Bermudų trikampis lieka paslaptis

Apie paslaptingą trikampį primą kartą sužinota 1840 metais, kai ten buvo rastas prancūzų burlaivis "Rozali". Laive buvo pakeltos burės, jame nebuvo jokių sužalojimų, triumuose - krovinys ir maistas. Bet jame nerasta nei vieno žmogaus.

1872 metais lygiai tokia pat istorija įvyko su brigantina "Marija Celesta". Ji išplaukė iš Niujorko į Gibraltarą su spirito kroviniu ir Azoro salų rajone paslaptingai dingo.

Po kelių mėnesių brigantina buvo aptikta atviroje jūroje - taip pat be jokių sugadinimų, su maisto ir vandens atsargomis triumuose, netgi spiritas buvo vietoje. Nebuvo tik laivo komandos.

Panašūs atvejai ir vėliau pasitaikydavo itin dažnai. Netgi kai 1918 metais Bermudų rajone dingo vienas stambiausių pasaulyje krovinių laivų "Ciklopas" su 309 ekipažo nariais, JAV karinė jūrų žvalgyba šį keistą įvykį pavadino dingimu neaiškiomis aplinkybėmis.

Situacija pasikeitė tik tada, kai virš to rajono pradėjo dingti lėktuvai. Pirmas pats žinomiausias atvejis - "Grandies 19" skrydis.

Tada 1945 metais iš karto dingo penki sunkieji bombonešiai "Evendžer", kurie išskrido iš oro uosto Floridoje. Dingo ir vienas jų išsiųstas ieškoti lėktuvas.

Kažkokiu būdu ši informacija pasklido iš karinių sluoksnių, ir žurnalistas Edvardas Džounsas pradėjo tirti laivų ir lėktuvų dingimo aplinkybes. Jis ir sugalvojo pavadinimą "Bermudų trikampis": tokiu pavadinimu 1950 metais buvo išleista jo parašyta brošiūra.

Ji tuoj pat tapo bestseleriu. Susidomėjimas "velnio trikampiu" kilo kaip ant mielių. Kiekvienas naujas dingimas (o jie įvykdavo vidutiniškai kas pusantrų - dvejus metus) vis labiau didino susidomėjimą šia sensacija.

Nuo 1840 iki 1970 metų vidurio tame rajone dingo 38 jūros laivai - nuo asmeninių jachtų iki atominio povndeninio laivo - ir 24 lėktuvai.

Kaltina Golfo srovę

Paprastai tokiais atvejais aktyvumą parodo toli nuo mokslo esantys entuziastai. Todėl Bermudų trikampio paslaptį jie kartais aiškindavo iš antgamtinių pozicijų.

Vieni teigė, kad tame rajone yra povandenine NSO bazė. Kiti ieškojo priežasties, atseit toje vietoje nuskendusioje Atlantidoje, kurios energetinė įtaka keičia vandens ir oro sandarą.

Trečiųjų nuomone, Bermudų trikampis - durys į paralelinį pasaulį, o gal ir tiesioginis kelias į pragarą.

Techniškai išprusę entuziastai dingimus aiškino paslaptingo ginklo bandymu

Mokslininkai šį reiškinį aiškino kitaip. Būtent: tame rajone yra galinga šilta Golfo srovė. Ji greita, pulsuojanti ir gali stabdyti laivus arba netikėtai pakeisti jų kursą.

Ji sukuria nereguliarius vandens sūkurius. Srovės įšildytas oras, susidūręs su šalto oro masėmis, sukuria tirštus rūkus ir galingus sūkurius, kur vėjo greitis siekia iki 100 metrų per sekundę. Golfo srovės įtakoje kyla didelės bangos. Trikampyje - daugybė rifų, su kuriais susidūrę žūsta laivai.

Savo žodį tarė ir istorikai. Patikrinus paaiškėjo, kad "Rozali" pavadinimas iš tiesų buvo "Rosini" ir jo istorijoje nėra nieko paslaptingo.
"Rosini" 1840 metais užlaukė ant seklumos Bahamų salų rajone. Ekipažas sėdo į valtis ir išplaukė, o prasidėjus potvyniui burlaivį išnešė į atvirą jūrą.

Buvo išaiškinti ir falsifikacijos atvejai. Pasirodo, kai kurie "dingę" laivai niekada neegzistavo, bent jau tokių nebuvo nė viename jūrų registre.

Bloga Bermudų trikampio šlove kai kurių laivų šeimininkai pasinaudojo, kad gautų kompensaciją iš draudimo kompanijų. Deja, ne visi katastrofų ir dingimų atvejai buvo išaiškinti.

O laivai bei lėktuvai ir toliau dingsta kaip anksčiau. Pavyzdžiui, 1997 metais iš radarų paslaptingai dingo "Boing-747", daugiau kaip su šimtu keleivių. Apie jo likimą iki šiol nieko nežinoma.

O 1999 metais beveik vienu metu dingo lengva Amerikos jachta ir Urugvajaus laivas, vežiojęs anglis.

Paieškų metu jūroje rasti du šio laivo jūreiviai, bet apie katastrofą jie nieko negalėjo pasakyti.

Bermudų trikampis lieka paslaptimi.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder