Pokalbyje taip pat dalyvaus ir vienas iš šio filmo herojų, buvęs policijos generalinis komisaras Visvaldas Račkauskas.
„Tai daugiau nei filmas. Tai legendinių vyrų istorija, kelias, gyvenimas, drąsa ir kasdienybė, jų dėka mūsų šalis netapo nusikaltėlių oaze ir tarptautine grėsme visai Europai. „Šeštajam skyriui”, taip tuomet vadintas elitinius pareigūnus vienijęs teisėsaugos organas, turime būti dėkingi už tai, kaip toli teisėtvarkoje valstybei pavyko nueiti šiandien”, – sako unikalų filmą pristatantis septynių bestselerių autorius Dailius Dargis.
Filme intriguojančias istorijas pasakos buvę elitinio kriminalinės policijos padalinio – 6-ojo skyriaus vadovai, eiliniai operatyvininkai bei tuomet su vaizdo fiksavimo technika dirbę asmenys, kuriems 1989–1992 metų laikotarpiu teko susidurti su milžiniškais sunkumais.
D.Dargis pokalbio metu teigė, kad šeštojo skyriaus pareigūnams turėtume būti dėkingi dėl to, kokioje saugioje šalyje šiandien gyvename.
„Jei ne tie vyrai, šiandien gyventume kaip Meksikoje, kur važiuoji per dykumą ir matai žmonių galvas ant kuolų. Kiekvieną dieną vyksta šaudynės, narkotikų karai, turto prievartavimai, daugybė kitų laukių nusikaltimų, kurie Pietų Amerikoje vyksta iki šiol, - kalbėjo D.Dargis. - Lietuva jau buvo ant ribos ir sakyčiau, būtent 6 skyrius sustabdė laukinį banditizmą, kuris Lietuvoje pradėjo sproginėti 1989-1990 metais.“
V.Račkauskas atskleidė, kaip kūrėsi šeštieji skyriai ir kaip pavyko surinkti elitinius pareigūnus. "Į skyrių atėjo dirbti žmonės, puikiai išmanantys kriminalinės žvalgybos veiklą, baudžiamąjį procesą, buvo padorūs, sąžiningi ir ypatingai kūrybingi", - pasakojo jis.
Kaip prisiminė jis, šeštųjų skyrių bijojo ne tik nusikaltėliai. Pareigūnai gaujų viduje turėjo informatorius, kurie atskleisdavo ne tik planuojamus nusikaltimus, bet ir banditų ryšius su politikos ir verslo pasauliu.
Rašyti komentarą