Kad vaikai neateitų gyventi netyčia

Dabar jau ir pradinių klasių mokinukės žino, iš kur atsiranda vaikai, ir netgi turi šiokį tokį supratimą, kaip nuo to apsisaugoti. Šias žinias, kitaip nei jų mamytės, šiuolaikinės mergaitės gauna ne kur nors tarpuvartėje iš vyresnių draugių, o visiškai "legaliu" būdu ir padoria forma.

Vis dėlto elementarios kontracepcijos taisyklės arba išgaruoja iš jų galvų, kai to prireikia, arba naivumas ir patiklumas, per amžius žudęs jaunas sielas, atima nuovoką ir iš mūsų, rodos, tokių pragmatiškų, vaikų.

Mergaitės bėda - kūdikio tragedija

Ir anksčiau paauglės nėštumas nebuvo retenybė. Turbūt visos mokyklos yra išgyvenusios bent po vieną tokią istoriją.

Nėščia mokinė nebegalėjo tęsti mokslų, o buvusios draugės, susitikusios ją gatvėje, sukdavo akis į šoną.

Nėštumas, buvo įkalta joms į galvas, yra gėda, gėda, gėda, ir nieko daugiau.

Ir namuose nelaimėlė kentėdavo tėvų panieką ir netgi prakeiksmus. Niekas net nesusimąstydavo, kad šitaip elgtis su besilaukiančia moterimi - tai kenkti niekuo dėtam vaikui (anot medikų - vaisiui), tačiau tokios "subtilybės" niekam nerūpėdavo.

Laikai pasikeitė, tačiau nepasikeitė pati esmė: jaunos mergaitės įsčiose užsimezgusi gyvybė nei artimiesiems, nei jai pačiai džiaugsmo neteikia. Tik subrendusi moteris vaiko atėjimą gali laikyti stebuklu,

Dievo dovana, o su vaikyste dar neatsisveikinusiai mergaitei tai viso labo bėda, nelaimė, atnešusi skausmą ir nemalonumus. Ko jau ko, bet dieviško motinystės jausmo savo išsigandusia širdele ji pajusti neįstengs.

Duok Dieve, kad motinystės instinktas prabustų bent pagimdžius - tuomet vaikeliui labai pasiseks.

O jei nepasiseks... jam teks keliauti į kūdikių namus. Ir jei nenusišypsos laimė būti įvaikintam... kas žino, kas tuomet geriau: toks jo egzistavimas ar tai, kas mergaites padaro nevaisingas.

Ką nuspręs būsimoji močiutė?

Nėštumo nutraukimas visuomet rizikingas, o ypač - paauglei. Nė vienas medikas neduos garantijų, kad po tokios operacijos kada nors ji tikrai galės susilaukti vaikų.

Tuo momentu išsigandusios mergaitės galimas nevaisingumas nelabai jaudina. Ji net nesuvokia, kas iš tiesų yra abortas. Žmogžudystė, dvasios purvas, - jai tai tik žodžiai. Vis dėlto bijodama tokios egzekucijos, dažna mergaitė verčiau renkasi būsimą gimdymą.

Nors lemiamą sprendimą, ką daryti, dažniausiai priima ne būsimoji mama, o būsimoji močiutė. Gerai, jeigu tai stipri moteris, gebanti blaiviai mąstyti, veikti ir prisiimti bent dalelytę asakomybės.

Sprendimas leisti dukrai gimdyti reikalauja didžiulio jos pačios pasiaukojimo. Duktė - dar vaikas, ji nesuvokia, kas jos laukia. Nemigo naktys, vaikiškos ligos, kelnytės, košytės, buteliukai, - visa tai užguls močiutės pečius. Ji, žinoma, mylės anūką labiau nei pati motina, bet tai bus vėliau. O dabar reikia nuspręsti.

Į kampą įvaryti vaikinai, būsimieji tėveliai, paprastai nedega noru tuoktis. Juos tai daryti verčia nėščiosios tėvai.

Įsivaizduokime, kad jie susituokia, gimsta vaikelis. Tėvai jį pamilsta. Bet prasideda rutina, pilka kasdienybė, kupina rūpesčių, dažnai - nepriteklių. Jokių pramogų. Ar apie tokį gyvenimą svajojo jauna pora?

Dažnas tėvelis nebeištveria ir pasitaikius pirmai progai leidžiasi į kojas neatsigręždamas. Nuo šiol jis bus atsargus ir nė vienai moteriai nieko nežadės.

Žmona, nors ir pati nebejaučia to, ką anksčiau vadindavo meile, kratosi vienišos motinos vardo. Ji įsitikinusi, kad asmeninės laimės jau niekada nepatirs. Kad ir kaip gaila, greičiausiai ji teisi.

Infantilumo duobėje

Išskyrus retas išimtis, tos mergaitės, kurios anksti tapo motinomis, visą gyvenimą taip ir lieka vienišos. Ir priežastis čia ne amžius, o labai menka savivertė.

Ją lemia daug aplinkybių: visų pirma - žemas intelektas (juk nebuvo kada protingų knygelių skaityti ir su įdomiais žmonėmis bendrauti), antra - išsilavinimo stoka (ne tik aukštojo, bet ir vidurinio), trečia - interesai, neperžengiantys virtuvės ir televizijos serialų lauko (linksmos, nerūpestingos mokinukės labai greitai tampa nuobodžiomis namų šeimininkėmis), galų gale - nepatraukli išvaizda (nepriklausomos draugės turi ne tik daugiau laiko rūpintis savimi, bet ir daugiau stimulų).

O ką bekalbėti apie situaciją, kai jaunoji šeima priversta gyventi kartu su tėvais? Juk nė vieni gimdytojai nesvajoja apie tokią savo vaikų perpektyvą... Čia sunku įsivaizduoti puikius uošvių ir marčios ar žento tarpusavio santykius.

Kas moka už klaidą?

Sprendimas atvesti naują žmogų į gyvenimą - be galo atsakingas. Kuo moteris vyresnė, tuo geriau ji tai supranta. Ir tuo sunkiau tam ryžtasi. Sprendimą gimdyti ji priima viską gerai pasvėrusi ir suplanavusi.

Deja, dauguma mūsų vaikų pasaulin ateina neplanuoti. Jie gimsta nelaiku, atneša daugybę nepatogumų. Jiems auginti stinga pinigų ir kvadratūros. Nors jie dėl to visiškai nekalti, nuo pat savo gimimo dienos kartu su suaugusiaisiais srebia "gyvenimo realybę" ir ja springsta.

Paauglių vaikai kenčia dar ir savo motinų meilės istorijų pasekmes. Jie gimsta kalti, nes patys yra pasekmė. Jiems ir tenka daugiausia skausmo.

Todėl negeidžiamas nėštumas - tai bėda. Privalome kalbėti apie tai su savo vaikais. Kokie gudrūs ir pragmatiški jie bebūtų.

Parengė A.M.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder