"Žmona grimzta į alkoholizmą"

"Žmona grimzta į alkoholizmą"

"Mano žmona kuo toliau, tuo labiau grimzta į alkoholizmą. Beveik kasdien išgeria po 1-2 butelius vyno. Labai kenčiame su dukra. Dukrai 12 metų. Kartais ateina prašviesėjimas ir pati supranta, kad turi priklausomybę. Tačiau praeina kiek laiko - ir vėl viskas iš pradžių. Taip pat yra aiškiai išreikšti depresiniai simptomai. Ji netiki gydytojais ir net girdėti nenori apie gydymąsi. Į klausimą "Ką tu galvoji? Kaip toliau gyvensi?" atsakymas būna vienas: "Mirsiu arba nusižudysiu." Pagarbiai Darius J."

Vilma MAŽEIKIENĖ, psichologė psichoterapeutė

Situacija tikrai labai sudėtinga. Iš Jūsų laiško matyti, kad kenčiate visi: žmona (dėl priklausomybės nuo alkoholio, depresijos, suicidinių minčių), duktė ir jūs pats.

Rašote, kad žmona netiki gydytojais ir nenori nieko girdėti apie gydymąsi. Tačiau be medikų, kitų specialistų pagalbos iš tokios sudėtingos situacijos vargu ar įmanoma išsikapstyti.

Bandykite apie tai su ja kalbėtis, kai ateina vadinamieji "prašviesėjimai", kai ji pripažįsta turinti priklausomybę. Jei žmona nenori iš karto pradėti gydymo, atsisako tai daryti, priminkite, kad yra kitų pagalbos būdų: kodavimas, Anoniminių alkoholikų klubas, apsilankymas pas priklausomybės ligų specialistą - bent jau pradiniam pokalbiui kartu su jumis.

Manau, kad jeigu ji "prašviesėjimo" periodu suvokia savo problemas ir jeigu jūs su dukra esate jai tikrai svarbūs žmonės, bent vieną žingsnį ji išdrįs padaryti jūsų padedama. Jeigu jūsų žmona nori išlaikyti šeimą, jeigu ji jai svarbi, tikrai turėtų ryžtis prisikėlimui.

O jeigu taip nėra, jeigu šeima jai nebesvarbi, tai ji, be abejo, atsisakys keistis ir gydytis. Tuomet jums reikėtų pagalvoti apie save, savo gyvenimą ir tuo labiau apie dukters gyvenimą. Apie tai, ką ji mato ir ko mokosi iš savo mamos. Skyrybos tuomet yra viena iš išeičių.

Visai jūsų šeimai reikalinga kompleksinė specialistų pagalba. Jei norite išgelbėti šeimą, galite iš pradžių jūs pats kreiptis pagalbos į psichologą psichoterapeutą, dirbantį su kopriklausomais žmonėmis.

Dukrai irgi svarbi psichologinė psichoterapinė pagalba, kad neužsikrautų ant savęs slegiančio kaltės jausmo dėl mamos problemų.

Jeigu nieko nedarysite, situacija toliau tik blogės. Tokios problemos savaime neišsisprendžia, stebuklų nebūna.

Kreiptis galite į Klaipėdos psichikos sveikatos centrą (tel. 410027), Klaipėdos priklausomybių ligų centrą (tel. 415025; 415026), Švėkšnos psichiatrijos ligoninės Priklausomybių lygų skyrių (844148337).

Klausimus prašome siųsti [email protected] Dėl privačios konsultacijos galima pasiteirauti tel. 868578601.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder