Turkija 2010: amerikiečiai vos įveikė brazilus

urkijoje vykstančio 16-ojo pasaulio vyrų krepšinio čempionato trečiojo turo rungtynėse B grupėje pirmadienį JAV rinktinė po dramatiškos kovos 70:68 (22:28, 21:18, 18:13, 9:9) įveikė Brazilijos krepšininkus.

Trečiąją pergalę iškovojusiai JAV komandai Kevinas Durantas pelnė 27 taškus ir atkovojo 10 kamuolių. Čonsis Bilapsas (Chauncey Billups) surinko 15 taškų, Derikas Rouzas (Derrick Rose) pridėjo 11 taškų.

Pirmąją nesėkmę patyrusioje Brazilijos ekipoje 16 taškų pelnė Markusas Vjeira (Marcus Vieira), 14 - Leandras Barboza (Leandro Barbosa), 13 - Tiagas Spliteris (Tiago Splitter), 10 atk. kam.).

Pirmąjį kėlinį brazilai laimėjo 28:22, o prieš ilgąją pertrauką pirmavo 43:46. Po trijų ketvirčių dviejų taškų pranašumą jau turėjo amerikiečiai 61:59.

Prasidėjus paskutinei rungtynių minutei, po Č. Bilapso dvitaškio JAV rinktinė pirmavo 70:66. Likus 33 sek., L. Barboza sumažino skirtumą per pusę 68:66. Č. Bilapso tritaškis metimas buvo netaiklus, Brazilijos komanda atkovojo kamuolį ir prie amerikiečių krepšio prasiveržęs Marselas Uertas (Marcelo Huertas) išprovokavo K. Duranto pražangą. Pirmojo metimo brazilas nepataikė ir antrąjį tyčia metė netaikliai. Nors Brazilijos rinktinė atkovojo kamuolį, tačiau L. Barbozos metimas, jau aidint finalo sirenai, buvo netaiklus.

A grupėje trečiąją pergalę iškovojo Argentinos rinktinė, 91:70 (23:20, 22:12, 19:27, 27:11) nugalėjusi Angolos krepšininkus.

Nugalėtojų gretose nesulaikomas buvo Luisas Skola (Luis Scola). Jis pelnė net 32 taškus. Karlosas Delfinas (Carlos delfino) pridėjo 22 taškus.

Antrąją nesėkmę patyrusioje Angolos ekipoje Žoakimas Gomešas (Joaquim Gomes) surinko 16 taškų, Olimpijus Siprianas (Olimpio Cipriano) - 15, Karlušas Moraisas (Carlos Morais) - 11.