Lilija Kuliešienė: "Šokanti moteris - kaip karalienė"

Lilija Kuliešienė: "Šokanti moteris - kaip karalienė"

Negalėčiau jo vadinti svarbiausia savo kūrybinės raiškos forma, tačiau man tikrai patinka šokti. Antra vertus - tai mano pragyvenimo šaltinis. Džiaugiuosi, kad galiu dirbti tai, kas man tikrai malonu. Šokti pradėjau prieš beveik 30 metų. Tai buvo vadinamieji restoraniniai šokiai. Iki šiolei bent keletą kartų per savaitę esu kviečiama šokti į uždarus vakarėlius, vestuves, pobūvius. Gal kas mano, kad šiam užsiėmimui esu per brandi? Tačiau jeigu kviečia - kodėl neiti? Niekas neklausia, kiek man metų. Svarbu, kad žmones džiugina tai, ką aš darau. Žinoma, galėčiau ir nebešokti. Kai pajausiu, kad į sceną einu per prievartą, to nebedarysiu. Tada, manau, ir bus laikas išeiti.

Image removed.

Darbą baigiate vėlai. Ar nebijote įkyrių gerbėjų? O gal turite kokį apsauginį, kuris sergsi Jus nuo vyrų dėmesio?

Kam man apsauginis? Aš pati sau esu apsauga, - juokiasi. - Iš tiesų viskas priklauso nuo pačios moters. Žinoma, pasitaiko, kad vyrai įkyriai rodo dėmesį. Tačiau nieko nelaimėsiu, jeigu pati imsiu elgtis grubiai. Su visais reikia elgtis gražiai - siųsti pačius tauriausius jausmus, ir žmonės nurimsta, tampa romūs ir geranoriški. Meilė - pats tobuliausias ginklas iš visų ginklų.

 

Image removed.

Pakalbėkime apie tai, ko susitikome: pilvo šokį. Kada jį pradėjote šokti, kur mokėtės?

Labai seniai - net sunku prisiminti. Rytietiškus šokius pradėjau improvizuoti klausydama vidinio balso. Žmonėms patiko - įtraukiau juos į savo programą. Tačiau tikrosios šio šokio pamokos prasidėjo, kai pagal kontraktus išvažiavau į Jungtinius Arabų Emyratus, Turkiją, Kiprą - kaip šokėja ir kolektyvo vadovė.

Teko susipažinti su skirtingomis šio šokio atmainomis. Kaip Lietuvoje egzistuoja skirtingos tarmės - aukštaičių, žemaičių, dzūkų, taip ir pilvo šokis įvairiose Rytų šalyse turi savo skirtumų. Vienur svarbesnis pilvas, kitur - rankos, gestai, kaip Indijoje.

Šokant pilvo šokį Rytuose, tenka perduoti visai kitus dalykus negu, tarkime, Lietuvoje. Ir turi būti visai kitas pasirengimas. Kad galėčiau pilvo šokį šokti Rytų šalyse, teko studijuoti specialią literatūrą. O šiaip mokiausi iš kasečių. Be to, Jungtiniuose Arabų Emyratuose gyvena mano draugė šokėja, iš kurios mokiausi tradicinio pilvo šokio. O tai, kas šiuo metu itin populiaru Lietuvoje, gal labiau reikėtų vadinti ne pilvo, o rytietišku šokiu. Bent jau aš pati taip linkusi įvardyti tai, ką šoku čia. Lietuvoje pilvo šokis stilizuotas, čia nebūtina ypač paisyti judesių tikslumo. Ir moterys, kurios ateina pas mane ir prašo išmokyti pilvo šokio, nemokau kokio nors konkretaus stiliaus. Kur kas svarbiau rytietiško šokio plastika, ritmas, dvasia.

Image removed.Kas gi svarbiausia šokant - apnuogintas pilvas, geidulingai judantys klubai?

Kaip ir bet kur, svarbiausia ne ką, o kaip darai. Be abejonės, apnuogintas pilvas - svarbus šio šokio akcentas. Pilvo šokis - vienas paslaptingiausių šokių žemėje. Jo istorijos tyrinėtojai mano, kad šaknys glūdi gilioje senovėje, kai buvo itin garbinamas moterų vaisingumas. Pilvo šokio ištakos - Egipto ir Vidurio Azijos ritualiniai šokiai. Žodis "pilvas" tose šalyse reiškia "gyvenimas". Nors gali šokti ir jaunos merginos, tačiau dvasią pajausti ir perteikti geriausiai geba brandaus amžiaus moterys.

Internete apie pilvo šokį teko prisiskaityti įvairių dalykų. Gelbsti nuo depresijos, gydo nuo moteriškų bėdų ir net padeda pastoti. Ar tiesa?

Na, kol kas dar nė viena moteris, lankanti pas mane užsiėmimus, nepastojo, - juokiasi. - Tačiau akivaizdu - tapo kur kas seksualesnės, patrauklesnės savo vyrams. Gyvybė yra ten, kur yra judėjimas. O šokant šį šokį, labiausiai juda gyvybės centras, kur yra visa žmogaus jėga, - prie bambos. Be vienos svarbiausių savo funkcijų - viliojimo, - pilvo šokis buvo sukurtas paruošti moters kūną vaikui išnešioti ir gimdyti. Visi judesiai ir vibracijos - tai natūralus vidinių organų masažas bei dubens raumenų stiprinimas. Vienas pilvo šokio pranašumų - kad tai nėra įprasti nuobodūs fizinės kultūros pratimai. Šokti malonu, ypač būryje. Kai moteris patiria džiaugsmą, - gaminasi džiaugsmo hormonai. Tuomet pradeda švytėti jos akys. Šokant pilvo šokį, skambant egzotiškai muzikai, gaunama daug teigiamų emocijų - tai padeda atsikratyti įtampos, stresų pasekmių. Moteris tampa plastiškesnė, atsiveria, tampa labiau savimi pasitikinti. Judėjimas padeda pakoreguoti ir figūros trūkumus. Nors pilvo šokiui papildomi kilogramai ne tik netrukdo, bet dar ir padeda. Tačiau pats kūnas tampa stangresnis. Mes su moterimis ne tik šokame, bet skiriame laiko ir specialiems pratimams - tai irgi padeda atsikratyti įvairių negalavimų, pavyzdžiui, nugaros skausmų. Šokis labai keičia moteris. Neretai iš nusivylusių namų šeimininkių jos virsta seksualiomis, savimi pasitikinčiomis moterimis. Šokanti moteris - kaip karalienė - didinga, gundanti ir paslaptinga. Galima sakyti, kad pilvo šokis - aistros, meilės, jausmų šokis.

Kokią reikšmę turi apranga?

Visus kostiumus, kuriais pasidabinusi šoku, kuriu aš pati. Tai labiau sceniniai, stilizuoti drabužiai, tačiau jie išlaiko tam tikras pilvo šokio aprangos tradicijas. Žinoma, geriausia kai pilvas atviras. Ir kai drabužiai turi daug blizgesio, spalvų, metalo, karoliukų. Klubus galima apsisiausti nerta skarele, ant rankų - daug skambančių apyrankių. Rytietiškam šokiui labai tinka ryškus makiažas.

Tačiau koks gražus būtų šokis, jis nebus pilnas, jeigu veide nešvies šypsena. Na, o jeigu moteris sugalvotų šokti savo vyrui, svarbu nenuleisti nuo jo žvilgsnio, - tada jis bus užhipnotizuotas. Šokdama pilvo šokį, moteris turi būti kaip gyvatė - žvilgsniu imti savo priešininką. Juk būtent akimis perduodama vidinė energija.

Pasakėte - šokant prieš vyrą. Vadinasi, moterys ne šiaip sau eina mokytis pilvo šokio. O su tam tikru tikslu - užburti, sužavėti vyrus.

Jau minėjau, kad pilvo šokio esmė - viliojimo menas. Tačiau nebūtinai tą viliojimą reikia suprasti tiesiogiai - tik šokant prieš vyrą. Šokio pamokas lankiusi moteris jau savaime spinduliuoja džiaugsmo hormonus ir jos kūnas skleidžia tuos gundymo signalus. Šokis naudingas pirmiausiai pačiai moteriai. Tiesa, būna, kad moterys šoka ir savo vyrams. Tačiau tai nebūtina laikyti galutiniu pilvo šokio pamokų lankymo tikslu.

Atrodote labai jaunatviškai. Ar iš kosmetikos kabinetų neišeinate, ar taip pozityviai veikia rytietiški šokiai?

Pas kosmetologus užsuku retai ir jokių specialių priemonių nenaudoju. Galbūt iš dalies išvaizda - paveldėta. Tačiau, manau, kad nemažai įtakos daro mano veikla. Šokis ir apskritai kūryba atveria žmogų, verčia jį judėti ir tiesiogine, ir perkeltine prasme. Labai svarbu viską daryti su džiaugsmu, pasitenkinimu, pozityviomis mintimis ir meile. Tai ir yra jaunystės eliksyras.

Daug kalbėjote apie meilę, regis, visiems įprastą ir kasdienį dalyką.

Meilę mes dažnai linkę tapatinti su konkrečiu žmogumi. Tačiau gebėjimas mylėti nepriklauso nuo to, ar esame mylimi. Permetę meilę ant kito žmogaus pečių, tampame nelaimingi. "Ar tu mane myli? - Tada ir aš tave mylėsiu." Tarsi kitas būtų už tai atsakingas. Baisiausia meilės pasekmė - prisirišimas ir priklausomybė. Ir dažnai taip atsitinka, kad iš mūsų atima tą, prie kurio esame per daug prilipę. Nes nustojame augti ir tobulėti kaip asmenybės. Iš tiesų pats žmogus yra meilė ir šviesa. Reikia išmokti taip mylėti, kad neprisirištum prie meilės objekto - leistum jam būti laisvam ir pats būtum laisvas. O žvelgiant dar giliau, pagal dvasinius dėsnius, visus žmones, augalus, gyvūnus reikėtų mylėti vienodai. Tik, žinoma, tai nėra labai lengva. Būtent tokios meilės šiuo metu aš ir mokausi. 

 

 

 

 

 

Rolanda LUKOŠEVIČIENĖ

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder