Indijoje simboliškai minima trejų metų sukaktis nuo paskutinio masinio poliomielito užfiksavimo, praneša "Reuters".
Šalyje tai laikoma didžiuliu pasiekimu ir tikru įrodymu, kad milžiniškos investicijos į vakcinavimo programas atsiperka. Indijos sveikatos apsaugos ministras šią progą pavadino "reikšmingu etapu".
Poliomielitas tapo antrąja liga Indijoje, kuriai pažaboti panaudota visuotinė vakcinacija. 1980 m. tokiu būdu išnaikintas raupų virusas. Maždaug 2,3 mln. savanorių įvairiais vakcinavimo etapais paskiepijo apie 170 mln. vaikų iki penkerių metų.
2012 m. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pašalino Indiją iš valstybių sąrašo, kuriose siaučia poliomielito epidemijos. Sąraše įrašomos valstybės, kuriose virusas plinta nekontroliuojamai, jame vis dar lieka Pakistanas, Afganistanas ir Nigerija. PSO ketina suteikti Indijai "nuo poliomielito laisvos šalies" statusą vasario mėnesį, kuomet bus ištirti naujausi mėginiai. Nuo 2011 m. Indijoje buvo užfiksuotas tik vienas ligos atvejis, lyginant su 741 atveju 2009 m.
Poliomielito virusas yra ūminė virusinė infekcinė liga, galinti sukelti luošumą arba mirtį per kelias valandas. Liga buvo fiksuojama daugiau kaip šimte šalių net iki 1980 m., kasmet paralyžiuodama apie 350 tūkst. žmonių, daugiausiai vaikų.
Nors masinis skiepijimas nuo šios ligos vykdomas daugiau kaip 25 metus, baiminamasi, kad liga gali grįžti į konfliktų draskomas teritorijas, pavyzdžiui, Siriją ir Somalį. Dalyje Pakistano ir Afganistano vakcinavimo programos yra nutrauktos, nes islamistų kovotojai skiepus vadina Vakarų sąmokslo dalimi.
Rašyti komentarą