Kaip apsiginti nuo įkyrių kolegų?

Kaip apsiginti nuo įkyrių kolegų?

Jeigu jūsų kolega - konfliktuojanti asmenybė ir mėgsta "kelti vėją", suteikite jam galimybę "nuleisti garą". Nemėginkite gintis, nes jūs niekuo nenusikaltote, o svarbiausia - neatsakykite tuo pačiu, nes jis ir tikisi sukelti skandalą. Jūsų audringa reakcija duos tik tokią atvangą, jog skandalistas trumpam atsitrauks. Bet darbas bus sutrukdytas, projektas galbūt žlugs, o problema liks neišspręsta. Reikalaukite iš jo konkrečių kritikos argumentų. Tarkime, kad išvardintų jūsų klaidas, kurias turėtumėte taisyti. Paprastai tokia taktika nuginkluoja.

Parodykite kolegai, kad priimate jo požiūrį, bet turite ir savo nuomonę, kurios neprivalote atsisakyti. Jeigu pašnekovas ir tuomet bus agresyviai nusiteikęs, leiskite suprasti, kad jus žeidžia jo elgesys. Pasakykite jam: "Suprantu, tu toks įniršęs. Gal turi asmeninių problemų? Kuo galiu tau padėti?" Gal jis sutriks ar supyks, bet turėtų nusiraminti.

Jeigu jums tenka dalyvauti susitikime su tokiu žmogumi, išlaikykite ramų balsą ir akių kontaktą; giliai kvėpuokite. Jeigu situacija tampa nevaldoma, atsiprašykite, palikdamas raštišką savo pasiūlymo ar idėjos variantą. Pasakykite, kad susitiksite vėliau. Tokiu atveju skandalistas, nesulaukęs reakcijos, neturės ant ko išsirėkti ir ką įžeidinėti. Susitikite su juo tik kai neišvengiama, jeigu net jo buvimas jums kelia įtampą.

Nemandagus išdaigininkas

Nieko blogo krėsti išdaigas, pokštauti, tačiau šio kolegos būdas linksmintis dažnai įkyri, ir kitiems nebūna taip smagu. Jis negali suprasti, kodėl jus žemina lėkšti juokeliai apie jus arba netikėtas siurprizas - striptizo šokėja, iškviesta į biurą jūsų gimtadienio proga. Linksmuolis nesibodi siuntinėti elektroniniu paštu jums nešvankius paveikslėlius ar ištepti jūsų stalą dantų pasta. Pažeminimas - jo mėgstamiausias užsiėmimas. Jis visada aptiks opiausią jūsų vietą, ir nepraleis progos įgelti.

Iš karto leiskite jam suprasti, kad jo replikos jūsų neveikia, o juokeliai sukelia priešiškumą. Nepamirškite pasakyti, kad jo humoro jausmas "arkliškas". Stenkitės laikytis nuo pokštininko atokiau, nesileiskite į artimą draugystę; atminkite, kad anksčiau ar vėliau jis iš jūsų pasitikėjimo pasišaipys.

Veidmainis

Sunku su tokiu žmogumi tvarkyti reikalus, nes viena sako, kitaip elgiasi. Kai sako "taip", galvoja "galbūt", o daryti nieko nedaro. Jis visada užsiėmęs, teisinasi, kad vadovas paskutinę akimirką užkrovė jam kitą užduotį, atsikalbinėja: "Negaliu pasilikti, atvažiuoja mano uošvė." Toks nežino, kas yra punktualumas, o priekaištai dėl vėlavimo jam atrodo nepelnyti. Rytais nuolat vėluoja "dėl kamščių", jis nuolat sirguliuoja.

Melagis kalba apie jausmus, kurių nejaučia, ir šantažuoja kolegas, kad galėtų permesti jiems dalį savo darbų. Jis visada žino gandus ir juos skleidžia, kad sukeltų suirutę.

Venkite pagundos demaskuoti veidmainį. Jeigu nutversite jį už rankos, tapsite amžinu priešu ir kiaulysčių neišvengsite. Verčiau pamėginkite žaisti pasitikėjimo korta. Duokite suprasti, kad neabejojate jo kolegiškumu ir tikitės jo palaikymo. Manipuliuodami jo padorumo likučiais galbūt pasieksite, ko norite. Jeigu nepasiseks, išbandykite "sugedusios plokštelės" taktiką: turite nepaliaujamai, ta pačia intonacija kartoti savo reikalavimą, iškeldami į pirmą vietą problemą, kurią kolega naudoja atsikalbinėjimui (suprantu, tu labai užsiėmęs, bet ataskaita nebaigta ir jos negalime atiduoti vadovui. Tau teks prie jos pasėdėti). Pagaliau tai suveiks, jeigu akcentuosite konkretų užduoties terminą. Jeigu toks žmogus nesikeis, nenusiminkite, vadovas tai įsidėmės.

