Kaip išsaugoti šeimą?

Kaip išsaugoti šeimą?

Mes su vyru susituokę 4 metus, gyvename iš viso 6 metus. Turime 4 m. sūnų. Vyras grįžta vėlai naktimis, kartais iš viso negrįžta, būna su savo administratore ir sako, kad jie tik draugai. Iš namų jis neišeina - sako, kad tai ir jo namai. O aš blogai valgyti gaminu, blogai lyginu ir t.t. Nežinau, kaip elgtis. Bandžiau visiškai nieko nesakyti, leidau jam gyventi taip, kaip jis nori, net iš po naktinių gastrolių nekėliau ginčų, maniau, gal jam praeis. Bet, pavyzdžiui, šiandien paskambino man į darbą (aš išėjau 7 val., o jis dirba nuo 9 val.) ir mane apšaukė, kad aš jam neišlyginau drabužių ir jis neturi kuo rengtis, nors savaitgalį prasirgau ir net neišlipau iš lovos. Mat iš jo juokiasi jo administratorė: atseit tavo žmona tavęs neprižiūri, išleidžia į darbą nelygintom kelnėm. Kai jis naktimis negrįžta, o mano skambučius ignoruoja, aš einu iš proto. Kaip elgtis, nežinau. Skirtis nenoriu, nes man šeima yra viskas. Nežinau, kaip man išsaugoti šeimą. Patarkite. Odeta, 29 m.

Panašu, kad Jūsų vyras jaučiasi kaltas dėl savo naktinių gastrolių. Kaltė yra slegiantis ir sunkiai išgyvenamas jausmas, todėl bet kuris žmogus stengiasi jos kuo greičiau atsikratyti. Jūsų atveju vyras nesąmoningai perkelia savo kaltę Jums. Taigi galite stengtis iš paskutiniųjų tobulai lyginti drabužius, tobulai gaminti valgį ir pan., - jis vis tiek suras kokį nors pretekstą jus apkaltinti.

Jūs labai bijote skyrybų. Kodėl? Gal užaugote nepilnoje šeimoje? Galbūt jau anksčiau patyrėte išsiskyrimo skausmą su mylimu žmogumi - iki šios santuokos? Apgalvokite, kokios yra Jūsų baimės priežastys. Gali būti, kad būtent Jūsų baimė išsiskirti leidžia vyrui elgtis su Jumis nepagarbiai ir Jumis manipuliuoti.

Tikiuosi, kad savo jausmų analizė atves Jus prie sprendimo, kaip konkrečiai elgtis šioje situacijoje. Juk labiausiai priimtini yra tie patarimai, kuriuos atrandame patys.

Kieno žodis lemiamas?

Mano mama galvoja, kad ji viską žino geriausiai, todėl visur primeta savo nuomonę ir skonį ne tik man, bet ir mano dukrai (9 m.). Aš pati stengiuosi kuo mažiau diktuoti dukrai ir leidžiu jai rinktis pačiai. Mama gyvena su mumis kartu, ir man dažnai tenka "apginti savo teises". Dukrai sunkiau nei man nepaisyti jos patarimų, nes ji dar maža. Kaip taikiai įtikinti močiutę, kad jai nereikėtų kištis? Irma.

Yra tik vienas būdas leisti mamai suprasti, kad jai nedera kištis: daryti savaip. Tarp Jūsų ir mamos, be natūralios sąveikos, dar esama ir vadinamosios metasąveikos. Mama savo pastabomis Jums tarsi sako: "Aš tau įrodysiu, jog esi maža. Aš prie tavęs kabinėsiuos, o tu pyksi." Ji prie Jūsų kimba - ir Jūs išties pykstate. Tai veikia. Ir kol tai veiks, mama šią virvutę tampys.

Esmė čia ne drabužiai ir ne šukuosena, o statusas. Jūs, kaip ir visos šeimos, gyvenančios keliomis kartomis vienuose namuose, nuolat sprendžiate klausimą "Kas čia svarbiausias?" Jūsų mama savo pastabomis remiasi į Jūsų abejones, ar išties turite teisę pati nuspręsti, kaip Jums rengtis ir rengti savo vaiką.

Atskirai dėl dukters jaudintis neverta. Dukra orientuojasi į Jus, ir jos netvirtumas - jūsiškio atspindys. Išsiaiškinkite pati sau, ar turite teisę spręsti, ir dukra tai priims be papildomų priemonių.

Rita Zykienė, psichologė psichoterapeutė

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder