Dalia Bielskytė: sergančiųjų ambasadorė sveikųjų pasaulyje

Dalia Bielskytė: sergančiųjų ambasadorė sveikųjų pasaulyje

Leukemija - viena iš kraujo vėžio rūšių, su kuria man teko susipažinti asmeniškai ir labai artimai - pati sirgau šia liga prieš vienuolika metų. Nuo tada, kai pasijutau turinti jėgų grįžti į sveikųjų pasaulį, ėmiausi darbo onkohematologinių ligonių bendrijoje "Kraujas", kuri rūpinasi ne tik leukemija, bet ir kitomis kraujo vėžio rūšimis sergančiais žmonėmis bei jų artimaisiais, gina jų interesus ir plėtoja pozityvų sergančiųjų ir sveikųjų dialogą. Kad ir kaip būtų liūdna, sergančiuosius nuo sveikųjų vis dar skiria poliarizuoto stiklo siena - kaip toje dainoje: "Žiūrim mes abu, o matau tik aš tave." Kadangi man teko pabuvoti abiejose jos pusėse, tiesiog savavališkai prisiėmiau sergančiųjų ambasadoriaus pareigas sveikųjų pasaulyje. Lėtai, bet, manau, "mes stiklus pakeisim".

Šios veiklos, kaip ir ligos, nesirinkau, nesijaučiu ką nors aukojanti - gyvenu taip, kaip lemta likimo.

Kokia asmeninė patirtis įkvėpė Jus rūpintis šiais ligoniais?

Kai susirgau aš, supratau, kaip svarbu turėti informacijos apie savo ligą, kaip norisi pasikalbėti su kuo nors, kas jau savu kailiu patyrė šį išbandymą ir gal net rado brastą per ligos upę. Kadangi Lietuvoje tuo metu kaulų čiulpų transplantacijos dar nebuvo atliekamos, aš išvažiavau gydytis į Lenkiją. Ten pamačiau stiprią, rimtą pacientų organizaciją, kuri net mane, svetimšalę, priglobė po savo sparnu. Tada ir gimė mintis, kad pasveikusi turėčiau imtis panašios veiklos Lietuvoje.

Kokia veikla užsiimate onkohematologinių ligonių bendrijoje "Kraujas"?

Naujausia žinia yra ta, kad tapau šios bendrijos pirmininke. Taip pat atstovausiu bendrijai Lietuvos pacientų organizacijų atstovų taryboje (LPOAT). Tai reiškia, kad veiklos ribos išsiplėtė. Tačiau Klaipėda ir Jūrininkų ligoninė, kurios nuostabūs, profesionalūs gydytojai, pacientų problemoms dėmesinga administracija yra tikra dovana sergantiems klaipėdiečiams, visada mano širdyje užims ypatingą vietą. Klaipėdoje yra ir daugiau žmonių, nešančių gerumo ir atjautos vėliavą, po kuria dirba bendrija "Kraujas". Aktyviausi - Andrius Milkeris, Reda Pakultinienė, likimo valia mūsų gretas papildo vis daugiau aktyvių žmonių, kurie savo sveikatos problemų sprendimus randa bendroje veikloje ir mano galį padėti ne tik sau, bet ir kitiems.

Bendrija organizuoja seminarus ligoniams ir jų artimiesiems, akcijas, užsiima informacinių knygelių leidyba, aktualių klausimų ir problemų viešinimu, bendradarbiauja su gydytojais ir gydymo centrais, tarptautinėmis organizacijomis. Beje, akcija "Būk geras", kviečianti tapti kaulų čiulpų donorais, vyksta ir dabar - labai kviečiu prisidėti visus sveikus ir sąmoningus klaipėdiškius (daugiau informacijos - tinklalapyje "begood.lt").

Visada sakau, kad "Kraujo" bendrija - tarsi užnugaris tiems, kurie su kraujo vėžiu kaunasi pirmose linijose - gydytojams ir pacientams. Čia svarbus kiekvienas žmogus, kiekvieno žmogaus gera valia, gyva mintis.

Ką Jums reiškia pilietiškumo sąvoka? Kaip vertinate pilietiškiausiųjų rinkimus?

Pilietiškas reiškia neabejingas. Savo šeimai, tautai, žmonijai. Pilietiškumas neturi nieko bendro su žygdarbiu. Kiekvieną dieną, kiekviename žingsnyje susiduriu su ryškiomis pilietiškumo apraiškomis, nes Lietuvos žmonės yra geri ir jautrūs vieni kitiems. Deja, daužantys Seimo langus ir galvojantys tik apie savo kišenę taip pat mojuoja pilietiškumo vėliavomis. Todėl pilietiškiausiųjų rinkimai - pakyla ne personalijoms, o jų idėjoms. Esu dėkinga už dėmesį mano vadovaujamos bendrijos veiklai, už moralinę paramą ir visų pasirašiusių ties mano kandidatūra prašau: pasirašykite krauju - tapkite donorais ir būsite patys pilietiškiausi.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder