Energijos vampyrai gali pakenkti jūsų santuokai

Energijos vampyrai gali pakenkti jūsų santuokai

Ar dažnai susiduriate su žmonėmis, kurie išsunkia energiją iš jūsų ar jūsų sutuoktinio? Pasikalbėję su vienais jaučiatės geriau, o pabuvę su kitais - išsekę ir pavargę. Kaip sužinoti, ar susidūrėte su energijos vampyru?

Knygos "Pozityvi energija" ("Positive Energy") autorė JAV psichiatrijos profesorė Judith Orloff teigia: "Net po trumpo kontakto su "vampyru" jausitės prastai, o jis - atvirkščiai: atrodys gyvybingesnis."

Priežastis ne tik ta, kad jūsų charakteriai nesutampa arba jums nemalonu bendrauti. Susidūrę su energijos vampyru, fiziškai ir emociškai išsenkate.

Visi, kurie stengiasi susikurti darnius santykius ir harmoningą santuoką, žino, kad tai reikalauja labai daug laiko, darbo ir energijos.

Šiuolaikinis gyvenimo tempas labai spartus, tad energiją turime tausoti. Pavyzdžiui, jeigu jūs labiau pavargęs nei įprastai, jums gali pritrūkti jėgų sportui arba sveikai vakarienei paruošti. Galiausiai tai gali turėti neigiamos įtakos santuokai. Galbūt tapsite įsitempęs ir nepakantus. Arba jei būsite pavargęs po susitikimo su energijos vampyru, nebeturėsite jėgų nei entuziazmo, kurį galėtumėte skirti brangiam žmogui.

Santuokos gerovę veikia išoriniai faktoriai, kaip antai šeimos narių poreikiai ir norai, draugai, bendradarbiai, kaimynai ir pažįstami. Gyvenime tikrai nepakanka laiko ir energijos patenkinti visiems aplinkinių lūkesčiams ir norams. Kasdienybė mus verčia atsirinkti tai, kas svarbiausia, ir dažniausiai žmonės renkasi santykius su šeima.

Jeigu kažkas nuolatos išsunkia jūsų ar partnerio energiją, jis gali labai pakenkti jūsų santuokai. Iš pradžių tai gali atrodyti nereikšminga, bet jei jūsų sutuoktinis turi draugą vampyrą, su kuriuo praleidžia nemažai laiko, ilgainiui jūsų santykiai gali pablogėti, nes iš jūsų artimo žmogaus bus nuolatos išsunkiama teigiama energija.

5 energijos vampyrų tipai

Dr. Orloff apibūdina penkis energijos vampyrų tipus. Atkreipkite dėmesį, gal tokių žmonių yra ir tarp jūsų draugų.

1. Verkšlentojas.

Šis žmogus nuolatos verkšlena, jam visada viskas negerai, jis amžina auka. Jis be perstojo kalba apie savo problemas.

Jeigu jam patarsite, kaip iš viso to išsikapstyti, - jis ras aibę priežasčių, kodėl jam tai netinka. Dr. Orloff teigia: "Išklausę skundų ir verkšlenimo, pats pasijusite pavargęs, o jūsų pokalbininkas atrodys žvalus ir atgavęs jėgas."

2. Kaltintojas.

Šalia jo nuolat jaučiatės dėl kažko nusikaltęs. Dr. Orloff sako: "Pabendravę su kaltintoju jaučiatės savimi nepatenkinti. Jums atrodo, kad nuviliate kitų žmonių lūkesčius."

Dažniausios Kaltintojo frazės: "Jeigu ne tu, dabar viskas būtų gerai"; "Tai tu kaltas, kad aš vartoju narkotikus".

Norint atremti Kaltintojo ataką, reikia iš anksto pasiruošti ir gerai apgalvoti kiekvieną sakinį.

3. Dramatizuotojas.

Toks žmogus labai mėgsta viską perdėti, jo gyvenimas - tai vienos krizės. Chaosas jam suteikia energijos. Viena pagrindinių jo frazių yra: "Tu nepatikėsi, kas man atsitiko!"

Dr. Orloff teigia: "Dramatizuotojai nuolatos giriasi, ir tai labai sekina."

