"US Open": estė Kaia Kanepi iškopė į ketvirtfinalį

Niujorke vykstančio atvirojo JAV teniso čempionato ("US Open"), kurio prizų fondą sudaro 22,668 mln. JAV dolerių, moterų vienetų varžybų aštuntfinalyje pirmadienį 32-oji pasaulio raketė 25-erių metų estė Kaja Kanepi (Kaia Kanepi) 0:6, 7:6 (7-2), 6:1 įveikė 18-ąją vietą pasaulio reitinge užimančią 20-metę belgę Janiną Vikmajer (Yanina Wickmayer).

Mačas truko 2 val. 21 min.

Estijos tenisininkė į atvirojo JAV čempionato ketvirtfinalį iškopė pirmąjį kartą. Ji kitame etape žais su aštuntąja pasaulio rakete ruse Vera Zvonariova, kuriai antradienį sukanka 26-eri. Rusijos tenisininkė aštuntfinalyje 6:1, 6:2 nugalėjo Vokietijos atstovę Andreją Petkovič (Andrea Petkovic, 38-oji pasaulio raketė).

Antroji pasaulio raketė 20-metė danė Karolina Vozniaki (Caroline Wozniacki) po 1 val. 53 min. trukusios kovos 6:3, 6:4 nugalėjo rusę Mariją Šarapovą (17). Praėjusių metų "US Open" turnyro finalininkė K. Vozniaki ketvirtfinalyje susitiks su slovake Dominika Cibulkova (45), kuri pirmadienį 7:5, 7:6 (7-4) įveikė 13-ąją pasaulio raketę rusę Svetlaną Kuznecovą.

Praėjusių metų atvirojo JAV čempionato finalininkas antroji pasaulio raketė 29-erių metų šveicaras Rodžeris Federeris (Roger Federer) aštuntfinalyje per 2 val. 3 min. 6:3, 7:6 (7-4), 6:3 nugalėjo 15-ąją pasaulio raketę savo bendraamžį austrą Jurgeną Melcerį (Jurgen Melzer).

Kaip žinoma, austras antrajame rate įveikė lietuvį Ričardą Berankį.

R. Federeris, kuris "US Open" čempionu yra tapęs penkis kartus iš eilės (2004-2008 m.), ketvirtfinalyje susitiks su penktąja pasaulio rakete 26-erių metų švedu Robinu Sioderlingu (Robin Soderling). Pastarasis aštuntfinalyje 4:6, 6:3, 6:2, 6:3 įveikė ispaną Albertą Montanjesą (Albert Montanes, 23).

Kitą ketvirtfinalio porą sudarys serbas Novakas Džokovičius (Novak Djokovič, 3) ir prancūzas Gaelis Monfisas (Gael Monfils, 19).

N. Džokovičius aštuntfinalyje 6:3, 6:4, 6:1 nugalėjo amerikietį Mardį Fišą (Mardy Fish, 21), o G. Monfisas 6:4, 7:5, 7:5 įveikė savo tėvynainį Rišarą Gaskė (Richard Gasquet, 38).

Pirmadienį vykusių vienetų mačų rezultatai:

Moterys. 1/8 finalo

Caroline Wozniacki (Danija, 1) - Marija Šarapova (Rusija, 14) 6:3, 6:4

Vera Zvonariova (Rusija, 7) - Andrea Petkovic (Vokietija) 6:1, 6:2

Dominika Cibulkova (Slovakija) - Svetlana Kuznecova (Rusija, 11) 7:5, 7:6 (7-4)

Kaia Kanepi (Estija, 31) - Yanina Wickmayer (Belgija, 15) 0:6, 7:6 (7-2), 6:1.

Vyrai. 1/8 finalo

Roger Federer (Šveicarija, 2) - Jurgen Melzer (Austrija, 13) 6:3, 7:6 (7-4), 6:3

Novak Djokovič (Serbija, 3) - Mardy Fish (JAV, 19) 6:3, 6:4, 6:1

Robin Soderling (Švedija, 5) - Albert Montanes (Ispanija, 21) 4:6, 6:3, 6:2, 6:3

Gael Monfils (Prancūzija, 17) - Richard Gasquet (Prancūzija) 6:4, 7:5, 7:5.