Apie gyvenimo medį, spalvas ir angelus sargus

Apie gyvenimo medį, spalvas ir angelus sargus

Yra daugybė sveikatos gerinimo metodų, ir kiekvienas turime vis kitokią nuomonę, kas mums tinka geriausiai. Niekas negali išgydyti visų problemų vienodomis priemonėmis.

Kai organizmo reikalai prasti, sveikatos profilaktika užsiimti jau nebe laikas: atsiduodame į profesionalų rankas. Tačiau kol nesiskundžiame jokiais negalavimais arba juos tik intuityviai nujaučiame, turėtume pasirūpinti savo kūno, dvasios ir jų sąveikos su aplinka pažinimu patys.

Daugelis žmonių tiki, jog bet koks gydymas ateina iš vidaus. Vienas iš tokių žmonių - rašytojas Tedas Endriusas (Ted Andrews), tyrinėjęs žmogų iš metafizinio, dvasinio taško ir parašęs dvylika bestselerių, tarp kurių - "Gydymas spalvomis".

Šioje knygoje T. Endriusas aiškina, kad mūsų kūnas turi daug energetinių laukų: elektros, šilumos, magnetinį, elektromagnetį, garso, šviesos (spalvų)... Šie laukai sąlygoja organizmo fiziologinius pokyčius. Tam tikromis priemonėmis galima sąveikauti su šia energija ir ją teigiamai paveikti.

Kokios tai priemonės? Jų gana nemažai: pirmiausiai tai mūsų mintys, dar - kvapai, garsai, spalvos... Nė viena nėra geresnė ar veiksmingesnė už kitas. Svarbiausia - suvokti, kuri labiausiai tinka jums.

GYVENIMO MEDIS: kiekviena jo dalis yra Dievo indas ir atributas.

Žmogus kaip medis

Medis yra senovinis simbolis, žmogaus sveikatos būklės metafora. Jis simbolizuoja tai, kas auga. Tai tiltas tarp dangaus ir žemės. Kaip medžio šaknys ir kamienas, taip ir žmogaus sveikatos pagrindas yra jo fiziniame kūne, bet turime atkreipti dėmesį ir į subtilesnes savo energijos apraiškas - šio medžio viršūnę. Neturėtume susitelkti tik į fizinį kūną - šaknis.

T. Endriusas sako: medžius reikia genėti, kad brandintų vaisius, jiems reikia geros dirvos, gryno oro ir vandens. Kamienas ir šakos medžio sveikatai tokie pat svarbūs kaip ir šaknys. Paveiktas vabzdžių, teršalų ir kitų išorės veiksnių, jis gali susirgti. Iš viršutinių šakų ligos požymiai galiausiai persimes į šaknis ir medis nebegalės subrandinti vaisių.

Visa tai tinka ir žmogui. Jeigu nepalaikysime dvasios, proto ir jausmų energijos pusiausvyros, mūsų fizinis kūnas susirgs.

4 pradai

Tradiciškai gyvenimo medis dalijamas į keturis pasaulius, kurie atitinka fizinį (sąmonės lygmuo) bei emocinį, mentalinį ir dvasinį (pasąmonės lygmenys) pradus. Keturiose plotmėse veikia 10 pasąmonės lygmenų. Su kiekvienu lygmeniu susijusios 4 spalvos.

Skirtingi pasąmonės lygmenys valdo ir skirsto įvairias kūno energijas, reguliuoja konkrečius organizmo fiziologinius procesus. Pasak T. Endriuso, galima išmokti sąmoningai juos suaktyvinti ir tokiu būdu kontroliuoti savo sveikatą.

Ezoterikas vadovaujasi kabalistine Gyvenimo medžio koncepcija. Kabala yra mistinė žydų tradicija, o jos Gyvybės medis - sefirų schema, kurią galime tapatinti su Gyvybės ir Pažinimo medžiais, augusiais bibliniame Edeno sode. Kiekviena sefira yra Dievo, arba dieviškumo, sklaida, Dievo indas ir atributas.

Remdamasis kabalistiniu Gyvybės medžiu, T. Endriusas sudarė 10 pasąmonės lymenų schemą ir aprašė, kaip nefizinės mūsų būsenos trukdo kiekvienam iš jų funkcionuoti. Iš jos matyti, kaip, sutrikus pasąmonės lygmens funkcijai, stringa mūsų kūno funkcijos.

Įdomu tai, kad kiekvieną iš minėtų 10 pasąmonės lygmenų atitinka tam tikra spalva. Vadinasi, mes galime juos bandyti paveikti pasitelkdami vaizduotę ir spalvas.

Gydytis spalvomis, pasak ezoteriko, yra efektyviausia visais keturiais lygmenimis: pradedant nuo fizinio, pereinant prie astralinio, tuomet mentalinio ir baigiant dvasiniu.

Vienas geriausių būdų gydyti save yra kvėpavimas spalvomis.

10 pasąmonės lygmenų

Apžvelkime T. Endriuso spalvų schemą pradėdami nuo žemiausio lygmens - medžio šaknų arba mūsų pėdų, kuriomis esame įsitvirtinę aplinkoje. Šis lygmuo - tarsi organizmo gynybinė linija, sauganti mus nuo nuodingo aplinkos poveikio. Jis atitinka sefirą, hebrajiškai vadinamą Malkut (lietuviškai reiškia karalystę).

Jei pažeidžiama šio lygmens pusiausvyra, fiziškai blogai jaučiamės, netenkame ištvermės.

Pusiausvyrą trikdo ne tik aplinkos užterštumas, bet ir fizinės veiklos stoka, agresija, godumas.

Kokios spalvos veikia teigiamai?

Fizinis lygmuo: geltona su juodais dryžiais.

Astralinis: juoda, alyvinė, rausvai ruda, citrininė su auksiniais taškeliais.

Mentalinis: juoda, alyvinė, rausvai ruda, citrininė.

Dvasinis: geltona.

ARKANGELAS Rapolas (Rafaelis) - gydytojas, paguodos angelas, Bartolome Esteban Murillo (1618-1682) paveiksle.

Pamatas

Devintasis Gyvenimo medžio lygmuo hebrajiškai yra vadinamas Yesod, lietuviškai - Pamatas. Jis veikia pasikartojančius kūno ritmus, kontroliuoja seksualinę energiją. Pasitikėjimo ir nesavanaudiškumo stoka gimdo tuštumos jausmą, seksualines problemas, emocinį stresą.

Veikiančios spalvos yra šios: žydrai citrininė (fizinis lygmuo), tamsiai purpurinė (astralinis), violetinė (mentalinis), mėlyna (dvasinis).

Aštuntasis lygmuo hebrajiškai vadinamas Hod (lietuviškai - Prabanga) ir veikia nervus, kvėpavimą, atmintį, klausą, regą. Susijęs su kairiojo smegenų pusrutulio veikla.

Jei turite bendravimo sunkumų, pastebėjote, jog elgiatės nepraktiškai, tai gali byloti, kad reikia atkurti šio lygmens pusiausvyrą. Ją galimai trikdo jūsų nekantrumas, kritiškumas, klastingumas.

Veikiančios spalvos: gelsvai ruda, rausvai ruda, oranžinė, rausvai violetinė.

Septintasis lygmuo vadinamas Pergale, hebrajiškai - Netzach. Veikia inkstus, šalinimo sistemą, lytinius organus, ypač moterų. Susiję su emocinėmis būsenomis. Šio sąmonės lygmens sutrikimus sukelia (ir fizines funkcijas blogai veikia) geidulingumas, savininkiškumas, nesugebėjimas pralaimėti, konroliuoti emocijų.

Veikiančios spalvos: žalsvai auksinė, gelsvai žalia, žalia, geltona.

POVEIKIS. Mėlyna spalva gerina kvėpavimą, rožinė palengvina vienatvę, purpurinė valo, žalia ramina, oranžinė grąžina gyvenimo džiaugsmą, geltona padeda mokytis...

