Nuo ko pradėti norint globoti?

Nuo ko pradėti norint globoti?

"Sveiki. Turiu minčių pasiimti globoti vaikiuką. Konkretaus vaiko neturiu, tad nuo ko turėčiau pradėti? Pirma turiu susirinkti reikiamas pažymas ir baigti kursus? Ar tik tuomet gausiu sąrašus vaikų, kuriuos galima globoti? Ačiū."

Globėjais (rūpintojais) gali būti skiriami asmenys iki 65 metų amžiaus, ne jaunesni nei 21 metų amžiaus (giminaičiams taikomos išimtys).

Globa - tai vaiko priežiūra, auklėjimas ir ugdymas, jo asmeninių, turtinių teisių bei teisėtų interesų gynimas ir atstovavimas jiems. Globoje dalyvauja ne tik globėjai, bet ir biologinė šeima (tėvai ir vaiko giminaičiai), taip pat valstybės institucijos, susijusios su vaiko teisių apsauga. Biologiniams tėvams išlieka teisė matytis su vaiku, jeigu tai neprieštarauja vaiko interesams.

Įvaikinimo atveju visos biologinių tėvų teisės ir pareigos yra perduodamos įtėvių šeimai. Vaikui panaikinamos tarpusavio asmeninės ir turtinės teisės ir pareigos su tėvais ir giminaičiais pagal kilmę, jos perduodamos įtėviams. Biologiniai vaiko tėvai nebeturi jokių teisių į vaiką. Bet kokia informacija, susijusi su įvaikintu vaiku, gali būti viešinama tik įtėviams leidus arba gavus teismo leidimą. Įvaikintam vaikui gali būti suteikta įtėvių pavardė, keičiamas vardas.

Jeigu tapsite vaiko globėju, būsite jo atstovas pagal įstatymą ir turėsite spręsti visus klausimus, susijusius su vaiko interesais, bendradarbiaudamas su valstybės ir savivaldybės institucijomis.

Iš principo globa, pasikeitus aplinkybėms, dėl kurių ji buvo nustatyta, gali būti panaikinta. Kitaip yra su įvaikinimu: jis negali būti atšauktas ar panaikintas jokiu atveju - tai yra pagrindinis įvaikinimo ir globos skirtumas.

Apsisprendę dėl globos arba įvaikinimo, pirmiausiai Jūs turite kreiptis į savo gyvenamosios vietos savivaldybės administracijos vaiko teisių apsaugos skyrių. Čia bus pradėta globos šeimoje arba įvaikinimo procedūra.

vaiko teisių apsaugos skyriui reikia pateikti:

1. Prašymą, kuriame nurodomas Jūsų vardas, pavardė, gimimo data, gyvenamoji vieta, darbovietė, šeimyninė ir materialinė padėtis, išlaikomų asmenų skaičius, šeimos sudėtis, globos motyvai, pageidaujamų globoti vaikų skaičius, jų amžius, lytis, globos rūšis.

2. Nustatytos formos (046a forma) sveikatos pažymėjimą.

3. Kartu gyvenančių vyresnių kaip 16 metų asmenų rašytinius sutikimus.

Jei nebus nustatyta aplinkybių, dėl kurių Jūs negalėtumėte būti globėju, būsite nukreipti į mokymus, kurie trunka apie 3 mėn.

Po mokymų gausite išvadą, ar esate tinkami globėjai. Tuomet Vaiko teisių apsaugos skyriuje galėsite būti supažindinti su galimų globoti vaikų sąrašu.

Išsamesnės informacijos galite rasti tinklalapyje Vaikoteises.lt.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder