Vokietijos autolenktynininkas Nikas Rosbergas iškovojo pergalę Monake ir tapo sezono lyderiu

Pasaulio "Formulės-1" automobilių lenktynių čempionato šeštąjį etapą - Monako "Grand Prix" lenktynes - sekmadienį laimėjo iš pirmosios pozicijos startavęs "Mercedes" komandos pilotas vokietis Nikas Rozbergas (Nico Rosberg).

Tai - antroji 28-erių metų Vokietijos autolenktynininko pergalė šį sezoną ir penktoji per visą karjerą.

Antras finišavo nugalėtojo komandos draugas britas Luisas Hamiltonas (Lewis Hamilton, +9,210 sek.), trečias - australas Danielis Rikardas (Daniel Ricciardo, "Red Bull-Renault", +9,614 sek.), ketvirtas - ispanas Fernandas Alonsas (Fernando Alonso, "Ferrari", +32,452 sek.), penktas - vokietis Nikas Hiulkenbergas (Nick Hulkenberg, "Force India", +1 ratas), o šeštas - britas Džensonas Batonas (Jenson Button, "McLaren-Mercedes", +1 ratas).

Nugalėtojo titulą ginantis vokietis Sebastianas Fetelis (Sebastian Vettel, "Red Bull-Renault") lenktynių nebaigė.

Bendrojoje čempionato įskaitoje į pirmąją vietą iš antrosios pakilo N. Rosbergas. Jis turi 122 taškus. Į antrąją vietą nukrito L. Hamiltonas, surinkęs 118 taškų. Trečias su 61 tašku žengia F. Alonsas. Jo sąskaitoje - 49 taškai. Ketvirtąją vietą užima D. Rikardas (54 tšk.), o S. Fetelis (45 tšk.) žengia šeštas.

Komandų įskaitoje pirmauja "Mercedes" (240 tšk.). Antrąją vietą užima "Red Bull" (99 tšk.), o trečiąją - "Ferrari" (78 tšk.).

Septintasis čempionato etapas - Kanados "Grand Prix" lenktynės - vyks birželio 8 dieną.