Benas Gudelis „Valandoje su Rūta“: „Seimo nariai – absoliutūs nelegalai!“

Benas Gudelis „Valandoje su Rūta“: „Seimo nariai – absoliutūs nelegalai!“

„Ar jūs turite darbo sutartį? Ne? Tai jūs esate visiški nelegalai. Ir nesuprantu kodėl jūsų iki šiol neužtrumpina mokesčių inspekcija!“, - šį ketvirtadienio vakarą LNK laidoje „Valanda su Rūta“ dalyvaujantiems Seimo nariams Birutei Vėsaitei ir turtingiausiam Seimo nariui Valdemarui Valkiūnui į akis rėš verslininkas Benas Gudelis. Pasak verslininko, Seimo nariai - vieninteliai Lietuvoje, gaunantys atlyginimą ne pagal darbo sutartį, ir dar gausybę privilegijų. Ir nors politikų darbdaviai yra paprasti žmonės, jie neturi jokios galimybės ne tik kontroliuoti politikų darbą, bet ir juos atleisti.

Verslininko bei kitų laidos dalyvių emocijas pakurstys diskusija apie minimalią algą Lietuvoje. Prieš keletą mėnesių politikai pakėlė minimalią algą 50 litų. Dabar ji 850 litų atskaičius mokesčius lieka 706 litų. Tačiau kai benzino kainos jau siekia daugiau nei 5 litus, o būtiniausių maisto produktų kainos kyla kone kas mėnesį, už papildomus keliasdešimt litų prie algos vargu ar ką nusipirksi. „Nejaugi valdžia mano, kad 850 litų per mėnesį pakanka pragyventi Lietuvoje?“, - klaus laidos vedėja Rūta Mikelkevičiūtė.

„Jei verslininkai būtų sąžiningesni ir savo darbuotojams mokėtų tokias algas, kokių jie verti, mes surinktume daugiau mokesčių ir visiems būtų geriau“, - studijoje susirinkusiems aiškins Seimo narė B. Vėsaitė. Tuo tarpu turtingiausias Seimo narys Valdemaras Valkiūnas tikins, kad į Seimą turėtų būti renkami tokie kaip jis, žinantys kaip uždirbti pinigus. „Tuomet Lietuvoje visi plaukiotų „laimės jūroje““, - tikins V.Valkiūnas.

Tačiau tikrąją realybę bei tai, kaip pragyvena žmonės atskleis laidoje dalyvausiančios slaugytojos. Viena jų, Silva, dirbanti vaikų reanimacijoje tikins, kad nors šeimos ir vaikų neturi, tam, kad pragyventų Lietuvoje ji ne tik dirba savaitgaliais ir švenčių dienomis, tačiau dar turi ir antrą darbą. Tuo tarpu kita laidoje dalyvavusi slaugytoja Rūta atvirai papasakos, kad, norėdama padėti išlaikyti savo šeimą, buvo priversta emigruoti į Norvegiją.

„Prasidėjus krizei, dar labiau sumažėjus atlyginimams mūsų šeima drabužius pirkdavo padėvėtų drabužių parduotuvėse, o maistą tik tuomet, kai šis atpigdavo - baigdavosi jo galiojimas. Tačiau net ir tuomet likau Lietuvoje. Tačiau kai savo itin muzikai gabaus vaiko negalėjau išleisti į tarptautinį konkursą, nes neturėjau pinigų, supratau, kad tai - paskutinis lašas. Pasak jos, ten atlyginimas beveik 10 kartų didesnis nei Lietuvoje, tad jei čia slaugytojos vidutiniškai uždirba apie 1200 litų, ten jų atlyginimas siekia 8 ir daugiau tūkstančių litų.

„Prieš kelias dienas grįžau į Lietuvą. Nepatikėsite – tačiau beveik visas lėktuvas kuriuo skridau buvo pilnas lietuvių ir latvių slaugytojų, kurios vyko namo kaip ir aš. Patikėkite, dar po kelerių metų Lietuvos ligoninėse nebus kam dirbti“, - tikins moteris. Tai patvirtins ir Kauno universiteto medicinos klinikų vaikų ligų klinikos vadovas Rimantas Kėvalas. Anot jo, emigravus dar daugiau slaugytojų, nebus kam rūpintis ligoniais, o be slaugytojų grius visa gydymo sistema, mat jos – sėkmingo išgijimo pagrindas.

Laidoje dalyvavęs politinių komunikacijų konsultantas ir žurnalistas Giedrius Drukteinis teigs, kad žmonės be reikalo iš politikų tikisi malonės. Pasak jo susidaro įspūdis, kad žmonės dažnai negirdi, ką jiems sako politikai, visada turintys kaip pateisinti savo sprendimus. „Kam jūs prašote išmaldos politiko, kuris turi virš 30 milijonų? Geriau patys pasukite galvas, ką daryti“, - aiškins G. Drukteinis.

 

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder