Žalgiris pirmasis žengė į LKF taurės finalą

Kauno "Žalgirio" krepšininkai pirmieji žengė į Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurės finalą. Pusfinalyje Aleksandro Trifunovičiaus auklėtiniai "Žalgirio" arenoje 87:73 (25:15, 26:16, 13:19, 23:22) nugalėjo Kėdainių "Kėdainiai-Triobet" klubą.

Rungtynės prasidėjo Milovano Rakovičiaus dvitaškiu, tačiau Kėdainiškiai atsakė 4 baudos metimais iš eilės ir išsiveržė į priekį (4:2). Po žalgiriečių spurto 8:0 į priekį vėl išsiveržė šeimininkai (10:4). Įpusėjus kėliniui P.Jankūnas taikliu dvitaškiu iš po krepšio padidino "Žalgirio" persvarą iki dviženklio skaičiaus (15:5). Likus žaisti kiek daugiau nei minutę Vytenis Jasikevičius taikliais baudų metimais sumažino Kėdainių deficitą iki 5 taškų (16:21). Kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidę šeimininkai po pirmojo kėlinio pirmavo 9 taškais 25:16.

Antrojo kėlinio pradžioje M.Valukonis pelnė du taškus, o P.Jankūnas užsidirbo techninę pražanga, kuri "Žalgirio" kapitonui buvo ketvirtoji. Po V.Jasikevičiaus baudos metimų ir dar vieno M.Valukonio dvitaškio "Kėdainiai-Triobet" deficitas ištirpo iki 3 taškų (22:25). Po P.Beliavičiaus taiklių baudos metimų kauniečių pranašumas ištirpo iki minimumo (25:24). Baigiant įpusėti kėliniui Vidas Ginevičius taikliu tritaškiu išlygino rezultatą (31:31). Po Kauno "Žalgirio" ekipos spurto 20:1 Lietuvos čempionai prieš ilgąją pertrauką susikrovė 19 taškų persvarą 51:32.

Trečiojo kėlinio pradžioje po V.Ginevičiaus tritaškio ir P.Belevičiaus dvitaškio "Kėdainiai-Triobet" ekipa sumažino deficitą iki 14 taškų (39:53). Įpusėjus kėliniui V.Ginevičius dvitaškiu sušvelnino atsilikimą iki 12 taškų (45:57). Likus žaisti 2 minutes V.Šulskis dvitaškiu sumažino svečių deficitą iki 8 taškų (59:51). Kėlinio pabaigoje sėkmingiau žaidę žalgiriečiai po trijų kėlinių pirmavo 13 taškų skirtumu 64:51.

P.Belevičius taikliu dvitaškiu pradėjo ketvirtąjį kėlinį (64:53). Sužaidus 4 minutes Laimonas Kisielius dėjimu sumažino "Žalgirio" persvarą iki 7 taškų (68:61). Įpusėjus kėliniui Tomas Delininkaitis pataikė tritaškį, o kitos atakos metu gynėjas pakabino kamuolį virš lanko M.Rakovičiui, kuris ataką užbaigė dėjimu (74:61). Per likusį laiką žalgiriečiai persvaros neiššvaistė ir rezultatu 87:73 iškovojo pergalę.

"Žalgiris": Robertas Javtokas (8 atk. kam.) ir Sonny Weemsas po  15, Milovanas Rakovičius 14, Mantas Kalnietis 13.

"Kėdainiai-Triobet": Egidijus Dimša 18 (7 atk. kam.), Paulius Beliavičius 12, Vidas Ginevičius 10.