Akį traukė senoviniai laivai

Akį traukė senoviniai laivai

Jau trečią kartą Jūros šventės įkarštyje Dangės upe plaukė istoriniai laivai, primindami visai Lietuvai. Jubiliejinei – 80-ajai Jūros šventei – Lietuvos Jūrų muziejus drauge su VšĮ "Klaipėdos šventės" parengė išskirtinę dovaną – tarptautinį istorinių laivų paradą "Dangės flotilė", kuriame dalyvavo šešiolika tradicinių laivų ir senesnių nei 50 metų jachtų iš Lietuvos, Rusijos ir Lenkijos.

Jūros šventės metu – senovinių laivų regatos pabaiga

Taip jau sutapo, jog kelias dienas iki Jūros šventės Tradicinių ir senovinių laivų asociacija prikėlė senuosius burlaivius ir jachtas antrajam kvėpavimui. Liepos 22 d. – 25 d. pajūryje įvyko jachtų ir burvalčių regata "Burpilis 2014".

"Bandėm prisikviest visus tradicinius laivus iš Lietuvos. Taigi yra Jūrų muziejaus kurėnas, taip pat kurėnas ,"Kuršis", dalyvauja ir jachtų. Turime svečių iš užsienio – tai kurėnas „Rusna“ iš Kaliningrado Pasaulio vandenyno muziejaus ir žvejų burvaltė "Źakuwka" iš Nacionalinio jūrų muziejaus Gdanske", – pasakojo Tradicinių ir istorinių laivų asociacijos vadovas Romualdas Adomavičius.

Pirmąją laivų lenktynių dieną Nidoje pradėtas 1-asis Eduardo Jonušo etapas. E. Jonušas buvo kultūros veikėjas, Neringos garbės pilietis, piešęs paveikslus Kuršių marių ir kurėnų tematika. Jis taip pat pastatė garsųjį 1993m. kurėną, gyveno Nidoje, todėl etapas buvo pavadintas vyro garbei.

Antrasis etapas simboliškai vadintas "Memelio buriuotojų" pradėtas liepos 24 d. maršrutu Nida-Juodkrantė.

"Kai Klaipėda dar priklausė Vokietijai, Klaipėdos miesto buriuotojai organizuodavo savo ir žvejų regatas. Nors dažniausiai siekė pasigauti žuvų, bet vis tiek atsirasdavo noras palenktyniauti. Net yra toks specialus įrankis burpilis, kuris reiškią medinį semtuvą. Semi vandenį ir pili ant burės – tokiu būdu burės skylutės užsikemša ir laivas išvysto didesnį greitį. Taigi, mes taip siekiame išsaugoti šį vardą, simbolį", – tęsė R. Adomavičius.

Projektas duris atveria jau nebe pirmą kartą. Tradicinių ir istorinių laivų asociacija organizuodama renginį istoriniams laivams siekia Kuršių marių laivininkystės paveldą – tradicines laivybos priemones (burvaltes) – pristatyti platesniam visuomenės ratui bei priminti lietuvių tradicijas, todėl paskutinysis etapas "Jūros dienos" pavadintas Jūros šventės garbei.

"Regatos finišas yra Klaipėdoje, todėl laivus prisišvartuosime jau Jūros šventės metu", – prieš 3-ąjį etapą kalbėjo Tradicinių ir istorinių laivų asociacijos vadovas Romualdas Adomavičius

Iš viso regatoje dalyvavo apie 10 laivų. 4 kurėnai, 3 venterinės valtys – sumažintos kurėnų kopijos, žvejybinis lenkų laivas, Jūrų muziejaus laivas ir Gdansko Jūrų muziejaus laivas bei pora istorinių jachtų.

Pats organizatorius R. Adomavičius taip pat dalyvavo regatoje su burlaiviu "Sturm1". "Laivo pavadinimas – tai trys pirmos kaimo raidės ir registracijos numeris. Mūsų burlaivio vardas kilęs iš vokiečių kalbos. Tai Šturmų kaimelis", – pasakojo vyras.

Greičiausiai 18 km atstumą Juodkrantė – Klaipėda ir 6 valandas trukusią burlaivių regatą kurėnų klasėje laimėjo kurėnas ,"Kuršis", venterinių valčių klasėje – "Rusnės" valtis, jachtų klasėje – jachta "Rasa".

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder