"Prašau, padėkite, jau 3 mėnesius lankomės pas psichologą, bet vaiko elgesys nevaldomas. Darželio auklėtojos nebesuvaldo, eilėje nesulaukiam pas gydytoją, visos mamos mane smerkia, kad vaiko neprižiūriu. Viena auginu du vaikus, vyresnė - normali, o dėl šito vaiko net dirbti negaliu, nes auklės pabėga po kelių minučių. Vis laikiausi, buvau tvirta, dabar nebegaliu... Iš aplinkinių girdžiu tik pastabas. Palūžau, norisi mirti. Ir už kokias nuodėmes Dievas man atsiuntė tokį vaiką?.."
Klausimus specialistei siųskite paspaudę čia |
Auginti hiperaktyvų vaiką - rimtas išbandymas kiekvienai šeimai. O Jūs auginate jį viena. Taigi Jūsų krūvis - tiek fizinis, tiek psichologinis, - yra dvigubas. Nenuostabu, kad jaučiatės išsekusi.
Auginant hiperaktyvų vaiką, labai svarbi artimų žmonių parama, supratimas bei geranoriškumas. Labiausiai Jums to ir trūksta. Iš aplinkinių girdite tik kaltinimus, kritiką bei priekaištus. Šioje situacijoje svarbu ir Jums, ir juo labiau Jus supantiems žmonėms suvokti, kad Jūs, mama, visai nekalta dėl savo sūnaus hiperaktyvaus elgesio. Jis gali būti sąlygotas paveldimumo, mikroorganinių galvos smegenų pažeidimų, atsiradusių dėl nėštumo ar gimdymo patologijos, bei kitų priežasčių.
Sprendžiant iš laiško, šiandien esate ties krizės riba. Tad labiausiai kvalifikuotos psichologų ar psichoterapeutų pagalbos reikia Jums pačiai. Jums reikia dvasiškai sustiprėti, atsikratyti kaltės jausmo, trukdančio gyventi bei priimti savo vaiką tokį, koks jis yra.
Siūlyčiau ir pačiai ieškoti įvairiausios informacijos apie hiperaktyvius vaikus - kaip su jais bendrauti ir gyventi kartu, nepaverčiant savo gyvenimo tikru pragaru. Pagal galimybes organizuokite savo dienotvarkę taip, kad joje liktų laiko ir Jums pačiai, taip pat vyresniajai dukrai.
Svarbiausia - atgauti vidinę ramybę. Tada lengviau susitvarkysite ir su savo hiperaktyviu vaiku.
Ir dar. Mes niekada nekaltiname aklo, negirdinčio, paralyžiuoto vaiko, kad jis negali būti toks "kaip visi". Hiperaktyvus vaikas irgi ne visada gali (ir privalo) atsakyti už savo veiksmus. Jis - kitoks, ir jam reikia padėti mokytis kontroliuoti savo elgesį. Jo savikontrolės mechanizmai gimdymo ar nėštumo metu galėjo būti sutrikdyti.
Linkiu Jums stiprybės ir kantrybės.
Jeigu turite klausimų psichologei arba norite pasiūlyti temą, - rašykite elektroninio pašto adresu [email protected] Dėl privataus konsultavimo prašom skambinti tel. 8 685 78601
Rašyti komentarą