"Žalgiris" po pratęsimo pralaimėjo "Unicaja" krepšininkams

Vyrų krepšinio klubų Eurolygos varžybų antrojo turo rungtynėse B grupėje antradienį Lietuvos čempionas Kauno "Žalgiris" svečiuose po pratęsimo 78:85 (19:22, 20:8, 13:19, 15:18; 11:18) pralaimėjo Malagos "Unicaja" (Ispanija) krepšininkams ir patyrė antrąją nesėkmę.

Pirmajame kėlinyje kova vyko taškas į tašką ir po 10 žaidimo minučių žalgiriečiai atsiliko 19:22.

Antrąjį ketvirtį svečiai pradėjo pelnydami devynis taškus be atsako ir įgijo šešių taškų pranašumą - 28:22. 27-ąją min. "Žalgirio" persvara padidėjo iki devynių taškų (33:24), o, likus šiek tiek mažiau nei 2 min. iki ilgosios pertraukos, komandas jau skyrė 11 taškų (39:28). Šeimininkams pavyko taikliu dvitaškiu metimu sumažinti atsilikimą - 30:39.

Trečiąjį kėlinį Malagos komanda pradėjo spurtu 10:0 ir 34-ajai min. persvėrė rezultatą savo naudai 40:39. Žalgiriečiams pavyko susigrąžinti nedidelį pranašumą ir po 30 žaidimo minučių jie pirmavo 52:49.

Po Marko Popovičiaus tritaškio skirtumas padidėjo iki šešių taškų (55:49), o 37-ąją min. "Žalgiris" atitrūko 61:54. Aikštės šeimininkai laimėjo atkarpą 9:2 ir, prasidėjus priešpaskutinei susitikimo minutei, išlygino rezultatą 63:63. M. Popovičiaus taiklus tolimas metimas sugrąžino pranašumą Kauno komandai, tačiau, prasidėjus paskutinei mačo minutei, "Unicaja" vėl išlygino rezultatą 67:67. Per likusį ketvirčio laiką komandoms taškų pelnyti nebepavyko, o pratęsime dominavo aikštės šeimininkai.

"Žalgiriui" Sonny Weemsas pelnė 21 tašką, M. Popovičius - 18, Mantas Kalnietis - 11.

"Unicaja" ekipai 21 tašką pelnė Joel Freeland (12 atk. kam.), 20 - Kristapas Valteris, 10 - Tremmell Darden.

Kitas Eurolygos rungtynes "Žalgiris" žais lapkričio 3 dieną svečiuose su nugalėtojos titulą ginančia Atėnų "Panathinaikos" (Graikija) komanda, kuriai atstovauja Šarūnas Jasikevičius.

Statistika.

Malagos "Unicaja" (Ispanija) - Kauno "Žalgiris" 85:78, po pratęsimo (22:19, 8:20, 19:13, 18:15; 18:11).

Teisėjai - Siniša Herceg (Kroatija), Enrico Sabetta (Italija), Renaud Geller (Belgija).

"Unicaja" komandai taškus pelnė: Joel Freeland 21 (12 atk. kam.), Kristaps Valteris 20, Tremmell Darden 10, Gerald Fitch ir Berni Rodriguez po 9, Luka Zorič 7 (12 atk. kam.), Jorge Garbajosa 5, Earl Rowland ir Nedžad Sinanovič po 2 (Saul Blanco, Hrvoje Perič).

"Žalgiriui": Sonny Weems 21, Marko Popovič 18, Mantas Kalnietis 11, Tadas Klimavičius 8, Ty Lawson 7, Robertas Javtokas 5, Mindaugas Kuzminskas 4, Tomas Delininkaitis ir Milovan Rakovič po 2 (Paulius Jankūnas, DeJuan Collins, Artūras Milaknis).

Taiklumas: dvitaškiai - 23/64 (35 proc.) ir 20/47 (42), tritaškiai - 7/23 (30) ir 7/17 (41), baudos - 18/27 (66) ir 17/25 (68).

Atkovoti kamuoliai - 52 ir 49, rezultatyvūs perdavimai - 12 ir 12, perimti kamuoliai - 10 ir 4, klaidos - 9 ir 20.