"Neseniai iš savo geriausios draugės išgirdau, kad ji ir jos vyras tapo... svingeriais. Aš buvau šokiruota, nes iki šiol jie buvo visiškai normalūs žmonės. Pasakiau, kad jai pasimaišė protas, bet draugė mane įtikinėjo, kad mano pažiūros paseno. Šiuolaikiški žmonės neva į tai žiūri kaip į normalų dalyką. Ji sakė, kad tai išsprendė jųdviejų seksualines problemas. Noriu paklausti, ar svingerizmas nėra patologija? Ką apie tai mano psichologai?.."
Svingeriais vadinamos poros, kurios tarpusavyje keičiasi seksualiniais partneriais. Tai panašu į grupinį seksą, nors svingeriai savo dalyvavimą orgijose dažniausiai neigia. Jie apsikeitimą partneriais vadina "seksualiniais mainais", "seksualine partneryste", "seksualine šeimos reanimacija" ir pan., pabrėždami tai, jog tokie santykiai yra savanoriški ir sąžiningi.
Svingeriais dažniausiai tampa gerai socialiai adaptuotos ir materialiai apsirūpinusios poros, ieškančios naujų seksualinių potyrių. Dauguma jų yra antrą kartą susituokę žmonės (arba vienas iš jų), kurių pirmosios santuokos iširo dėl seksualinių problemų.
Deja, svingerizmas poras nuveda į dar didesnę painiavą ir galų gale jos atsiduria aklavietėje. Svingerių šeimos dažniausiai išsiskiria dėl grupinio sekso sukeltų psichologinių problemų: kad ir kokie "šiuolaikiški" jie būtų, šiems žmonėms nesvetimas pavydas, nuoskaudos, barniai ir t.t.
Žiūrint iš medicinos taško, svingerizmas nėra patologija. ("Korėjiečiai valgo driežus, kinai - šunis, o Afrikoje, kalbama, dar likę žmogėdrų...") Tačiau tos tradicijos, kurios palaikomos žmonių sąmonėje beveik nevalingai, sukelia svingeriams psichologinių problemų. Galų gale jie jaučia visuomenės, kuri šiam modeliui nepritaria, spaudimą. Užsienio psichologų atliktų apklausų duomenimis, dauguma svingerių nenorėtų, kad apie jų propaguojamą gyvenimo būdą sužinotų vaikai. Priežastys, suprantama, - moralinės.
Psichologų manymu, svingerizmas neturi ateities. Atvirkščiai - jie teigia pastebį, jog vis labiau įsitvirtina tradicinės šeimos vertybės. Juk žmonės tuokiasi, gyvena kartu ne tik dėl sekso. Statistika byloja, kad šeimos, kuriose daugiausiai reikšmės teikiama seksualiniams santykiams, išyra greičiausiai.
Jeigu šeima turi lytinių santykių nesklandumų, laikinas partnerio pakeitimas jų nepašalins. Kaip ir kitokio pobūdžio problemos, tai yra dviejų žmonių reikalas, o pašalinių įsikišimas konfliktą dar labiau komplikuoja.
Pagal užsienio spaudą
Rašyti komentarą