"Viči-Aistės" Eurolygos varžybose nugalėjo Ispanijos komandą

Moterų krepšinio klubų Eurolygos varžybų septintajame ture C grupėje trečiadienį Kauno "Viči-Aisčių" komanda namuose po pratęsimo 80:77 (20:10, 23:19, 10:22, 17:19; 10:7) įveikė lyderes Salamankos "Halcon Avenida" (Ispanija) krepšininkes ir iškovojo antrąją pergalę.

"Viči-Aisčių" komandai Vita Kuktienė pelnė 17 (9 atk. kam.), Aušra Bimbaitė - 15, Marina Solopova ir Kortnė (Courtnay) Pilypaitis - po 14, o Rima Valentienė - 11 taškų.

Antrąją nesėkmę patyrusiai "Halcon Avenida" ekipai Alba Torens (Alba Torrens) pelnė 21 tašką, o Sančo Litl (Sancho Lyttle) sąskaitoje - 15 taškų ir 10 atkovotų kamuolių. Belinda Snel (Belinda Snell) pridėjo 10 taškų.

Pirmąjį kėlinį aikštelės šeimininkės laimėjo 20:10, o 12-ąją min. jos įgijo 13 taškų persvarą - 25:12. Po dviejų kėlinių komandas skyrė 14 taškų - 43:29.

22-ąją min. kaunietės padidino skirtumą iki 15 taškų - 46:31. 26-ąją min. "Viči-Aisčių" krepšininkės pirmavo 50:35, tačiau, baigiantis trečiajam kėliniui, jos iššvaistė solidžią persvarą. Likus žaisti 10 min., "Viči-Aistės" pirmavo tik dviejų taškų skirtumu - 53:51. 34-ąją min. viešnios išsiveržė į priekį 61:59. Po to nei vienai komandai nepavyko įgyti didesnės persvaros. Pasibaigus ketvirtajam kėliniui, rezultatas buvo lygus 70:70.

3-iąją pratęsimo min. po R. Valentienės tritaškio ir Mildos Sauliūtės dvitaškio Kauno komanda įgijo keturių taškų persvarą - 78:74. Likus žaisti 43 sek., M. Sauliūtė baudos metimais padidino atotrūkį iki penkių taškų - 80:75. Po 10 sek. ispanės dar pelnė du taškus, tačiau per likusį laiką sėkmingų atakų nepavyko surengti nei vienai, nei kitai komandai.

Kauno ekipa iš 43 dvitaškių pataikė tik 12 (27,9 proc.), tačiau iš 30 tritaškių pataikė 15 (50 proc.).

Pirmajame rate lapkričio 3 dieną kaunietės Ispanijos klubui pralaimėjo 55:75.

Kitas Eurolygos rungtynes "Viči-Aistės" žais gruodžio 15 dieną vėl namuose su Stambulo "Galatasaray-Medical Park" (Turkija) komanda, kuriai atstovauja Gintarė Petronytė.

Statistika.

Kauno "Viči-Aistės" - Salamankos "Halcon Avenida" (Ispanija) 80:77 (20:10, 23:19, 10:22, 17:19; 10:7).

"Viči-Aisčių" ekipai taškus pelnė: V. Kuktienė 17, A. Bimbaitė 15, C. Pilypaitis ir M. Solopova - po 14, R. Valentienė 11, M. Sauliūtė 4, G. Paugaitė 3, A. Kemežys 2 (L. Pikčiūtė);

"Halcon Avenida" komandai: A. Torrens 21, S. Lyttle 15, B. Snell 10, M. Xargay 9, E. de Souza ir A. Montanana - po 8, A. de Mondt 4, S. Dominguez 2.

Taiklumas: dvitaškiai - 12/43 (27,9 proc.) ir 26/52 (50), tritaškiai - 15/30 (50) ir 4/18 (22,2), baudos - 11/15 (73,3) ir 13/17 (76,4).

Atkovoti kamuoliai - 45 ir 42, rezultatyvūs perdavimai - 16 ir 10, perimti kamuoliai - 9 ir 14, klaidos - 20 ir 18.

Kitose C grupės varžybose trečiadienį Stambulo "Galatasaray-Medical Park" (Turkija) komanda, kuriai atstovauja Gintarė Petronytė, namuose po pratęsimo 85:83 (19:17, 20:23, 19:18, 19:19; 8:6) įveikė nugalėtojos titulą ginančią Maskvos srities "Sparta&K" (Rusija) ekipą.

G. Petronytė per 12 min. pelnė 4 taškus (dvitaškiai 1/1, baudos 2/2), atkovojo 5 kamuolius ir blokavo 2 metimus.

Trečiąją pergalę iškovojusiai Stambulo komandai po 20 taškų pelnė Doneka Hodžes (Donneka Hodges) ir Silvija Faulz (Sylwia Fowles, 12 atk. kam.), 18 - Seimona Ogastus (Seimone Augustus).

Trečiąją nesėkmę patyrusiai "Sparta&K" ekipai 23 taškus pelnė Loren Džekson (Lauren Jackson).

Kitose C grupės rungtynėse Tarbo "Gespe Bigorre" (Prancūzija) ekipa, kurioje žaidžia Vaida Sipavičiūtė, svečiuose 58:78 (15:16, 17:27, 10:15, 16:20) pralaimėjo Prahos ZVVZ USK (Čekija) krepšininkėms ir patyrė ketvirtąją nesėkmę.

V. Sipavičiūtė per 12 min. pelnė 3 taškus (dvitaškiai 1/3, baudos 1/2), atkovojo 3 ir kartą suklydo.

C grupės lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, pelnytų ir praleistų taškų santykis).

1. "Halcon Avenida" 7 5 2 534-468

2. "Sparta&K" 7 4 3 544-446

3. ZVVZ USK 7 4 3 525-498

4. "Galatasaray-MP" 7 3 4 463-513

4. "Gespe Bigorre" 7 3 4 465-519

6. "Viči-Aistės" 7 2 5 457-544.

D grupėje Valensijos "Ros Casares" komanda, kuriai atstovauja Agnė Abromaitė, svečiuose 55:58 (19:9, 7:14, 13:18, 16:17) nusileido "Bourges Basket" (Prancūzija) ekipai ir patyrė antrąją nesėkmę.

Lietuvė per 19 min. pelnė 2 taškus (dvitaškiai 1/5), atkovojo 4 kamuolius ir prasižengė 3 kartus.

Kitose D grupės rungtynėse Oreburgo "Nadežda" (Rusija) namuose 75:59 nugalėjo Brno "Frisco Sika" (Čekija) krepšininkes.

Vienintelė be pralaimėjimų žengianti B grupės lyderė Stambulo "Fenerbahce" (Turkija) komanda svečiuose 92:60 sutriuškino autsaiderę Gospičo "Croatia Osiguranje" (Kroatija) ekipą ir iškovojo septintąją pergalę.

A grupėje Košicės "Good Angels" (Slovakija) svečiuose 77:60 nugalėjo Mondvilio USO (Prancūzija) komandą ir šventė ketvirtąją pergalę.