„Žalgiris“ nugalėjo Stambulo „Anadolu Efes“

Kauno „Žalgirio“ (5/4) komanda namuose iškovojo dar vieną pergalę Eurolygoje ir 91:83 (22:26, 25:18, 19:17, 25:22) palaužė Stambulo „Anadolu Efes“ (2/7) klubą.

Svečiai mačą pradėjo keliais tolimais metimais, bet žalgiriečiai atsakė greitomis atakomis – 11:13. Edgaras Ulanovas rodė sėkmingą žaidimą ir ne tik rezultatą išlygino, bet ir persvėrė (15:13), tačiau Brockas Motumas į tai atsakė tolimu metimu – 16:15. Paulius Jankūnas pelnė dvitaškį su pražanga, „Anadolu Efes“ klydo, o žalgiriečiai gavo progą padidinti persvarą – 22:18. Po atkarpos 5:0, kurią surengė svečiai, Šarūnas Jasikevičius sušaukė komandą į pasitarimą, bet kėlinį dar tritaškiu baigti spėjo Krusnoslavas Simonas ir taip „Anadolu Efes“ pirmavo 26:22.

Artūras Milankis dar kėlinio pradžioje iškeliavo į rūbinę, nes susižeidė, bet gynybą pagerinęs „Žalgiris“ ir be jo pagalbos rezultatą persvėrė – 33:28. Dee Bosto tolimas metimas dar padidino skirtumą, „Anadolu Efes“ vedliu buvo Bryantas Dunstonas, bet „Žalgiryje“ dominavo E.Ulanovas – 42:36. Iš trečio karto žalgiriečiams pavyko užbaigti ataką: išsaugojus kamuolį tritaškį smeigė E.Ulanovas – 47:40. 20 taškų įmetęs žalgirietis jau pasiekė savo karjeros rezultatyvumo (20) rekordą, nors antras kėlinys dar nesibaigė. „Anadolu Efes“ spėjo priartėti ir po antro kėlinio atsiliko 44:47.

Atkakli kova vyko ir po didžiosios pertraukos, o pranašumą žalgiriečiams grąžino Aaronas White‘as, smeigęs tritaškį – 54:49. Kiekvieną „Anadolu Efes“ bandymą priartėti žalgiriečiai atremdavo ir neužleisdavo į priekį svečių (60:57). Likus vos daugiau nei minutei trečiame ketvirtyje Joshas Adamsas baudų metimais skirtumą sumažino iki minimumo (59:60), bet Paulius Valinskas paleido tritaškį – 63:59. Nors kitas tolimas šūvis ir buvo netikslus, jis vėl atakavo ir mesdamas išprovokavo J.Adamso pražangą. Po trečio kėlinio „Žalgiris“ pirmavo 66:61.

„Anadolu Efes“ ketvirtajame kėlinyje sunkiai sekėsi stabdyti žalgiriečius, kurie įgavo dviženklį pranašumą, o P.Jankūnas smaigstė vieną metimą po kito. Puikiai savo šansus išnaudojo ir P.Valinskas (84:74), o E.Ulanovas sėkmingu metimu pasiekė Eurolygos rezultatyvumo rekordą. „Anadolu Efes“ keliskart stojo mesti baudų ir jas išnaudodavo (81:86), o B.Dunstonas sukūrė dėjimą – 83:86. Liko pusantros minutės, po minutės pertraukėlė K.Pangosas prasiveržimu pelnė labai svarbius taškus (88:83), o B.Motumas šovė tolimą metimą pro šalį. K.Pangosas smeigė dar vieną taiklų šūvį ir pergalė buvo įtvirtinta.

Edgaras Ulanovas pelnė 22 taškus (5/5 dvit., 2/4 trit., 6/6 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, 2 kartus suklydo, 2 sykius prasižengė, 3 pražangas išprovokavo ir surinko 32 naudingumo balus. Jam tai – rezultatyviausios ir naudingiausios karjeros rungtynės Eurolygoje.

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 22, Paulius Jankūnas 17, Brandonas Daviesas 12, Kevinas Pangosas 10 (7 rez. perd.), Axelis Toupane‘as 9, Aaronas White‘as ir Paulius Valinskas (6 rez. perd., 14 n.b.) – po 8.

„Anadolu Efes“: Bryantas Dunstonas 17, Joshas Adamsas 15, Ricky Ledo 13, Krunoslavas Simonas 12, Brockas Motumas 11 (6 atk. kam.).