Gydo pesimizmą

Kaip jau minėta, kai kurios nefizinės būsenos (pyktis, perdėtas išdidumas) neigiamai veikia mūsų fizinę kūno veiklą. Atkūrus šeštąjį pasąmonės lygmenį, kuris hebrajiškai vadinamas Tiphareth, o lietuviškai - Grožis, išnyksta pesimistinis požiūris. Šis pasąmonės lygmuo veikia mūsų medžiagų apykaitą, širdį, kraują, yra susijęs su imunine sistema ir gyvybingumu.

Veikiančios spalvos: geltona, gelsvai rausva, geltona, rožinė.

Penktoji sefira, hebrajiškai vadinama Gevura, reiškia Galia (arba Rūstybė). Su ja susijęs pasąmonės lygmuo veikia mūsų kraują, šalinimo organus, vyriškuosius lytinius organus etc.Fizinių problemų gali sukelti priešiškumas ir baimė. Gydomasi šiomis spalvomis: rausvai juoda, šviesiai raudona, skaisčiai raudona, oranžine.

Ketvirtasis pasąmonės lygmuo, atitinkantis Gyvybės medžio dalį, hebrajiškai vadinamą Chesed, reiškiančią Malonę, veikia mūsų smegenis, kraują, ląstelių mitybą. Šio lygmens kontroliuojamas kūno funkcijas sutrikdo veidmainystė, konservatyvumas, kandumas.

Pozityviai veikiančios spalvos yra žydrai geltona, tamsi purpurinė, mėlyna ir tamsiai violetinė.

FIGŪROS. Kartais, turėdami po ranka pieštuką, visiškai nesąmoningai braižome figūras. Ezoterikai sako, kad trikampiais "valomės", kvadratais stipriname save, penkiakampiais "gydomės". Beje, būtent ši figūra dažnai piešiama šalia gydančių angelų.

Suvokimas ir išmintis

Kildami Gyvenimo medžiu aukštyn, prieiname Įžvalgą (arba Suvokimą). Hebrajų kalba ši sefira vadinama Bina arba Motina. Šis lygmuo susijęs su mūsų sveikatos krizėmis, nelaimėmis. Kūno funkcijas trikdo tamsos ir ateities baimė, nekantrumas.

Teigiamai veikia šios spalvos: pilkai rožinė, tamsiai ruda, juoda, tamsiai raudona.

Priešpaskutinė, vyriškoji, sefira įkūnija Išmintį (hebrajiškai Chochma). Ji dar vadinama Tėvu. Veikia nervų sistemą, limfą, akis. Lygmuo susijęs su priklausomybėmis, mentaline sveikata. Su šiuo pasąmonės lygmeniu susijusius kūno sutrikimus sukelia perdėtas įtarumas, tariamų pavojų, prielaidų kūrimas (fantazavimas), neveiklumas. Teigiamai veikia baltai raudona, mėlyna, geltona, perlamutrinė, pilka, šviesiai žydra spalvos.

Vainikas

Aukščiausioji sefira vadinama Vainiku, hebrajiškai - Keter. Ją atitinkantis pasąmonės lygmuo veikia mūsų nervų sistemą, regą, stuburą, reprodukcinę sistemą. Savijautos problemų kelia žema savivertė, nusivylimas, inertiškumas, švelnumo trūkumas, nebūtų dalykų prisifantazavimas.

Gerai veikia baltai auksinė, baltai sidabrinė ir sidabro spalvos.

Kaip naudotis spalvomis

Spalvas galima naudoti jas įsivaizduojant ir įkvepiant. Tiesiog įsivaizduokite, kad jūsų įkvepiamas oras virsta spalva.

Atsižvelgę į fizines problemas, pirmiausiai išsirinkite, kurį iš 10 pasąmonės lygmenų norite suaktyvinti. Tuomet išsirinkite spalvą.

Spalvos pagal norimą suaktyvinti lygmenį

1. Rusva (rausvai ruda)
2. Violetinė
3. Oranžinė
4. Smaragdinė
5. Auksinė
6. Raudona
7. Žydra
8. Juoda
9. Pilka
10. Balta

Tuomet pasinaudokite T. Endriuso siūlomu pratimu su vaizduote...

Įsivaizduokite, kad stovite pievoje. Diena debesuota, viskas aplink pilka. Pievoje augančios gėlės nuvytusios arba dar nepražydusios. Šios pievos viduryje auga didelis medis, jo šaknys prasiskverbusios į žemės gelmes, o šakos tiesiasi į pilką dangų. Medis aukštas, bet nudžiūvęs.

Jūs lėtai einate jo link. Kamieno apačioje yra mažas urvelis. Iš jo sklinda švelni spalvota šviesa.

Pažvelkite į medžio vidų. Ten jauku. Jūs ramus, atsipalaidavęs. Medžio centre dega amžinoji ugnis. Ji tai smarkiau įsižiebia, tai prigęsta. Tai jūsų sąmonės šventykla. Kai sugeriate šventyklą užplūdusią spalvą, ugnis įsidega ryškiau. Dvi altorių aukurą supančios kolonos reiškia, kad gyvenime reikia siekti pusiausvyros.

Šioje savo vidinės šventyklos šviesoje, kuri sklinda iš jūsų pasąmonės, galite susisiekti ir su gydančiu angelu. Kartokite jo vardą ir leikite širdžiai prisipildyti palaimos. Jo akys senesnės už laiką, jos sklidinos stiprybės ir besąlygiškos meilės. Angelas apkabina jus, pabučiuoja į kaktą, pajuntate, kaip į jus plūsta šventyklos spalvos...

Dabar jaučiate, kaip atkuriama tobula organizmo pusiausvyra, jus apima džiaugsmas ir energija. Padėkokite angelui ir būkite tikri: jūsų savijauta nuo šiol kiekvieną akimirką gerės.

Toldami nuo savo Gyvenimo medžio pastebite, kad pilki debesys išnyko, saulė užliejo pievą, joje visomis spalvomis žydi gėlės. Jūsų medis tvirtas, aukštas, gyvybingas. Matote daugybę naujų pumpurų ir lapelių. Įkvepiate gryno oro, ir pievos vaizdas pripildo širdį ir protą...

Spalvinkite

Spalvinimas, ypač - mandalų, mus įtraukia į kūrybingą ir džiaugsmingą veiklą, kuri taip pat gydo. Puikiai savijautą veikia apskritimo formos mandalos. Viduje galite intuityviai pavaizduoti įvairias figūras.

Tikriausiai pastebėjote, kad kartais, turėdami po ranka pieštuką, mes nesąmoningai ką nors braižome. Įdomu ką?

Ar žinote, kad sukryžiuoti pagaliukai stabilizuoja kūno elektromagnetinį lauką, spiralė stimuliuoja kūrybines galias? Trikampis didina valomąją galią, kvadratas stabilizuoja fiziologinę sistemą, ramina, stiprina, penkiakampis žadina dvasinę, gydomąją energiją (ši figūra dažnai piešiama šalia gydančių angelų)...

Kai, kurdami mandalą, suabejosite, ką dar pridėti, sustokite. Tikriausiai sukūrėte tai, kas šiuo metu jums labiausiai tinkama. Padėkite piešinį į šalį ir atsisėdę žiūrėkite į jį 10 min. Įsivaizduokite, kaip ji švyti gyvybingumu.

Galvos skausmas

Tai vienas iš negalavimų, kuriuo dažniausiai skundžiasi civilizuoti žmonės. Kokios spalvos gali mums padėti šiuo atveju?

Geriausiai tinka šviesiai arba tamsiai mėlyna arba melsvai žalios spalvos deriniai. Migrenai malšinti - ryškiai mėlyna spalva.

Visa energija seka paskui mintį. Sutelkite dėmesį į mėlyną spalvą jūsų rankose. Švelniai priglauskite jas sau prie smilkinių, po to vieną ranką uždėkite ant kaktos, o kitą - ant pakaušio. Įsivaizduokite iš savo rankų sklindančią šaltą mėlyną energiją. Jį pripildo galvą, ramina ir numalšina skausmą. Jums palengvės jau po 5 minučių.

Apie angelus

Krikščionybėje, islame, judaizme ir kitose tradicijose angelas laikomas Dievo pasiuntiniu. Kam nesinori tikėti, kad jis atlydi žmogų į šį pasaulį?

Angelų yra daugybė, jie skirstomi į kategorijas (tris triadas po tris chorus) pagal veiklą ir pareigas. Žinomiausia krikščioniška Dievo pagalbininkų hierahijos versija pateikta traktate "Apie dangiškąją hierarchiją". Ji priskirama VI amžiuje Sirijoje gyvenusiam vienuoliui Dionisijui Areogipatui.

Kabalistinėje dešimties lygmenų diagramoje T. Endriusas nurodo ir gydančius angelus. Pavyzdžiui, Gyvybės medžio viršūnę vainikuoja aukščiausiojo rango angelas serafimas Metatronas, o Sandalfonas, pagal kategoriją priklausantis pirmajam angelų chorui, yra dieviškoji šviesa fiziniuose pasauliuose - pačioje diagramos apačioje. Jis atitinka fizinį lygmenį, kuriuo esame įsikibę į aplinką.

Binos (Įžvalgos) daliai minėtoje diagramoje priskiriamas Zafkielis. Kabalistinėje angelogijoje jis yra laisvės ir malonės angelas. Padeda įveikti mirtinas ligas, nelaimes. Pagal žydus, šis angelas ant Moriarcho kalno sulaikė Abraomo ranką, kai pastarasis ruošėsi paaukoti savo sūnų Izaoką.

"Pamato" sefirai priskirtas arkangelas Gabrielius. Manoma, kad jis turi pareigų, susijusių su vaikų gimimu, saugo juos devynis išnešiojimo mėnesius.

Žinomiausias iš visų angelų, paminėtas šiuo vardu Biblijoje ir Korane kaip arkangelas, yra Mykolas. Tai angelas sargas ir krikščionybės, ir judaizmo tradicijose. Šviesos karys, aplankantis kiekvieną iš mūsų mirties akimirką ir suteikiantis galimybę atgailauti. Jis priskirtas sefirai Hod (Prabanga), susijusiai su kvėpavimu, nervais, atmintimi etc.

Judėjų, krikščionių ir musulmonų arkangelo Rapolo vardas hebrajiškai reiškia "Dievas gydo". Tai, galima sakyti, visuotinis angelo sargo prototipas. Tai jis perdavęs Adomui paslaptingų žinių knygas ir išmokęs Nojų pažinti vaistažoles. Legenda byloja, jog arkangelas Rapolas Nojui po tvano įteikė medicinos knygą, pagarsėjusią kaip "Angelo Razielio knyga". Kaip ir kiti arkangelai, jis kaunasi su piktosiomis dvasiomis, kurios sukelia ligas. Bažnyčia jį laiko ir gydytojų globėju. Žalias Rapolo apsiaustas simbolizuoja gyvenimą ir sveikatą.

T. Endriuso knygoje arkangelas Rapolas priskirtas prie Grožio (Tiparet) sefiros, pasąmonėje susijusios su imunine sveikata. "Tai galingas pasąmonės lygmuo, ypač aktyvus gydymo metu", - teigia ezoterikas.

Siekdami atgauti jėgas po operacijos ar avarijos, turėtumėte kreiptis į angelą Kamaelį, vieną iš jėgos angelų. Jie saugo takus į dangų, nukreipia į juos paklydusias sielas. Jėgos angelai palaiko pasaulyje pusiausvyrą ir nuolat jį gina nuo piktųjų dvasių. Jiems suteikta galia bausti ir atleisti.

Vienas žymiausių prancūzų poetų Šarlis Bodleras (Charles Baudelaire) sakė: "Angelai maitinasi gėrio duona ir kiekvieną dieną miršta badu"...

Literatūra: Ted Andrews. Gydymas spalvomis; Francis Melville. Angelų knyga; theology.edu/theology/angel; Gustav Davidson. "A Dictionary of Angels".

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder