"Žalgiris" pralaimėjo pirmąsias Eurolygos rungtynes

Pirmosiose Eurolygos rungtynėse namuose Kauno „Žalgiris“ nusileido Madrido „Real“. Kauniečiai itin dažnai klydo, neįveikiama buvo ispanų gynyba.

Penktadienio vakaro rungtynės prasidėjo sausakimšoje „Žalgirio“ arenoje. Kauniečių starto penketas: Justinas Dentmonas, Vytenis Lipkevičius, Tomas Dimša, Paulius Jankūnas, Robertas Javtokas.

Pirmasis kėlinys nebuvo rezultatyvus tiek „Žalgiriui“, tiek „Real“. Per pirmąjį ketvirtį kauniečių ekipoje pasižymėjo Šarūnas Jasikevičius, pelnęs 5 taškus bei Paulius Jankūnas, pirmąjį kėlinį įmetęs 4 taškus. Tuo metu varžovų ekipoje taškų sąskaitas atidarė Sergio Llullas, Rudy Fernandezas, Nikola Miroticus, Marcusas Slaughteris.

Antrasis kėlinys „žalgiriečiams“ taip pat nebuvo sėkmingas, ilgai nepavyko pelnyti taškų, kauniečiai dažnai klydo. Po kėlių sėkmingų Sergio Rodriguez taškų varžovai atsiplėšė 21:15, gerą žaidimą demonstravo ir R. Fernandezas. Kėlinio pabaigoje ispanams pavyko atitrūkti ir 12 taškų persvara, o į rūbines žalgiriečiai išėjo atsilikdami 24:35. Įpusėjus varžyboms „žalgiriečių“ ekipoje rezultatyviausi buvo P. Jankūnas bei Š. Jasikevičius. Madrido „Real“ komandoje įpusėjus rungtynėms daugiausiai taškų buvo įmetę S. Rodriguezas bei S. Llullas.

Trečiajame varžybų ketvirtyje „Žalgiriui“ pavyko kiek sušvelninti rezultatą iki šešių taškų, tačiau kauniečiai įstrigo į kibią ispanų gynybą, o „Real“ spurtavo 9:0. Maža to, po ispanų tritaškių lietaus lietuviai jau atsiliko ir 20 taškų skirtumu – 34:54. Situaciją taisyti mėgino A. Milaknis, taip pat pataikęs iš toli. Iš duobės „Žalgirį“ traukė ir Š. Jasikevičius, pataikęs tritaškį, tačiau tuo pačiu atsakė ir R. Fernandezas. Paskutinę trečiojo kėlinio minutę „Žalgiriui“ ispanų gynyba tapo kone neįveikiama, o „Real“ vis labiau tolo. Po trečiojo kėlinio kauniečiai atsiliko 24 taškų skirtumu – 44:64.

Per paskutinį kėlinį kauniečiai pavyzdingiau gynėsi bei neleido ispanams mesti iš po krepšio. Praėjus trims kėlinio minutėms „Žalgiris“ ištirpdė ispanų atotrūkį iki 15-kos taškų – 51:66. Įpusėjus kėliniui abejoms komandoms sunkiai sekėsi pelnyti taškus, kol pasižymėjo N. Miroticus. Į įspanų pelnytus taškus Š. Jasikevičius atsakė tritaškiu. Varžybų pabaiga tebuvo formalumas, „Žalgiris“ Kaune varžovams nusileido 20 taškų skirtumu – 63:83.

Ketvirtadienio vakarą kita šalies komanda – Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Eurolygos mače su Atėnų „Panathinaikos“ nugalėjo varžovus rezultatu 84:83.