Vieningoje lygoje "Lietuvos rytas" po atkaklios kovos pralaimėjo "Uniks"

VTB Vieningosios krepšinio lygos varžybų A grupės rungtynėse trečiadienį Lietuvos čempionas Vilniaus "Lietuvos rytas" svečiuose po atkaklios kovos 64:66 (18:17, 20:12, 14:21, 12:16) turėjo pripažinti Kazanės "Uniks" (Rusija) ekipos pranašumą.

"Lietuvos rytui" (4 pergalės/3 pralaimėjimai) Martynas Gecevičius pelnė 24 taškus, Kenanas Bairamovičius (Kenan Bajramovič) surinko 16 taškų, o Milkas Bjelica (Milko Bjelica) pridėjo 13 taškų.

Kazanės ekipoje (6/1) rezultatyviausiai žaidė Kelis Makartis (Kelly McCarty). Jo sąskaitoje - 25 taškai ir 9 atkovoti kamuoliai. Terelas laidėjus (Terrell Lyday) pelnė 18 taškų.

Po pirmųjų 10 žaidimo minučių "Lietuvos rytas" pirmavo minimaliu skirtumu 18:17, o antrąjį ketvirtį pradėjo spurtu 11:1 ir 15-ąją min. įgijo 11 taškų pranašumą 29:18. Prieš ilgąją pertrauką vilniečiai pirmavo 38:29.

Antrojoje susitikimo pusėje Kazanės klubas ėmė vytis varžovus ir paskutinę trečiojo kėlinio minutę rezultatas tapo lygus 50:50. Ketvirtį dvitaškiu užbaigė M. Gecevičius (52:50). Ketvirtojo kėlinio pradžioje šeimininkai išsiveržė į priekį 56:54, o netrukus padidino skirtumą iki šešių taškų 60:54. Likus žaisti 2 min., "Lietuvos rytas" išlygino rezultatą 64:64. Pergalę "Uniks" komandai išplėšė du baudų metimus, likus 1 min. 29 sek., pataikęs T. Laidėjus.

Kitose grupės varžybose Maskvos CSKA (Rusija) komanda, kuriai atstovauja Ramūnas Šiškauskas, svečiuose 74:65 (25:18, 16:15, 18:19, 15:13) nugalėjo Dnepropetrovsko "Dnipro" (Ukraina) ekipą.

R. Šiškauskas per 29 min. pelnė 8 taškus (dvitaškiai 2/6, tritaškiai 1/6, baudos 1/1), atkovojo 4 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir kartą prasižengė.

CSKA (6 pergalės/1 pralaimėjimas) komandai Treidženas Langdonas (Trajan Langdon) pelnė 18 taškų, Matjažas Smodišas (11 atk. kam.) - 17, Džonas Robertas Holdenas (John Robert Holden) - 16.

"Dnipro" (1/6) ekipoje 26 taškus surinko Stivas Bartas (Steve Burtt).

A grupėje pirmauja CSKA, "Uniks" užima antrąją vietą, "Lietuvos rytas" - trečiąją, o "Dnipro" - penktąją.

B grupėje Rolando Jaručio treniruojama Mariupolio "Azovmaš" (Ukraina) komanda namuose 80:99 (17:18, 18:27, 24:23, 21:31) pralaimėjo Maskvos srities "Chimki" (Rusija) krepšininkams.

Mariupolio komandai (4/3) Ramelis Karis (Ramel Curry) pelnė 25 taškus, Krisas Ouvensas (Chris Owens) - 14, Demetrijus Aleksanderis (Demetrius Alexander) - 11.

"Chimki" (6/1) ekipoje Keitas Lengfordas (Keith Langford) surinko 20 taškų, Sergejus Monia - 19, Tomas Kelatis (Thomas Kelati) - 15.

Kitose grupės rungtynėse Tomo Pačėso treniruojama Gdynės "Asseco Prokom" (Lenkija) komanda išvykoje 70:77 (8:19, 24:15, 22:16, 16:27) pralaimėjo Talino "Kalev-Cramo" (Estija) ekipai.

Gdynės komandai (3/5) Ratkas Varda (Ratko Varda, 10 atk. kam.) pelnė 13 taškų, Filipas Videnovas - 12, Danielis Juingas (Daniel Ewing) - 11, Maikas Vilksas (Mike Wilks) - 10.

Pirmąją pergalę iškovojusioje Talino ekipoje (1/6) Josepas Tomė (Joosep Toome) ir Raitas Kerlesas (Rait Keerles) surinko po 16 taškų, reimas Tamas (Reimo Tamm) - 11, Gregoras Arbetas - 10.

"Chimki" B grupėje užima pirmąją vietą, "Azovmaš" ekipa žengia antra, "Asseco Prokom" klubas - trečias, o "Kalev-Cramo" komanda yra paskutinė - šešta.