"Žalgiris" pralaimėjo "Panathinaikos"

Vyrų krepšinio klubų Eurolygos varžybų trečiojo turo rungtynėse B grupėje penktadienį Lietuvos čempionas Kauno "Žalgiris" svečiuose 75:92 (21:25, 21:13, 13:26, 20:28) pralaimėjo nugalėtojos titulą ginančiai Atėnų "Panathinaikos" (Graikija) komandai su Šarūnu Jasikevičiumi ir patyrė trečiąją nesėkmę.

Rungtynių pradžioje žalgiriečiai pirmavo 5:2, 7:4, bet Eurolygos čempionai sugebėjo pasivyti varžovus ir persverti rezultatą savo naudai 9:7. Pirmojo ketvirčio pabaigoje šeimininkų pranašumas padidėjo iki septynių taškų (25:18), tačiau jį taikliu tolimu metimu sumažino Tajus Losonas (Ty Lawson).

Antrąjį kėlinį "Žalgiris" pradėjo spurtu 7:0 ir išsiveržė į priekį 28:25. 14-ąją min. "Panathinaikos" vėl persvėrė rezultatą savo naudai (32:30). Svečiams pavyko susigrąžinti nedidelį pranašumą, bet, likus 2 min. iki ilgosios pertraukos minimalią persvarą turėjo Atėnų klubas (38:37). Tada Kauno komanda pelnė penkis taškus be atsako ir po pirmosios rungtynių pusės pirmavo 42:38.

Trečiąjį kėlinį "Panathinaikos" pradėjo spurtu 15:3 ir įgijo aštuonių taškų pranašumą (53:45). Iniciatyvą perėmę aikštės šeimininkai jos iš rankų nebepaleido. Po trijų ketvirčių Atėnų klubas pirmavo devyniais taškais (64:55), o ketvirtojo kėlinio viduryje skirtumas padidėjo net iki 19 taškų (81:62). Žalgiriečiai sumažino atsilikimą iki 12 taškų (72:84), tačiau iki finalo sirenos "Panathinaikos" susigrąžino solidžią persvarą.

"Žalgiriui" Sonis Vymsas (Sonny Weems) pelnė 21 tašką, T. Losonas - 14, Milovanas Rakovičius - 12.

Trečiąją pergalę iškovojusiai "Panathinaikos" ekipai 16 taškų pelnė Dimitris Diamantidis, 14 - Maikas Batistas (Mike Batiste), po 13 - Deividas Loganas (David Logan) ir Janas Vujukas (Ian Vougioukas).

7 min. žaidęs Š. Jasikevičius surinko 5 taškus (dvitaškiai 2/3, baudos 1/1) ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Kitas Eurolygos rungtynes "Žalgiris" žais lapkričio 10 dieną namuose su Bambergo "Brose Baskets" (Vokietija) komanda.

Statistika.

Atėnų "Panathinaikos" (Graikija) - Kauno "Žalgiris" 92:75 (25:21, 13:21, 26:13, 28:20).

Teisėjai - Saša Pukl (Slovėnija), Emilio Perez Pizarro (Ispanija), Rustu Nuran (Turkija).

"Panathinaikos" komandai taškus pelnė: Dimitris Diamantidis 16, Mike Batiste 14, David Logan ir Ian Vougioukas po 13, Romain Sato 8, Nick Calathes ir Steven Smith po 7, Kostas Kaimakoglou ir Šarūnas Jasikevičius po 5, Aleks Marič ir Kostas Tsartsaris po 2 (Alexandros Kyritsis).

"Žalgiriui": Sonny Weems 21, Ty Lawson 14, Milovan Rakovič 12, Marko Popovič ir Mantas Kalnietis po 8, Mindaugas Kuzminskas 4, Tomas Delininkaitis ir Tadas Klimavičius po 3, Robertas Javtokas 2 (DeJuan Collins, Paulius Jankūnas, Vytenis Lipkevičius).

Taiklumas: dvitaškiai - 23/37 (62 proc.) ir 18/32 (56), tritaškiai - 10/21 (47) ir 8/19 (42), baudos - 16/19 (84) ir 15/23 (65).

Atkovoti kamuoliai - 28 ir 23, rezultatyvūs perdavimai - 20 ir 16, perimti kamuoliai - 13 ir 7, klaidos - 15 ir 16.