Žalgiriečiai išvykoje neatsilaikė prieš „Chimki“ toliašaudę artileriją

Kauno „Žalgirio“ dviguba savaitė Eurolygoje baigėsi pralaimėjimu. Penkioliktojo turo rungtynėse išvykoje žalgiriečiai 74:83 (16:21, 17:17, 16:19, 25:26) pralaimėjo Maskvos srities „Chimki“ komandai.

Pasitikėdamas savimi iš vidutinio nuotolio krepšį atakavo K.C. Riversas, abejose aikštės pusėse atidirbo rezultatą 4:2 persvėręs Edgaras Ulanovas. Gynyboje išsirikiuoti nespėję žalgiriečiai buvo skaudžiai baudžiami ir kėliniui įpusėjus jau atsiliko 4:13.

Situaciją stabilizavo iš toli iššovęs Thomasas Walkupas bei šešiais taškais be atsako lygybę 13:13 atstatęs Jockas Landale‘as. Ketvirčio pabaigoje tritaškį smeigė varžovą suklaidinęs Artūras Milaknis, tačiau po pirmųjų dešimties minučių 16:21 pirmavo dėjimais taškus rinkę šeimininkai.

Antrojo kėlinio pradžioje prie tritaškį pataikiusių žalgiriečių jungėsi Lukas Lekavičius, puikius K.C. Riverso perdavimus lengvais taškais pavertė A.Milaknis ir J.Landale‘as – 25:30. J.Landale‘as toliau buvo maitinamas savalaikiais kamuoliais, pirmuosius savo taškus galų gale surado pražangas provokavę Nigelas Hayesas ir Zachas LeDay, tad po visiškai lygaus ketvirčio, priekyje 33:38 vis dar buvo „Chimki“.

Po didžiosios pertraukos arčiau krepšio be priekaištų sužaidė Z.LeDay ir J.Landale‘as, perėmęs kamuolį atsilikimą iki 39:42 švelnino T.Walkupas. Mačas nuo nulio prasidėjo kuomet taikliomis baudomis pasižymėjo E.Ulanovas ir Z.LeDay, o agresyvią šeimininkų gynybą pralaužė L.Lekavičius – 49:49. Tiesa, tada tritaškiais prapliupo Aleksejus Švedas ir į ketvirtąjį kėlinį Rimo Kurtinaičio auklėtiniai keliavo pirmaudami 49:57.

Ketvirtajame kėlinyje savo žodį tarė K.C. Riversas, tačiau karjeros mačą žaidęs Stefanas Jovičius ir užsikūręs A.Švedas tolino Lietuvos čempionų svajones pasiekti pergalę – 59:71. Vieną įspūdingiausių epizodų sukūrė galingai iš viršaus kamuolį sugrūdęs Z.LeDay, pasižymėjo T.Walkupas, bet susitikimas jau išslydo iš rankų (63:75). T.Walkupas asistavo J.Landale‘o skrydžiui, intrigą iš miego prikelti bandė atsilikimą iki 67:75 perimtu kamuoliu sumažinęs K.C. Riversas.

Įspūdingą asmeninį pasirodymą toliau organizavo J.Landale‘as, statistiką pasigerino T.Walkupas ir E.Ulanovas, bet dramų šeimininkams išvengti padėjo du tritaškius suleidęs A.Švedas – 74:83.

„Žalgiris“: J.Landale‘as 24 (7/11 dvit., 5 atk. kam., 2 per. kam.), T.Walkupas 10 (6 rez. perd.), K.C. Riversas 9 (1/6 trit.), Z.LeDay 8 (3 per. kam.), L.Lekavičius 7, E.Ulanovas 6 (2 per. kam.), N.Hayesas 5 (1/6 trit.), A.Milaknis 5, P.Jankūnas 0 (5 atk. kam.), M.Gebenas 0.

„Chimki“: A.Švedas 25 (6/9 trit., 5 rez. perd.), S.Jovičius 25 (5/6 trit., 4/4 dvit., 2 per. kam.), J.Evansas 10 (5/7 dvit.).