Ar iš tiesų juokas stiprina imuninę sistemą?

Ar iš tiesų juokas stiprina imuninę sistemą?

Nė vienas iš mūsų negalime išvengti skausmo, tačiau visi galime mokytis jam nepasiduoti. Kaip bebūtų sunku, nepraraskime sugebėjimo juoktis netgi pro ašaras...

Psichiatras Williamas Fry, tyrinėjęs gydomąjį humoro poveikį, teigia, jog džiaugsmingas, nuoširdus juokas veikia visas organizmo fiziologines sistemas.

Tai patvirtinta laboratoriškai stebint kvėpavimo, širdies ir kraujagyslių, raumenų, centrinės nervų sistemos, endokrininės, imuninės sistemų veiklą.

"Juokas yra viso organizmo veikla", - sako psichiatras.

Imuninė sistema veikiama dviem būdais, - aiškina dr. W. Fry. - Pirma - juokas padidina cirkuliuojančių antikūnų koncentraciją kraujyje. Antra - juokiantis pagausėja baltųjų kraujo kūnelių ir organizmui lengviau kovoti su svetimkūniais. Tai padidina jūsų atsparumą infekcijoms.

 Ar juokas vienodai veikia skirtingo amžiaus žmones?

Tarp suaugusiųjų didelio skirtumo nepastebėta. Su vaikais tokie tyrimai dar nebuvo atliekami.

Kokie yra fiziologiniai juoko ir streso skirtumai?

Stresas - sudėtingas reiškinys.

Iš dalies jis naudingas žmogui, netgi būtinas, kad žmogus galėtų išgyventi.

Juokas stimuliuoja kraujotaką, nes veikia širdį ir kraujo spaudimą. Intensyviau kvėpuojant į organizmą patenka daugiau deguonies ir iškvepiama daugiau anglies dioksido. Jis taip pat skatina medžiagų apykaitą ir raumenų veiklą, stiprina širdies raumenis.

Kaip pasijuokti po sunkios dienos, praleistos prižiūrint vaikus?

Jeigu jūs visą dieną prižiūrėjote vaikus, vakare daugiau pabendraukite su suaugusiu žmogumi. Jeigu visą dieną dirbote kontoroje - grįžę namo, pasilinksminkite su vaikais.

Šiaip aš visiems patarčiau turėti nuosavą humoro arsenalą - anekdotų, humoreskų knygelių, juokingų filmų, ir juo pasinaudoti, kai prislegia nuovargis ar bloga nuotaika.

O koks ryšys tarp humoro ir ligų?

Yra keletas akivaizdžių įrodymų, kaip juokas išgydo ligas. Bet iš esmės tai gyvenimo kokybės klausimas. Neginčijama humoro nauda dvasinei žmogaus savijautai.

Sunku žmogui juoktis, kai jį kankina chroniška liga ar nuolatinis skausmas...

Kiekvieno žmogaus humoro jausmas individualus.

Be to, jis priklauso nuo aplinkybių. Patarčiau pasistengti suprasti savo humoro jausmo prigimtį, rūšį, kurią galima pavadinti psichologiniais žmogaus pirštų atspaudais.

Sužinokite, koks jūsų humoro pobūdis, ir sukaupkite geriausių jo šaltinių kolekciją.

Naudokitės ja kaip vaistais.

Kaip humoro jausmas gali pagelbėti įstrigus automobilių kamštyje?

Štai jums puiki idėja, bet tik tam atvejui, jeigu dar ir užsitrenkė jūsų automobilio durelės. Užsidėkite klouno nosį ir stebėkite žmones, įstrigusius šalia jūsų.

Parengė Vilma Klumbienė

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder