Apnikus baimei, pagalvokite: "taip, man baisu", tačiau nuo šios negatyvios minties pereikite prie kitos - pozityvios, pavyzdžiui, nuo "šitas šuo man įkąs" prie "šitas šuo yra pririštas ir negali nutrūkti."
[BANERIS]
1. Pereikite prie pozityvios minties.
2. Susitikite su baime akis į akį.
Užuot bėgę nuo reiškinio, keliančio jums siaubą, turite jį kontroliuoti pasitelkę palaipsnę procedūrą, vadinamą "gydymas ekspozicija".
Taigi iš pradžių jūs žiūrite savo baimei į veidą (geriau dalyvaujant kitam žmogui), pavyzdžiui, į voro paveikslėlį. Kai išmoksite tai įveikti, pasižiūrėkite į negyvą vorą. Paskui į gyvą. Galiausiai palaikykite jį rankoje. Kaskart jausite baimę, bet ilgainiui įsitikinsite, kad siaubingi dalykai, kuriuos įsivaizdavote, iš tikro nevyksta.
3. Atpažinkite baimę iš anksto. Juk jūs tai jau patyrėte, ir ne kartą, todėl žinote, kad nenumirsite.
4. Būkite kantrus ir sau atlaidus. Kai gydotės ekspozicija, pagirkite save už kiekvieną žingsnį į priekį.
5. Neskubėkite. Pradėkite lėtai, bet darykite tai kasdien. Susikurkite planą, išsikelkite tikslus 8 ir 16-ai artimiausių savaičių.
6. Kai pajuntate, kad jus apima baimė, užsiimkite tuo, kas nukreiptų dėmesį. Skaičiuokite nuo 1000 iki 3. Arba garsiai skaitykite knygą, arba kalbėkitės su savimi, arba giliai pakvėpuokite skaičiuodami iškvėpimus.
7. Matuokite savo baimę pagal skalę nuo 0 iki 10. Apibūdinkite mintis arba veiksmus, kurie privertė ją didėti arba mažėti. Pastaruosius įsiminkite ir nuolat jais pasinaudokite.
8. Žvelkite pro rožinius akinius. Gąsdinančias mintis vykite šalin fantazijomis ir veiksmais, nuo kurių jaučiatės gerai. Jeigu bijote, pavyzdžiui, skristi lėktuvu, - daugiau galvokite apie malonumą gulėti paplūdimyje Havajuose nei apie tai, koks pavojingas skrydis lėktuvu.
9. Venkite kofeino (kavos, arbatos, kokakolos, šokolado, kai kurių skausmą malšinančių tabečių), nes jis gali pakartotinai sukelti kai kuriuos simptomus, kylančius baimės priepuolio metu.
10. Sudeginkite adrenaliną. Baimės priepuolio metu organizme atsiranda adrenalino perteklius, todėl nesistenkite sėdėti ramiai ir atsipalaiduoti - geriau jau judėkite, atlikite fizinius pratimus, kad jį sudegintumėte. Jeigu nėra galimybės judėti, įtempkite kūno raumenis.
Šaltinis: Medinfo, parengė Liana Ambarcumian
Rašyti komentarą