Kaip apsidrausti nuo išsiskyrimo?

Kaip apsidrausti nuo išsiskyrimo?

Turėkite savo nuomonę ir sugebėkite ją apginti. Demonstratyvus bejėgiškumas nesulaikys kito žmogaus. Neaukokite savo principų ir savigarbos "vardan santykių išsaugojimo".

Išmokite suprasti savo troškimus.

Jeigu žmogus sugeba padaryti laimingą save, bendrauti su kitais jam tampa kur kas lengviau. Jam nereikia laukti, kada kiti juo pasirūpins, ir galiausiai nusivilti. Visiems maloniau bendrauti su tvirtai ant žemės stovinčiu ir džiugiai nusiteikusiu asmeniu.

Liaukitės bijoję kitų žmonių pasmerkimo.

Neįmanoma patikti visiems. Jūs galite ir turite veikti neprašydami aplinkinių sutikimo. Svarbiausia -pasiryžti pakeisti tai, kas jums nepatinka. Jūs taip pat turite teisę būti laimingas.

Nesitikėkite, kad kas nors kitas pasirūpins jūsų poreikiais.

Jeigu nuolat vaidinsite gero ir teisingo žmogaus vaidmenį, tenkinsitės minimumu ir gyvensite kitų žmonių interesais, galiausiai imsite keikti pasaulį ir gailėtis savęs. Mokykitės išgyventi savo galva, remkitės į savo resursus, kelkite reikalavimus ir pradėkite veikti.

Pirma mylėkite save, o tik paskui kitus.

Viena iš krikščioniškųjų priesakų ragina mylėti kitą kaip patį save. Jeigu žmogus nemyli savęs, ką gi jis duoda partneriui? Aukojimasis ir hipergloba maskuoja užgniaužtą agresiją, priešiškumą ir kaltės jausmą.

Išmokite sveikai reikšti agresiją.

Sveikas agresyvumas yra svarbiausia žmogaus savigarbos dalis. Jeigu žmogus nesuvokia savo asmenybės vertės, jam sunku žengti žingsnį, kad pakeistų savo gyvenimo situaciją. Jis liaujasi tikėjęs netgi tuo, kas iš tikrųjų yra jo jėgoms, iš anksto atmesdamas galimybes.

Atmeskite kaltės jausmą dėl savo sveikos agresijos proveržio ir nepervertinkite jos negatyvios įtakos aplinkiniams.

Depresyvus agresyvumas įgauna aimanų ir skundų formą: "Žmonės tokie pikti ir negailestingi", "Man lemta tiek kentėti", "Man niekada nesiseka", "Man taip blogai, o tu...". Ilgainiui žmonėms atsibosta panašūs rypavimai ir jie bando išsivaduoti nuo kaltės jausmo, kurį jiems užkrauna depresyvios asmenybės. Užuot tiesiai išreiškusios pyktį, depresyvios asmenybės iš pradžių savęs gailisi, o paskui ima nekęsti. Neapykanta sau gali pasireikšti nesąmoningu savęs baudimu. Tokiais atvejais svarbu laiku kreiptis į psichoterapeutą.

Parengė Vilma Skiotienė

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder