„Warriors“ laimėjo paskutinę sekundę ir pratęsė finalo seriją

Toronto „Raptors“ sirgaliams teks palaukti istorinio triumfo NBA pirmenybėse dar bent tris dienas.

6 taškų pranašumą likus daugiau nei dviem minutėms turėję, tačiau prastai rungtynių pabaigą sužaidę „ropliai“ namie dramatiškai 105:106 (28:34, 28:28, 22:22, 27:22) nusileido „Golden State Warriors“ ir nesugebėjo iškovoti pirmojo NBA titulo komandos istorijoje savų sirgalių akivaizdoje. „Kariai“ sušvelnino serijos iki keturių pergalių rezultatą 2-3.

Beveik visas rungtynes atsilikę, o trečiajame kėlinyje ir 14 taškų deficitą turėję „Raptors“ po įspūdingos Kawhi Leonardo atkarpos, kai puolėjas per mažiau nei dvi minutes pelnė 10 taškų, ketvirtojo kėlinio pabaigoje išsiveržė į priekį 103:97 ir buvo per žingsnį nuo triumfo.

Visgi lemiamu metu prabilo „Warriors“ snaiperiai. Klay Thompsonas pataikė tritaškį, tolimą metimą pridėjo ir Stephenas Curry, o dar sykį pataikius K. Thompsonui svečiai jau pirmavo – 106:103.

„Raptors“ atakoje dvitaškį pataikė Kyle‘as Lowry, o „Warriors“ dusyk iš eilės suklydus, šeimininkai lemiamai savo atakai turėjo 15,7 sek.

Nicko Nurse’o auklėtiniai mėgino atsakomybę užkrauti komandos lyderiui K. Leonardui, tačiau gynybą padvigubinę „Warriors“ privertė jį atiduoti kamuolį Fredui VanVleetui, kuris perdavė jį K. Lowry. Sudėtingą metimą iš aikštės kampo atlikęs veteranas buvo netikslus ir „Warriors“ krepšininkai triumfavo, išplėšdami šeštąsias finalo serijos rungtynes.

Oklando ekipa šias rungtynes laimėjo, nepaisydama to, jog dar antrojo kėlinio pradžioje neteko Kevino Duranto.

Po daugiau nei mėnesio pertraukos į aikštę grįžęs puolėjas per 12 žaidimo minučių spėjo pelnyti 11 taškų ir pataikyti visus tris tritaškius, tačiau vos prasidėjus antrajam ketvirčiui jis vėl susitraumavodešinę koją bei palikęs aikštę ant parketo daugiau nebegrįžo.

Trečiajame kėlinyje areną kartu su klubo darbuotojais KD paliko tik pasiremdamas ramentais.

Spėjama, kad „Warriors“ visiškai traumos neišsigydžiusio puolėjo finale į aikštę leisti daugiau nebesiryš, o tikslesnė jo sužeidimo diagnozė paaiškės po antradienį atlikto magnetinio rezonanso tyrimo.

Šeštasis serijos mačas Oklando „Oracle“ arenoje bus žaidžiamas naktį iš ketvirtadienio į penktadienį. Jei ir šį susitikimą laimės „Warriors“, komandos naktį iš sekmadienio į pirmadienį grumsis septintosiose serijos rungtynėse Toronte.

„Raptors“: Kawhi Leonnardas 26 (9/24 metimai, 12 atk. kam., 6 rez. perd.), Kyle’as Lowry 18 (1/6 trit., 6 rez. perd., Marcas Gasolis 17 (7/8 baud., 8 atk. kam.), Serge’as Ibaka 15, Pascalis Siakamas 12 (6/15 metimai), Fredas VanVleetas 11 (3/6 trit.).

„Warriors“: Stephenas Curry 31 (5/14 trit., 8 atk. kam., 7 rez. perd.), Klay Thompsonas 26 (7/13 trit.), DeMarcusas Cousinsas 14 (5/5 dvit.), Kevinas Durantas 11 (3/3 trit., 12 min.), Draymondas Greenas 10 (10 atk. kam., 8 rez. perd.).