„Žalgiris“ namuose solidžiai įveikė „Rytą“

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai centrinėje „Betsafe-LKL“ dvikovoje sekmadienį savų žiūrovų akivaizdoje 71:61 (10:14, 26:10, 16:20, 19:17) trečią kartą šiame sezone parklupdė Vilniaus „Ryto“ komandą.

Per pirmąsias penkias minutes kokybiško puolimo žiūrovai neišvydo, kadangi per jas abi komandos tepelnė po keturis taškus – 4:4. Vis dar vangų puolimą pažadinti bandė nugara sužaidęs Edgaras Ulanovas bei iš toli iššovęs Thomasas Walkupas, tačiau švieslentėje ir toliau degė lygus kuklus 9:9 vienženklis rezultatyvumas. Lietuvos čempionų puolimas toliau buvo bedantis, tad po pirmojo kėlinio 10:14 pirmavo vilniečiai.

Antrajame kėlinyje žodį tarė septynis taškus rinkęs komandos kapitonas Paulius Jankūnas, į priekį kauniečius 23:20 išvedė baudų stojęs mesti Th. Walkupas.

P. Jankūnas smeigė antrąjį savo tritaškį, o po perimto kamuolio dėjimu aistras sprogdino atstumą iki 28:20 didinęs Martinas Gebenas.

„Žalgirio“ spurtą net iki 16:0 tęsė klaidinamų judesių virtinę pademonstravęs E. Ulanovas, charakterį rodė dėl kamuolio pavyzdingai pakovojęs Lukas Lekavičius, kurio kova netrukus virto M. Gebeno dvitaškiu su pražanga – 33:20. Prieš didžiąją pertrauką iš toli iššovė E. Ulanovas, leidęs pirmauti 36:24.

Antrojoje mačo pusėje vėl kiek užstrigusį šeimininkų puolimą tritaškiu išjudino dviženklę persvarą 39:28 sugrąžinęs E. Ulanovas. Kabliu tikslų komandos draugo perdavimą pavertė M. Gebenas, iš toli prisitaikė Artūras Milaknis ir Nigelas Hayesas – 47:33. Greitame išpuolyje tritaškiui buvo išvestas A. Milaknis, vienas pries vieną varžovą įveikė E. Ulanovas, tačiau prieš lemiamą kėlinį atstumas sumažėjo iki 52:44.

Ketvirtasis kėlinys ir vėl sunkiau prasidėjo žalgiriečiams, kurių apčiuopiamas pranašumas per tris tuščias minutes sumenko iki 52:48. Užsitęsusią tylą nutraukė Th. Walkupo pastebėtas M. Gebenas, vilniečių entuziazmą gesino tolimą bombą paleidęs A. Milaknis – 57:48.

Tritaškiu į tritaškį atsakė E. Ulanovas, užsivedęs A. Milaknis smeigė dar vieną svarbų tritaškį, tarsi viesulas į baudos aikštelę prasibrovė saugų atstumą 65:57 palaikęs P. Jankūnas. Prasidėjus paskutinei minutei pergalės link artino Th. Walkupas, o visus formalumus užbaigė bei pergalę rezultatu 71:61 užfiksavo greitoje atakoje tritaškį švystelėjęs A. Milaknis.

Žalgiris“: A. Milaknis 17 (5/8 trit., 3 per. kam.), E .Ulanovas 16 (3/5 trit., 5 atk. kam.), P. Jankūnas 12 (6 atk. kam.), Th. Walkupas 10 (8 atk. kam., 5 rez. perd.), M. Gebenas 9 (2 per. kam.), N. Hayesas 3 (2 per. kam.), J. Landale‘as 2, Z. LeDay 2, K. C. Riversas 0, L. Lekavičius 0, R. Jokubaitis 0.

„Rytas“: M. Blaževičius 18 (7/9 dvit.), M. Girdžiūnas 17 (3/6 trit.), E. Bendžius 10.