Inga Janovska: "Laimės jausmo išmokstama šeimoje"

Inga Janovska: "Laimės jausmo išmokstama šeimoje"

"Vyrai nemėgsta problemų, todėl jiems patinka moterys, spinduliuojančios džiaugsmą ir laimę. O jei vyrui patinka gelbėti nelaimingas moteris, tai jis truputį nenormalus", - sako rygietė Inga Janovska, tradicinės ir holistinės medicinos bei ajurvedos žinovė, Baltijos šalių fengšui instituto direktorė.

Anot jos, yra tik vienas būdas patirti laimę santuokoje - atsinešti ten laimę su savimi. Jokio kito būdo nėra.

Galima ginčytis: bepigu būti laimingam, kai tau sekasi, o ką daryti, kai nesėkmė veja nesėkmę?

Anot Janovskos, labai svarbu suprasti, kas yra laimė.

Laimė - tai būsena, nuo nieko nepriklausanti. Juk yra žmonių, kurie džiaugiasi viskuo: vaiku, šuniuku gatvėje, pražydusia gėle. Ir tas jausmas visiškai nesusijęs su sėkme.

"Smagu, kai tave lydi sėkmė, bet sėkmė nesuteikia žmogui laimės", - sako I. Janovska ir pateikia pavyzdį: būna žmonių, kuriems viskas krenta tarsi iš dangaus, bet jie nelaimingi.

Yra sugebėjimas laime reaguoti į sėkmę - tai yra džiaugsmas. Žmonės, kurie visa tai turi, yra patys laimingiausi.

Laimės jausmo dažniausiai išmokstama šeimoje. Bet žmogus viso to, ko negavo šeimoje, po 12 savo gyvenimo metų gali pats pasirinkti. Todėl jai keista klausytis, kai suaugę žmonės (o tai būna labai dažnai) kaltina tėvus, kad tie to ar ano nepadarė. "Na, nepadarė, tai tu imk ir padaryk."

I. Janovska mėgsta cituoti Montenį, pasakiusį, kad 20-tes mes turime tą veidą, kuriuo mus apdovanojo tėvai, o 40-ies - tą, kurį užsitarnavome.

Ši moteris, be kita ko, Kinijoje mokėsi meilės dao. Trumpai tariant,  meilės dao, arba meilės kelias, - tai gyvenimą teigianti filosofija ir senovinės daoistų įvairių rūšių energijų valdymo technikos, kurios leidžia pasiekti laimę, gerovę ir ilgaamžiškumą.

"Kalbant apie depresijos gydymą, yra paprastas įstatymas: sukiokite sėdynę, ir depresija nesirgsite. Išskyrus paskutinę chroniškos depresijos stadiją", - sako ponia Inga. Tai esą gali būti lankstymasis, lanko sukimas, sukimasis ant disko, šokis "lambada" ar kiti užpakalį kraipantys užsiėmimai.

Visa paslaptis tokia, kad tokie sukiniai suaktyvina blužnies, kurioje užsistovi juodoji tulžis (lotyniškai vadinama melancholija) veiklą. "Beje, ar žinote, kad angliškas žodis "spleen" reiškia ir blužnį, ir niūrią nuotaiką, pagiežą? Kitaip tariant, depresija ir liūdesys - tai cheminis organizmo apsinuodijimas nuosavais toksinais.

Tik reikia sukinėti ne mažiau kaip pusę valandos, nes per pusvalandį apeina mažasis kraujo apytakos ratas".

Klasikinė šiuolaikinės moters problema yra ta, sako Janovska, kad ji iš pradžių nori atrodyti stipri, o paskui nori, kad su ja elgtųsi kaip su silpna.
Image removed.

"Vyrus pritraukia auksinis susikirtimas - kai klubų ir talijos santykis atitinka 1 ir 0,7. Tad moteris gali būti visai pilna, bet bus laikoma patrauklia, nes tokia proporcija vadinama labai moteriška. Tada vyras nesuvokia moters, kaip konkurentės, ypač, jei ji dar ir ne su kelnėmis.

O jei moteris turi vyrišką figūrą, net ir labai gražią, ir dar vilki kelnes, perspėja I. Janovska, vyras ją priima arba kaip konkurentą, arba kaip bičiulį, patapšnoja per petį ir eina ieškoti moteriškos moters", - paaiškina I. Janovska, kuri ketverius metus atliko praktikas Šaolinio vienuolynuose, mokėsi ir stažavosi pas mokytojus Kinijoje, Indijoje, Tibete, Nepale, Izraelyje, Nigerijoje, Vokietijoje, Ukrainoje, Rusijoje.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder