Užsienis jaunojo plaukiko nevilioja

Užsienis jaunojo plaukiko nevilioja

Pirmosios Europos žaidynės, vykusios Baku, plaukikui Andriui Šidlauskui ilgai išliks atmintyje. Azerbaidžane 18-metis panevėžietis iškovojo kol kas svarbiausius medalius savo karjeroje - tapo žaidynių čempionu ir vicečempionu. Pasak sportininko, tokie rezultatai tik dar labiau motyvuoja eiti pirmyn ir siekti užsibrėžtų tikslų. Nors, prisipažįsta plaukikas, per daugiau nei dešimtmetį trunkančią karjerą buvo ir tokių akimirkų, kai norėjosi visiems laikams atsisveikinti su baseinu.

Yra kur tobulėti

Kaip jau rašėme, 50 m plaukimo krūtine rungtyje A.Šidlauskas iškovojo aukso medalį. Finale jis finišavo per 27,81 sek. ir aplenkė visus septynis varžovus. O 100 m plaukimo krūtine rungtyje jaunasis Lietuvos plaukikas pelnė sidabrą. Finale nuotolį jis įveikė per 1 min. 1,42 sek. ir 0,77 sek. pralaimėjo pirmąją vietą užėmusiam ir Europos žaidynių rekordą pagerinusiam rusui Antonui Čiupkovui (1.00,65).

„Iš tiesų pats nelabai tikėjausi, kad Europos žaidynėse pavyks iškovoti du medalius. Tačiau mano artimieji, draugai, trenerės mane palaikė ir tuo tikėjo. Žinoma, džiaugiuosi, kad pelniau medalius ir pagerinau asmeninius rezultatus. Šie medaliai - didžiausias mano pasiekimas karjeroje. Taip pat 100 m plaukimo krūtine rungtyje priartėjau prie 2016 m. Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių normatyvo. Dar trūksta 0,40 sek.“, - sakė trenerių Inos Paipelienės ir Žydrūnės Budrienės auklėtinis.

Vaikino teigimu, sunkiausia buvo atrankos varžybose, o paskui jau pavyko įsivažiuoti ir viskas klostėsi gana lengvai bei sklandžiai.

„Sidabras - žingsnis nuo aukso - tikrai nenuvylė. Džiaugiuosi ir dėl jo. Rusas buvo truputį už mane stipresnis ir labiau patyręs. Tad jam ir atiteko auksas. Nors ir man, galima sakyti, jis buvo pasiekiamas ranka. Tačiau nieko dabar nepakeisi, toks jau tas sportas, visko būna. Čia daug ką lemia mažiausios sekundės dalys. Taigi vieną kartą labiau pasiseka tau, kitą - varžovui“, - kalbėjo A.Šidlauskas.

Sportininkas įsitikinęs, kad būtent dabar tokį pasirodymą turbūt nulėmė geras pasiruošimas. Plaukikas džiaugėsi, kad turėjo nemažai naudingų stovyklų.

„Nors dar negalėčiau sakyti, kad esu pasiekęs aukščiausią sportinę formą, dar tikrai yra kur tobulėti. Tačiau mano pasirengimas ir forma tikrai gera. Žinoma, norėtųsi dar patobulinti visokias smulkmenas - startus, posūkius, taip pat fiziškai dar sustiprėti“, - pridūrė panevėžietis.

A.Šidlauskas džiaugėsi, kad toks dalykas kaip Europos žaidynės galiausiai įvyko. Vis dėlto tai šiek tiek primena ir išsvajotąsias olimpines žaidynes - vyksta iškilmingos atidarymo ir uždarymo ceremonijos.

„Manau, kad ateityje Senojo žemyno žaidynėse ir daugiau sportininkų norės dalyvauti, ir daugiau sporto šakų varžybų bus rengiama. Jeigu man reikėtų rinktis, ar dalyvauti Europos čempionate, ar Europos žaidynėse, turbūt apsistočiau ties pastarosiomis. Nežinau, galbūt dėl to iškilmingumo, kitokios nuotaikos“, - atviravo plaukikas.

Didelį įspūdį vaikinui paliko ir Azerbaidžanas: „Šalis labai turtinga, graži, sparčiai vystosi, tobulėja. Žaidynių organizavimas taip pat buvo labai geras. Visada lydėdavo policija. Valgyklos dirbdavo 24 valandas per parą, galėdavai eiti pavalgyti, kada tik nori. Apgyvendinimas irgi buvo neblogas, visi žmonės geri, malonūs, nuoširdūs. Sąlygos žaidynėse sportininkams buvo sudarytos labai geros, dėl nieko patiems nereikėjo rūpintis. Manau, kad tokio paties varžybų lygio, iškilmingumo, pompastikos daugiau nė viena būsima žaidynių šeimininkė nepasieks. Šiose žaidynėse tikrai daug pinigų buvo išleista. Nemanau, kad kuri nors kita valstybė tiek pat investuotų“, - pasakojo A.Šidlauskas.

Svarbiausia - darbas

Liepos 9-11 d. Kaune vyks Lietuvos plaukimo čempionatas. Tačiau A.Šidlauskas šiose varžybose nedalyvaus. Sportininkas šiuo metu truputį sirguliuoja, tad nori iki galo pasveikti ir maksimaliai pasiruošti svarbiausiam šio sezono startui - pasaulio jaunimo pirmenybėms Singapūre rugpjūčio 25-30 d.

„Nuo seno mane vis kamuoja sinusitas... Taigi dabar kažkiek laiko skirsiu poilsiui, o vėliau vėl kibsiu į darbus. Pasaulio jaunimo čempionate norėtųsi taip pat patekti tarp prizininkų ir pagerinti asmeninius rezultatus“, - pridūrė sportininkas.

A.Šidlauskas plaukimo treniruotes lanko jau apie 11 metų. Į baseiną vaikščioti pradėjo būdamas pirmokas. Pirmoji plaukiko trenerė - Jūratė Klimavičienė. Pasak A.Šidlausko, plaukimo pasirinkimą nulėmė mama. Tiesiog ji neleido pasirinkti nieko kito.

„Mama sakė, kad visokiems boksams, imtynėms esu per liesas, kad mane ten iškart „numuš“ (šypsosi). Taigi ir atėjau į plaukimo treniruotes. Galiausiai pats supratau, kad ši sporto šaka man labai tinka. Nors, žinoma, per tiek metų buvo ir tokių dienų, kai norėjosi mesti baseiną. Tačiau kai pasieki rezultatą, kaip dabar pagerini savo rezultatus, tai motyvacija vis kyla. Gal prieš trejus metus visai norėjau mesti plaukimą. Tiesiog juk visą laiką tas pats per tą patį, plauki ir plauki, tai natūraliai atsibosta. Nors iš tiesų tik tokiame amžiuje, kaip dabar aš esu, prasideda tikrieji, rimtieji startai - tikrasis plaukimas“, - kalbėjo A.Šidlauskas.

Paklaustas, kuo būtent jam patinka plaukimas, sportininkas atsakė - dėl to, kad patinka varžytis. O mėgstamiausias vaikino nuotolis - 100 m plaukimas krūtine.

„Tiesiog man smagiausia plaukti šią distanciją. Kai plauki 50 m, tai, atrodo, įšoki ir „pavarai“. Jei būni pirmas, tai būni. O 100 m rungtyje jau būna, kad ir atsilieki nuo varžovo, jį vejiesi. Tada vyksta gaudynės. O jei aplenki, tada būna labai gera“, - šypsodamasis sakė A.Šidlauskas.

Sportininkas neslėpė, kad jo, kaip ir daugumos, svajonė ir tikslas - olimpinės žaidynės. Ir jis ten, žinoma, nori ne tik dalyvauti, bet ir gerai pasirodyti.

„Manau, kol kas tokių rezultatų kaip Rūta Meilutytė nepasieksiu. Tačiau kitais metais bandysiu patekti į olimpiadą ir ten gerai pasirodyti. O jau 2020 m. Tokijuje (Japonija), manau, pavyks padaryti šį tą daugiau. Jau iš ten turėčiau grįžti su kokiu nors medaliu“, - šypsodamasis pridūrė A.Šidlauskas.

Į klausimą, ar nenorėtų pasekti olimpinės čempionės R.Meilutytės pėdomis ir vykti treniruotis bei gyventi į užsienį, A.Šidlauskas kategoriškai atsakė „ne“. Vaikinas sutinka su neginčijamu faktu, kad svetur dažniausiai sąlygos sportininkams sudarytos daug geresnės, bet Lietuvos plaukikas nenori palikti.

„Nesinori palikti ir artimųjų, draugų. Juk kas ten užsienyje lauks? Tik geresnės sąlygos. Žinoma, nauji baseinai, naujos sporto bazės šiek tiek prisideda prie geresnių rezultatų, tačiau juk svarbiausia yra paties žmogaus darbas, ryžtas, noras, talentas. Jei jis atiduoda visas jėgas, noriai dirba, stengiasi, nors ir paprastame baseine, anksčiau ar vėliau pasieks aukštus rezultatus. Ir taip pat ne taisyklė, kad tas, kuris treniruojasi moderniame, naujame baseine, kada nors būtinai bus olimpinis čempionas ar pan. Taigi, jei sulaukčiau iš kokio užsienio klubo pasiūlymo pas juos treniruotis - nevažiuočiau. Pavyzdžiui, dabar daugiausiai treniruojuosi Alytuje. Ir sąlygomis tikrai nesiskundžiu“, - atviravo A.Šidlauskas.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder