Artimiesiems sunku prie manęs tokios priprasti. Prieš 15 metų sirgau depresija, dabar ne per seniausiai tai supratau. Aš gulėjau ligoninėje, bet niekas man nesakė, kas yra.

Kaip man paaiškinti savo šeimos nariams, kad man nieko nėra?

Sveika, Vilma.

Iš Jūsų laiško supratau, kad jaučiate nuoskaudą ir pykstate ant artimųjų, kai Jūsų ir jų nuomonės nesutampa. Iš tiesų nemalonu, jeigu ginčuose, kai nebėra kitų argumentų, remiamasi praeities įvykiais ir bandoma sumenkinti oponento nuomonę klijuojant jam "ligonio" etiketę. Tačiau taip pat manau, kad Jums vertėtų išgirsti ir artimųjų reiškiamą nerimą.

Depresijų būna įvairių. Pavyzdžiui, kartais depresiją keičia manija, tada žmogus jaučia energijos antplūdį, yra aktyvesnis, greitesnis, padidėja pasitikėjimas savimi. Kartais žmogus serga depresija ir kartu turi asmenybės problemų, kurios sprendžiamos ilgalaikės individualios psichoterapijos metu. Tam nepakanka gydymo ligoninėje.

Tačiau gali būti ir taip, kad konsultacijos labiau reikia ne Jums, o Jūsų artimiesiems. Ką jie išgyveno prieš 15 metų, kai Jūs sirgote depresija ir gulėjote ligoninėje? Galbūt tai jiems buvo didelis sukrėtimas. Galbūt jie vengė su kuo nors apie tai pasikalbėti, pasidalinti jausmais. Todėl dabar su nerimu ir budrumu jie stebi Jūsų elgesį ir jautriai reaguoja į bet kokius pokyčius.

Pateiksiu statistikos žinias, kurios galėtų nuraminti Jūsų šeimos narius. Pasaulinės sveikatos organizacijos (WHO) tyrimų duomenimis, beveik 20 procentų visų pasaulio žmonių bent kartą gyvenime suserga viena iš depresijos formų. 3-5 procentai visų gyventojų serga nuolat.

Nuo šios ligos niekas neapsaugotas, serga moterys ir vyrai, jauni ir seni žmonės, turtingose ir skurdžiose šalyse. Taigi neverta nei ignoruoti, nei dramatizuoti ligos pavojaus.

Jeigu jaučiatės sveika ir nekeliate savo elgesiu didelių problemų kitiems, Jums nebūtina aiškintis ir įrodinėti.

Pasistenkite suprasti artimųjų jausmus. Gal būtų pravartu su jais pasidalyti savo patirtimi - kokią pozityvią reikšmę Jums turėjo depresijos patyrimas, ką Jūs supratote, ko išmokote ir kaip šis patyrimas Jums naudingas dabar, pasitinkant kasdieninio gyvenimo iššūkius.

Kad išsklaidytumėte artimųjų abejones ir nerimą, Jūs galite kartu su jais apsilankyti pas gydytoją psichiatrą arba psichoterapeutą.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder