"Žalgiris" antrąją pergalę Eurolygoje iškovojo tik per pratęsimą

Vyrų krepšinio klubų Eurolygos varžybų trečiojo turo rungtynėse A grupėje trečiadienį Lietuvos vicečempionas Kauno "Žalgiris" namuose po pratęsimo 74:68 (27:14, 14:16, 17:5, 14:15; 13:7) įveikė Tomo Pačėso treniruojamą Gdynės "Asseco Prokom" (Lenkija) ekipą ir iškovojo antrąją pergalę.

"Žalgiriui" Martynas Pocius pelnė 18 taškų, Tomas Delininkaitis - 16, Mirza Begičius - 11.

Trečiąją nesėkmę iš eilės patyrusioje Gdynės ekipoje Danielis Juingas (Daniel Ewing) surinko 14 taškų, Ratkas Varda - 12, Džei Er Gidensas (J. R. Giddens) ir Maikas Vilksas (Mike Wilks) pridėjo po 11 taškų.

Rungtynių pradžioje žalgiriečiai išsiveržė į priekį 6:1, bat svečiai laimėjo atkarpą 8:0 ir įgijo trijų taškų pranašumą 9:6. Tada Kauno klubo žaidėjai perėmė iniciatyvą į savo rankas ir priešpaskutinę pirmojo kėlinio minutę jų pranašumas tapo dviženklis 22:12, o po 10 žaidimo minučių komandas skyrė 13 taškų 27:14.

Įpusėjus antrajam ketvirčiui, "Žalgiris" padidino skirtumą iki 17 taškų 35:18. Kėliniui artėjant prie pabaigos, Gdynės ekipa priartėjo iki devynių taškų 30:39. Kėlinį dviem taikliais baudų metimais užbaigė M. Pocius.

Trečiąjį ketvirtį "Asseco Prokom" krepšininkai pradėjo spurtu 10:2 ir 27-ąją min. sumažino atsilikimą iki trijų taškų 40:43. 29-ąją min. komandas skyrė vos vienas taškas 44:45, o netrukus tritaškį pataikęs Janas Hendrikas Jagla (Jan Hendrick Jagla) išvedė svečius į priekį 47:45. Skirtumą vienu taikliu baudos metimu iš dviejų sumažino Dechuanas Kolinzas (DeJuan Collins).

Paskutinį ketvirtį žalgiriečiai pradėjo pelnydami 11 taškų be atsako ir 35-ąją min. įgijo 10 taškų pranašumą 57:47. "Asseco Prokom" komanda spurtavo 8:0 ir skirtumas sumažėjo iki dviejų taškų 55:57. Likus žaisti šiek tiek daugiau nei 1 min., svečiai persvėrė rezultatą savo naudai 59:58, o taiklus buvusio žalgiriečio R. Vardos metimas padidino skirtumą iki trijų taškų 61:58. Likus 27 sek., T. Delininkaitis pataikė tritaškį ir išlygino rezultatą.

Pratęsime sužaidus 3 min., "Žalgiris" įgijo keturių taškų pranašumą 68:64. Papildomam laikui artėjant prie pabaigos, skirtumas padidėjo iki aštuonių taškų 74:66 ir svečiai prarado bet kokias viltis iškovoti pergalę.

Kitas Eurolygos rungtynes "Žalgiris" žais lapkričio 10 dieną svečiuose su Vitorijos "Caja Laboral" (Ispanija) komanda.

Rungtynių statistika.

Kauno "Žalgiris" - Gdynės "Asseco Prokom" (Lenkija) 74:68, po pratęsimo (27:14, 14:16, 17:5, 14:15; 13:7).

Teisėjai - Jose Martin (Ispanija), Sradan Dozai (Kroatija), Antonio Conde (Ispanija).

"Žalgiriui" taškus pelnė: Martynas Pocius 18, Tomas Delininkaitis 16, Mirza Begič 11, Paulius Jankūnas 9, Artūras Milaknis 5, DeJuan Collins 5, Mantas Kalnietis 3, Tadas Klimavičius 3, Dainius Šalenga 2, Travis Watson 2.

"Asseco Prokom" ekipai: Daniel Ewing 14, Ratko Varda 12, J. R. Giddens 11, Mike Wilks 11, Bobby Brown 9, Jan Hendrick Jagla 6, Filip Videnov 5 (Adam Lapeta, Piotr Szczotka, Ronnie Burrell, Adam Hrycaniuk).

Taiklumas: dvitaškiai - 13/33 (39 proc.) ir 18/47 (38), tritaškiai - 7/26 (26) ir 7/19 (36), baudos - 27/37 (72) ir 11/17 (64).

Atkovoti kamuoliai - 41 ir 39, rezultatyvūs perdavimai - 10 ir 5, perimti kamuoliai - 4 ir 5, klaidos - 18 ir 19.