Žvaigždė

Visagalis vadovas, įnoringas klientas, privilegijuotas kolega - visi jie unikalūs ir nepakeičiami. Įsitikinę esą išskirtiniai ir reikalauja dėmesio. Jie žiūri į jus iš aukšto, neleidžia prasižioti, kol pasijuntate nereikalingas ir nekompetentingas. Dėl tam tikrų priežasčių žvaigždė gali turėti ypatingų privilegijų. Todėl elgiasi ne pagal taisykles, daro tai tyčia, demonstratyviai, sukeldamas kitų pasipiktinimą ir pavydą. Toks žmogus dažniau giriamas, nors įdėjo mažiau pastangų. O jūsų norų nepaisoma. Geriausia taktika - nepaversti tokio kolegos dėmesio centru ir eikvoti tam savo laiką ir energiją. Tiesiog džiaukitės, kad jūs esate vertinami už tai, ko pasiekėte patys.

Su "žvaigždėmis" neįmanoma užmegzti rimtų dalykinių santykių ir drauge dirbti. Susikaupkite, ir kai būsite nusiteikęs, pasikalbėkite atvirai. Galite iš pradžių paminėti, kuo kolega išsiskiria, ir, patenkinę jo savimeilę, išsakyti, ką apie jį galvojate. Jokių skandalų ir asmeninių išpuolių, tik ramybė ir pasitikėjimas savimi ("gal ir manai esąs išskirtinis, bet tai nesuteikia tau teisės..."). Aišku, negalite vienodai kalbėti su kolega ir bosu.

Liežuvautojas

Su jais susiduriame dažniau negu norėtume. Jie mėgsta skalbti svetimus baltinius, o jų monologai išvargina aplinkinius. Sakysite, apkalbėti - žmogiška. Bėda, jeigu liežuvautojas priverčia mus atsidurti kreivų veidrodžių karalystėje. Jeigu apie jus skleidžiami gandai, drąsiai, mandagiai užginčykite paskleistas paskalas kitiems girdint. Pasakykite, kad kolega galbūt buvo suklaidintas ir būtumėte dėkingi, jeigu ši negatyvi informacija nesklistų toliau.

Liežuvauti sekasi už kitų nugarų; ištraukite jį į dienos šviesą, ir jis neteks savo galių. Jeigu paskalos ne apie jus ir nesate nusiteikęs klausytis, drąsiai jas nutraukite, pakreipkite pokalbį kita tema. Pasakykite, kad jūsų tai nedomina.

Pamaiva

Tai vyras arba moteris, kuriam darbo vieta - romantiškų santykių teritorija. Jis (ji) gali turėti sutuoktinį, tačiau tegu šeimyninės nuotraukos ant jo stalo jūsų nesuklaidina.

Flirtuotojas rengiasi gundančius drabužius, gundo žodžiais ir judesiais. Mėgsta pasilikti po darbo su kuo nors iš kolegų ir dviese aptarti darbo reikalus ne darbe. Tokio žmogaus motyvai gali būti įvairūs, tarkime, vienišumas. Tačiau kad ir kokie jie būtų, nesileiskite šio kolegos pastatomi į keblią padėtį. Nors vis garsiau kalbama apie seksualinį priekabiavimą darbe, jo ribos vis dar miglotos. Viena aišku: jeigu elgesys vieną iš kolegų verčia jaustis nejaukiai, jis netinkamas ir netoleruotinas. Nepasilikite su tokiu žmogumi vieni ir nesileiskite įtraukiami į tarnybinį romaną.

Prašinėtojas

Šis dažniausiai veikia ne iš piktos valios, tačiau niekada nepraleidžia progos ką nors nugriebti iš svetimos lėkštės.

"Gal turi cigaretę?" - klausia. "O, kaip skanu!" - sako valgydamas svetimas salotas, bet per savo gimtadienį sako, kad neturi laiko. Nustatykite aiškias ribas, pagaliau pasakykite, kad jo prašinėjimas jus erzina: "Atleisk, aš rūkau brangias cigaretes. Suprantu, kad jos tau patinka, bet negaliu nuolat šelpti." Tokiais atvejais padeda ir negailestingas atsakomasis prašinėjimas.

Visus panašius išpuolius galima pakęsti, pagaliau tai - smulkmena. Bet labiausiai ir erzina smulkmenos.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder