Kaip motinos įtaka sukuria dukters likimą

Kaip motinos įtaka sukuria dukters likimą

Suprasti santykius su savo motina moteriai yra būtina sąlyga tam, kad sukurtų savo pačios ateitį. Šis stiprus ryšys su motina daro įtaką tam, kaip moteris žvelgs pati į save, kiek ji pasitikės savimi, kiek ji sugebės būti nepriklausoma, kokie bus jos santykiai su vyrais, o taip pat tam, kokia motina ji galės tapti pati.

Mes visos mylime savo dukteris, linkime joms laimės ir neįtariame, kad savo vaikų ateitį nustatome mes. Suaugusi dukra pasąmonėje sieks atkurti motinos įvaizdį. Tai, kokia ji bus motina ir žmona, kaip žvelgs į gyvenimą, priklauso nuo motinos.

Motinos įvaizdis

Svarbiausia moteris vaikui – mama. Vaikų pasąmonė visada siekia motinos įvaizdžio, visi gyvenimo pagrindai įsisavinami per motinos suvokimą: požiūris į save, priešingą lytį, karjerą. Kažkam gyvenime pasisekė ir moteriškumas, pasitikėjimas savimi, optimizmas jiems teko iš motinos, o kažkam teko kankinančiai kurti save, atsikratant nerimo ir nepasitikėjimo, pesimizmo ir grubumo.

Kad suprastumėte, kaip jūsų įvaizdis paveiks dukterį, išsiaiškinkime, kokios būna mamos. Tik atkreipkite dėmesį, kad gryni įvaizdžiai sutinkami retai, tačiau kai kuriuose bruožuose galima atpažinti ir save.

Motina-perekšlė.

Tokia moteris visiškai panyra į savo vaikus, pastoviai kontroliuodama vaiką. Ji baiminga ir nerami, bando viršyti vaikų norus ir apsupa juos hipergloba. Motina-perekšlė nori gero, tačiau vargina visus.

Mergaitė užauga infantili, kaprizinga ir neatsakinga. Ją erzina jos pačios motina, tačiau ji negali be jos. Ji nelaiminga, nesavarankiška ir nepilnavertė.

Motina-karalienė.

Tai šalta, arogantiška moteris. Karalienės trokšta dievinimo, įsimylėjusios save ir pavydi net savo vaikams. Dažniausiai vaikai auga patys sau, be meilės.

Mergaitės užauga šaltos, nepažįstančios rūpesčio ir jausmų. Dažnai renkasi karjeros kelią, tačiau dėl per didelės savimeilės nepasiekia sėkmės.

Amžinas vaikas

Ši infantili moteris taip ir netapo brandžiu žmogumi. Ji jaučiasi jauna ir pasižymi atitinkamais bruožais: įžeidumu, kaprizingumu, per dideliu emocingumu. Ji įsižeidusi ant savo vaikų dėl nepaklusnumo, ant vyro – dėl nedėmesingumo, ant tėvų – dėl per didelių reikalavimų. Ji nepasiruošusi prisiimti atsakomybės ir kenčia dėl bet kokių jos taisyklių pažeidimų.

Mergaitės iš tokių šeimų užauga nežinodamos, ko nori iš gyvenimo. Jos ieško sau idealų kitur, laukia kitų žmonių aktyvumo pasireiškimo, turi sunkumų tarpusavio santykiuose. Jos mano, kad joms gyvenime nesiseka ir jos nelaimingos.

„Under Pressure“

 Kieta moteris, kuri laiko teisinga tik savo nuomonę. Vaikų auklėjimas vyksta draudimų ir bausmių būdu. Dažniausiai tokioje šeimoje vyriško auklėjimo nėra. Motina nuolat negatyviai atsiliepia apie vyrus, atitinkamai nuteikdama dukterį priešingai lyčiai.

Mergaitės užauga dviejų tipų:

– kompleksuotos ir pesimistiškos;
– grubios ir šiurkščios.

Tokia mergaitė neturi sėkmingo šeimyninio gyvenimo scenarijaus. Santuoka yra kaip būdas išeiti iš šeimos.

Motina-gegutė.

Vaikas atsiranda atsitiktinai, ir motina pasąmonėje laiko jį kaltu dėl savo problemų. Dažniausiai vaikas auga pas močiutę, kadangi mamai rūpi kiti santykiai arba karjera.

Mergaitės užauga jausdamos motiniškos meilės deficitą, kas atsiliepia santykiuose su priešinga lytimi. Ji nepasitiki savimi, kadangi linkusi kaltinti save tuo, kad mama jos nemyli.

Beprotiška motina

 Ši moteris pilna prieštaravimų: dabar apkabina ir bučiuoja savo „brangenybę“, o po valandos šaukia ant „bukagalvio“. Ji aktyvi, tačiau nenuosekli. Ji elgiasi intuityviai, remdamasi savo auklėjimo patirtimi.

Mergaitės užauga nestabilios, dažnai su psichinėmis problemomis, be principų ir aiškių tikslų gyvenime. Mergaitės nesugeba ateityje kurti harmoningų santykių ir nuolat laukia bėdos iš viso pasaulio.

Motina-draugė 

Jei moteris laiminga, pilnavertė, turi teisingus gyvenimiškus principus, tai šis įvaizdis idealus. Motina ir dukra viską sprendžia drauge, džiaugdamosi viena kitos pasiekimais. Bet jei motina asociali ir linkusi į neigiamą elgesį, tai tokia bičiulystė bus pavojinga.

Mergaitės pakartoja motinos likimą. Todėl pagalvokite, ar to reikia. Gal geriau likti motina, o ne drauge.

Laiminga motina.

Nesvarbu, koks moters likimas, galbūt ne viskas einasi lengvai, bet prieš mus laiminga motina. Ši moteris realizavo svarbiausia gyvenime – būti motina. Ji nesiskundžia likimu, ji šeimininkė, mama ir žmona. Jos nevargina buitis, o problemas ji siekia spręsti. Šalia to ji nepamiršta, kad yra moteris, prižiūri save ir stengiasi būti geros formos.

Savo dukrai ji pavyzdys, draugė, kritikė, patarėja, palaikymo petys. Vienu žodžiu, ji – laiminga motina. Laimingai moteriai auga laiminga dukra.

Kiekvienas žmogus visą gyvenimą saugo motinos įvaizdį. Motinos įvaizdžio atsikratyti neįmanoma, tačiau galima pabandyti išanalizuoti savo „motiniškąjį palikimą“ ir padaryti viską, kad neperduotume blogo savo dukrai.

Informacija šiame straipsnyje yra išskirtinai pažintinio pobūdžio ir nepakeičia sertifikuoto šio profilio specialisto konsultacijos.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder