"Žalgiris" ir "Lietuvos rytas" iškovojo pergales

VTB Vieningosios lygos krepšinio čempionato A grupėje antradienį Lietuvos čempionas Kauno "Žalgiris" namuose 74:58 (25:9, 17:20, 20:14, 12:15) įveikė Kijevo "Budivelnik".

Aikštelės šeimininkai atitrūko jau pirmajame kėlinyje. 7-ąją min. "Žalgiris" pirmavo 17:4, o 9-ąją min. - 25:7. Per pirmąsias 10 minučių kauniečiai iš septynių tritaškių pataikė penkis. Antrojo kėlinio pradžioje žalgiriečiai įgijo 20 taškų persvarą (29:9). Prieš didžiąją pertrauką svečiams pavyko sumažinti skirtumą iki 13 taškų (29:42). 29-ąją min. komandas skyrė 12 taškų (55:43), tačiau po to kauniečiai laimėjo atkarpą 13:2 ir įgijo 23 taškų persvarą (68:45, 35-ąją min.).

"Žalgiriui" (3 pergalės/5 pralaimėjimai) 12 taškų pelnė Mantas Kalnietis, 11 - Milovanas Rakovičius, 10 - Paulius Jankūnas, 9 - Markas Popovičius (Marko Popovič), 8 - Sonis Vymsas (Sonny Weems).

Kauno komandoje debiutavęs amerikietis Ryvsas Nelsonas (Reeves Nelson, 12 min.) ir į "Žalgirį" sugrįžęs Dainius Šalenga (20 min.) pelnė po 2 taškus ir atkovojo po 5 kamuolius.

Septintąją vietą A grupėje užimantys kauniečiai kovą dėl kamuolių po krepšiais laimėjo 41-30.

Aštuntąją vietą užimančioje "Budivelnik" ekipoje (2/6) rezultatyviausias buvo Artiomas Parachovskis. Jis surinko 12 taškų. 26 min. žaidęs Rolandas Alijevas pelnė 11 taškų, o Michailas Anisimovas per 16 min. taškų nepelnė.

B grupės rungtynėse antradienį Lietuvos vicečempionas Vilniaus "Lietuvos rytas" namuose 72:61 (14:13, 21:16, 20:19, 17:13) įveikė iki tol be pralaimėjimų žengusius Sankt Peterburgo "Spartak" (Rusija) krepšininkus.

Penktąją pergalę iškovojusiai Vilniaus komandai (5 pergalės/3 pralaimėjimai) Tairyzas Raisas (Tyrese Rice) pelnė 17 taškų, Jonas Valančiūnas surinko 14 taškų, po krepšiais sugriebė 11 kamuolių ir blokavo 4 varžovų metimus, Renaldas Seibutis pridėjo 13 taškų, o Artūro Jomanto sąskaitoje - 10 taškų.

"Spartak" (7/1) ekipai po 11 taškų pelnė Valerijus Lichodejus ir Patrikas Beverlis (Patrick Beverley), 10 - Lukas Mavrokefalidis (Loukas Mavrokefalidis).

Rungtynių pradžioje svečiai išsiveržė į priekį 10:2, bet aikštės šeimininkai išlygino rezultatą 10:10, o po 10 žaidimo minučių įgijo minimalų pranašumą 14:13. Antrajame ketvirtyje "Spartak" vėl pavyko persverti rezultatą savo naudai. Įpusėjus kėliniui, svečiai pirmavo 23:18, bet "Lietuvos rytas" pelnė šešis taškus be atsako ir panaikino savo deficitą (24:23), o prieš ilgąją pertrauką įgijo šešių taškų persvarą 35:29.

Trečiąjį kėlinį "Spartak" komanda pradėjo spurtu 8:0 (37:35), bet vilniečiai atsakė laimėdami atkarpą 14:2 ir įgydami dviženklį pranašumą 49:39. 29-ąją min. skirtumas padidėjo iki 11 taškų 53:42. Iki ketvirčio pabaigos svečiai sumažino atsilikimą iki septynių taškų 55:48.

Ketvirtajame kėlinyje vyko lygi kova. Likus žaisti 2 min. 10 sek., "Lietuvos rytas" padidino savo turimą pranašumą iki dešimties taškų 69:59 ir palaidojo varžovų viltis iškovoti pergalę.

"Spartak" pirmauja B grupėje, o "Lietuvos rytas" užima trečiąją vietą.