4. Plepys arba Juokdarys.

Toks žmogus visada siekia būti dėmesio centre, ir jam visiškai neįdomu, kaip jūs dėl to jaučiatės. Iš pradžių atrodo, kad su juo labai smagu, bet ilgainiui pavargstate nuo nesibaigiančių komentarų, juokelių, istorijų ir nuolatinio dėmesio reikalavimo.

Dr. Orloff teigia, kad tokio tipo žmonės išsunkia energiją tarsi maži šuniukai, kurie labai nori išeiti pasivaikščioti. Bendraujant su tokiu žmogumi neįmanoma įsiterpti į pokalbį.

5. Nelaimėlis.

Šių žmonių yra du tipai. Pasak Dr. Orloff, pirmojo tipo Nelaimėlis jus paverčia savo psichologu: jis skambina bet kuriuo paros metu ir prašo, kad padėtumėte išspręsti jo problemas. Priešingai nei Verkšlentojas, kuris tik skundžiasi, šis žmogus visą laiką prašo jūsų pagalbos.

Antrasis Nelaimėlio tipas yra žmogus, kuriam, jūsų manymu, reikia pokyčių, ir jūs, žinoma, pasišaunate jam padėti. Tačiau nepastebite, kad jis visiškai nenori keistis. Kartais galite atidėti svarbius darbus vien tam, kad jam įrodytumėte, kiek daug jis gali, bet, nepaisant visų jūsų pastangų, šis žmogus niekada nepasikeis.


Ką daryti?

Taigi ką daryti, jei jūsų santuoką siurbia energijos vampyras? Dr. Orloff savo knygoje pateikia patarimų, kaip su tuo kovoti ir susigrąžinti energiją.

1. Stebėkite ir įvertinite, kurie žmonės jums suteikia energijos ir kurie ją sekina. Kurie žmonės jums pakelia nuotaiką, o kurie išvargina? Kas nepagrįstai reikalauja jūsų dėmesio ir atima laiką, kurį verčiau praleistumėte su savo sutuoktiniu ir vaikais?

2. Apmąstykite, kaip sumažinti bendravimą su energijos vampyrais. Jei negalite visiškai jo nutraukti, nustatykite, kiek laiko ketinate skirti šiam žmogui. Pavyzdžiui, jei jūsų artima draugė yra Verkšlentoja, jūs turite nuspręsti, kiek laiko klausysitės jos skundų, kol baigsite pokalbį.

3. Pasikalbėkite su savo sutuoktiniu. Papasakokite, kad ketinate tausoti savo energiją, nes rūpinatės santuoka. Pasakykite, kad reikia tausoti savo laiką ir energiją, nešvaistyti jos nereikšmingiems dalykams. Pasidaliję savo idėjomis galite paskatinti ir partnerį padaryti tą patį.

4. Jeigu pastebėjote, kad sutuoktinis kenčia nuo energijos vampyro, bet pats to nepastebi arba nenori pripažinti, galite kreiptis į santuokos konsultantą. Sutuoktiniui pasakykite, kad jums neramu dėl susikaupusių jausmų ir kad apie juos norite pasikalbėti su profesionalu. Jei problemą prisiimsite sau, didesnė tikimybė, kad sutuoktinis sutiks nueiti pas specialistą.

5. Jei pats kenčiate nuo vampyro ir manote, kad negalite su tuo susitvarkyti, apsilankykite pas specialistą, kuris padėtų nubrėžti griežtas bendravimo ribas ir išmokytų sakyti "ne".

Jums reikia apmąstyti, kodėl stengiatės išspręsti kitų problemas, užuot orientavęsi į savo gyvenimą. Kodėl valandų valandas klausotės nusiskundimų, jei iš tiesų norite atsipalaiduoti ir mėgautis vakaru?

Viskas priklauso tik nuo jūsų. Turite apsispręsti, kas jums svarbiausia, ir tada imtis reikiamų veiksmų, kad pasiektumėte savo tikslus.

Tai reiškia, kad jums reikia apsisaugoti nuo energijos vampyrų tam, kad jūsų santuoka būtų laiminga.

Šaltinis: Everparent.com

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder